Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dřeviny v olomouckých parcích projdou obnovou. Vysazeno bude téměř dvě stě nových stromů

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 22:00

Především rozsáhlá obnova dřevin v městských parcích, pokračující rekonstrukce rozária i otevření veřejných toalet čeká v příštím roce areál Výstaviště Flora Olomouc. S výsadbou stromů začali zahradníci už na podzim, dohromady by měly v Bezručových, Čechových a Smetanových sadech přibýt téměř dvě stovky stromů. Novináře o tom dnes informovali zástupci výstaviště. Jeho branami dosud prošlo v letošním roce kolem šesti set tisíc návštěvníků, číslo je podle ředitele Jiřího Uhlíře srovnatelné s loňským rokem.

„Nyní zahajujeme výsadbu stromů, bude jich zhruba 140 do jara, budeme vysazovat také keře. V druhé etapě půjde o výsadbu jehličnatých dřevin. Je to velká změna, pevně věřím, že to bude i pro další generace," uvedl Uhlíř. Podle mluvčí výstaviště Michaely Novákové by mělo být v Bezručových sadech vysázeno 59 stromů, v Čechových sadech 55 listnatých stromů a 20 jehličnanů a Smetanovy sady budou osázeny 60 novými stromy.

Nové veřejné toalety

Podle ředitele patří mezi další plánované investice pro příští rok obnova jihozápadní části Smetanových sadů v duchu územní studie areálu. „Jde o obnovu prostoru kolem oranžerie včetně doplnění tohoto prostoru o veřejné toalety," řekl Uhlíř. Investiční akce podle něj ještě nejsou schváleny. Výstaviště navrhlo opravu zázemí palmového skleníku v prostorách terárií, i tam by měly vzniknout veřejné toalety. Výstaviště také počítá s opravou cest a veřejného osvětlení v západní části Smetanových sadů. Pokračovat chce také v druhé etapě obnovy rozária zahrnující veřejné osvětlení a mobiliář a v projektu obnovy prostoru památníku Rudé armády.

Výstaviště své brány návštěvníkům otevře už na začátku příštího roku při plesové sezoně, kterou 12. ledna zahájí městský bál. První akcí příštího roku v pavilonu A bude koncert světoznámého swingového orchestru Glenn Miller Orchestra 10. ledna.

Obchodní náměstkyně výstaviště Eva Fuglíčková uvedla, že Výstaviště Flora čeká v příštím roce kromě tří zásadních květinových výstav Flora Olomouc také výstava For Model, která se uskuteční v březnu. „Chystáme změny, aby návštěvníci našli novinky a inspiraci, a posunout ji chceme i z pohledu využití moderních technologií," řekla Fuglíčková. V programu je rovněž chovatelská výstava v září či v říjnu a tradiční vánoční a adventní akce na konci roku. Kromě toho je výstaviště dějištěm akcí, které nejsou v gesci Výstaviště Flora - jde například o veletrh Stavotech, Garden Food Festival, chystá se i letos dobře zapsaná národní výstava psů Floracanis. „Na začátku června se připravuje také tetovací salon," dodala obchodní náměstkyně.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Jsme z jedné planety

Kam dál?

Muž, který se léčil z alkoholismu, zavolal policistům s tím, že se...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 20:30

Včera odpoledne se na policejní operační středisko telefonicky obrátil muž, který uvedl, že má v úmyslu skočit pod auto na ulici...

Nadšenci z Olomouce opět pořádají materiální sbírku Šťastné a...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:30

Už potřetí pořádá parta nadšenců z Olomouce materiální sbírku pro opuštěné psy Šťastné a chlupaté – letos dokonce s podtitulem...

Podvodník chtěl ze seniorky vylákat téměř půl milionu korun. Do...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:00

Osmaosmdesátiletá seniorka měla včera zvláštní telefonát. Volal jí někdo neznámý s tím, že její vnuk má průšvih a bude potřebovat...

Policejní preventivní akce Kapsáři měla za úkol informovat lidi o...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 17:00

Včera odpoledne proběhla v Olomouci preventivní akce Policie České republiky a Městské policie Olomouc. Společná hlídka policistů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.