Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Univerzita Palackého dnes otevře své dveře a Dómem se bude linout krásná hudba

 
pátek, 7. prosince 2018, 07:30

V adventním čase bývá hodně charitativních akcí a ani tento víkend nebude vyjímkou. Můžete zajít na punč a přispět tak na pomoc náhradním rodinám nebo si užít kulturu v podobě vánočního koncertu v Dómu. Budoucí vysokoškoláky jistě potěší, že dnes je Den otevřených dveří na Univerzitě Palackého.

PÁTEK

Jak nejlépe ukončit pracovní týden v prosinci, než nad šálkem teplého nápoje. Třeba nad punčem. Ale nejen tak ledajakým. V pátek od 15:00 vás zve Radio Haná do stánku Dobrého místa pro život na Horním náměstí na Punčování. Výtěžek bude věnován sdružení ISIS. To je občanské sdružení pro pomoc náhradním rodinám.

Na Den otevřených dveří vás zve Univerzita Palackého. Dnes od 9:00 můžete nahlédnout do všech fakult. K univerzitním budovám zájemce zdarma dopraví speciální autobusová linka, a to rovnou z padesáti míst.

Pokud vás tato akce zajímá, podívejte se na více informací a program ZDE. Pokud máte ve svém tabletu nebo mobilu operační systém Android, pak program naleznete i v aplikaci Studuj na UP. A nejen to! S touto aplikací se neztratíte, protože nejen, že v ní najdete jízdní řády autobusu, ale i mapu, která vám poradí, kde vybrané fakulty najdete.
Od 11:00 do 14:00 se pro uchazeče o studium otevře i hlavní univerzitní menza na ulici 17. listopadu. Naobědvat se tu můžete za studentskou cenu. A opravdu je z čeho vybírat.

 

SOBOTA

V Katedrále sv. Václava se v sobotu uskuteční Vánoční benefiční koncert. Začátek koncertu je v 18:00 a vstupné stojí 150 korun. Výtěžek bude použitý na zkrášlení Oddělení pro kojence a malé děti ve Fakultní nemocnici Olomouc. Vstupenky můžete zakoupit v galerii Šance v přízemí Dětské kliniky nebo v podloubí radnice na Horním náměstí. Nejen, že si vychutnáte krásnou hudbu v tomto adventním čase, ale navíc přispějete na dobrou věc.

NEDĚLE

Jednou za čas pořádá kino Premiere Cinemas v Šantovce akci s názvem Levná neděle. Dnes je právě ten den, kdy vás lístek do kina vyjde na pouhých 60 korun. Pokud nemáte kartičku do tohoto kina, pak to bude o dvacet korun víc. Navíc na Vás čeká speciální menu - k velkému točenému nápoji malý slaný popcorn zdarma. Kino se pro milovníky filmu otevírá už v 10:00 a z nabízeného programu si vybere snad každý. Děti si můžou vybrat z pohádek jako je Čertí brko, Grinch nebo Mimi & Líza: Záhada vánočního světla. Pokud jste milovník fantasy nebo hororu, pak tu na vás taky pár lahůdek čeká.

Akce s názvem Koledování 2018 vás příjemně vánočně naladí. Dnes od 15:00 v Divadelním sále na ulici Sokolská 7, vystoupí členové Hudebně-dramatického studia při Moravském divadle Olomouc. Čeká tu na vás vánoční příběh a možnost zazpívat si koledy. Vstupné je dobrovolné.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: Radio Haná, UPOL - FZV, Sdružení Šance, Centrum pohybu Olomouc, repro Youtube

Kam dál?

Dřeviny v olomouckých parcích projdou obnovou. Vysazeno bude téměř...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 22:00

Především rozsáhlá obnova dřevin v městských parcích, pokračující rekonstrukce rozária i otevření veřejných toalet čeká v příštím...

Muž, který se léčil z alkoholismu, zavolal policistům s tím, že se...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 20:30

Včera odpoledne se na policejní operační středisko telefonicky obrátil muž, který uvedl, že má v úmyslu skočit pod auto na ulici...

Nadšenci z Olomouce opět pořádají materiální sbírku Šťastné a...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:30

Už potřetí pořádá parta nadšenců z Olomouce materiální sbírku pro opuštěné psy Šťastné a chlupaté – letos dokonce s podtitulem...

Podvodník chtěl ze seniorky vylákat téměř půl milionu korun. Do...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:00

Osmaosmdesátiletá seniorka měla včera zvláštní telefonát. Volal jí někdo neznámý s tím, že její vnuk má průšvih a bude potřebovat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.