Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dřeviny v olomouckých parcích projdou obnovou. Vysazeno bude téměř dvě stě nových stromů

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 22:00

Především rozsáhlá obnova dřevin v městských parcích, pokračující rekonstrukce rozária i otevření veřejných toalet čeká v příštím roce areál Výstaviště Flora Olomouc. S výsadbou stromů začali zahradníci už na podzim, dohromady by měly v Bezručových, Čechových a Smetanových sadech přibýt téměř dvě stovky stromů. Novináře o tom dnes informovali zástupci výstaviště. Jeho branami dosud prošlo v letošním roce kolem šesti set tisíc návštěvníků, číslo je podle ředitele Jiřího Uhlíře srovnatelné s loňským rokem.

„Nyní zahajujeme výsadbu stromů, bude jich zhruba 140 do jara, budeme vysazovat také keře. V druhé etapě půjde o výsadbu jehličnatých dřevin. Je to velká změna, pevně věřím, že to bude i pro další generace," uvedl Uhlíř. Podle mluvčí výstaviště Michaely Novákové by mělo být v Bezručových sadech vysázeno 59 stromů, v Čechových sadech 55 listnatých stromů a 20 jehličnanů a Smetanovy sady budou osázeny 60 novými stromy.

Nové veřejné toalety

Podle ředitele patří mezi další plánované investice pro příští rok obnova jihozápadní části Smetanových sadů v duchu územní studie areálu. „Jde o obnovu prostoru kolem oranžerie včetně doplnění tohoto prostoru o veřejné toalety," řekl Uhlíř. Investiční akce podle něj ještě nejsou schváleny. Výstaviště navrhlo opravu zázemí palmového skleníku v prostorách terárií, i tam by měly vzniknout veřejné toalety. Výstaviště také počítá s opravou cest a veřejného osvětlení v západní části Smetanových sadů. Pokračovat chce také v druhé etapě obnovy rozária zahrnující veřejné osvětlení a mobiliář a v projektu obnovy prostoru památníku Rudé armády.

Výstaviště své brány návštěvníkům otevře už na začátku příštího roku při plesové sezoně, kterou 12. ledna zahájí městský bál. První akcí příštího roku v pavilonu A bude koncert světoznámého swingového orchestru Glenn Miller Orchestra 10. ledna.

Obchodní náměstkyně výstaviště Eva Fuglíčková uvedla, že Výstaviště Flora čeká v příštím roce kromě tří zásadních květinových výstav Flora Olomouc také výstava For Model, která se uskuteční v březnu. „Chystáme změny, aby návštěvníci našli novinky a inspiraci, a posunout ji chceme i z pohledu využití moderních technologií," řekla Fuglíčková. V programu je rovněž chovatelská výstava v září či v říjnu a tradiční vánoční a adventní akce na konci roku. Kromě toho je výstaviště dějištěm akcí, které nejsou v gesci Výstaviště Flora - jde například o veletrh Stavotech, Garden Food Festival, chystá se i letos dobře zapsaná národní výstava psů Floracanis. „Na začátku června se připravuje také tetovací salon," dodala obchodní náměstkyně.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Jsme z jedné planety

Kam dál?

Lidé nahlásili opilého cyklistu ve Slavoníně. Strážníci ho sice našli...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 21:00

K velice neobvyklému případu vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc ve středu 5. prosince 2018 před šestou hodinou večer....

Muž, který se léčil z alkoholismu, zavolal policistům s tím, že se...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 20:30

Včera odpoledne se na policejní operační středisko telefonicky obrátil muž, který uvedl, že má v úmyslu skočit pod auto na ulici...

Nadšenci z Olomouce opět pořádají materiální sbírku Šťastné a...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:30

Už potřetí pořádá parta nadšenců z Olomouce materiální sbírku pro opuštěné psy Šťastné a chlupaté – letos dokonce s podtitulem...

Podvodník chtěl ze seniorky vylákat téměř půl milionu korun. Do...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:00

Osmaosmdesátiletá seniorka měla včera zvláštní telefonát. Volal jí někdo neznámý s tím, že její vnuk má průšvih a bude potřebovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Volby by vyhrálo ANO, s odstupem následují ODS a Piráti

Sněmovní volby by nyní jasně vyhrálo vládní hnutí ANO, které by podle aktuálního volebního modelu společnosti Median volilo 29,5 procenta hlasů. Opoziční ODS by skončila druhá se ziskem 13,5 procenta hlasů a třetí Piráti mají o půl procenta hlasů méně. Oproti říjnu si všechny tři strany zhruba o jeden procentní bod polepšily, zatímco obě levicové strany - ČSSD a KSČM - oslabily.

Střelba ve Štrasburku si údajně vyžádala čtyři mrtvé

Večerní střelba v centru Štrasburku si vyžádala nejméně dva mrtvé. Například televize BFM TV a agentura Reuters však s odvoláním na své zdroje hovoří už o čtyřech mrtvých. Policie podle agentury Reuters střelce obklíčila a na místě se odehrála přestřelka. Podle francouzského ministra vnitra Christophea Castanera je sedm nebo osm lidí zraněno. Agentura Reuters píše s odvoláním na místní policii o 11 raněných, stav některých z nich je údajně vážný.

Na Moraváku vznikne ledová socha Titanicu. Sochař ji vyřeže z více než tuny ledu

Návštěvníci vánočních trhů budou mít od pátku v brněnském centru novou atrakci. Vedle vyhlídkového kola vyroste téměř tunová socha slavné lodi Titanic postavená z ledu. Přímo před zraky návštěvníků trhu vznikne více než dvoumetrová ledová socha slavného plavidla. Sochař začne sochu vyřezávat z průzračného ledu ve 13 hodin. Své dílo dokončí zhruba okolo 17. hodiny odpoledne. Poté zde bude socha umístěna tak dlouho, dokud nerozmrzne. Minimálně však vydrží po dobu jednoho týdne.