Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dřeviny v olomouckých parcích projdou obnovou. Vysazeno bude téměř dvě stě nových stromů

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 22:00

Především rozsáhlá obnova dřevin v městských parcích, pokračující rekonstrukce rozária i otevření veřejných toalet čeká v příštím roce areál Výstaviště Flora Olomouc. S výsadbou stromů začali zahradníci už na podzim, dohromady by měly v Bezručových, Čechových a Smetanových sadech přibýt téměř dvě stovky stromů. Novináře o tom dnes informovali zástupci výstaviště. Jeho branami dosud prošlo v letošním roce kolem šesti set tisíc návštěvníků, číslo je podle ředitele Jiřího Uhlíře srovnatelné s loňským rokem.

„Nyní zahajujeme výsadbu stromů, bude jich zhruba 140 do jara, budeme vysazovat také keře. V druhé etapě půjde o výsadbu jehličnatých dřevin. Je to velká změna, pevně věřím, že to bude i pro další generace," uvedl Uhlíř. Podle mluvčí výstaviště Michaely Novákové by mělo být v Bezručových sadech vysázeno 59 stromů, v Čechových sadech 55 listnatých stromů a 20 jehličnanů a Smetanovy sady budou osázeny 60 novými stromy.

Nové veřejné toalety

Podle ředitele patří mezi další plánované investice pro příští rok obnova jihozápadní části Smetanových sadů v duchu územní studie areálu. „Jde o obnovu prostoru kolem oranžerie včetně doplnění tohoto prostoru o veřejné toalety," řekl Uhlíř. Investiční akce podle něj ještě nejsou schváleny. Výstaviště navrhlo opravu zázemí palmového skleníku v prostorách terárií, i tam by měly vzniknout veřejné toalety. Výstaviště také počítá s opravou cest a veřejného osvětlení v západní části Smetanových sadů. Pokračovat chce také v druhé etapě obnovy rozária zahrnující veřejné osvětlení a mobiliář a v projektu obnovy prostoru památníku Rudé armády.

Výstaviště své brány návštěvníkům otevře už na začátku příštího roku při plesové sezoně, kterou 12. ledna zahájí městský bál. První akcí příštího roku v pavilonu A bude koncert světoznámého swingového orchestru Glenn Miller Orchestra 10. ledna.

Obchodní náměstkyně výstaviště Eva Fuglíčková uvedla, že Výstaviště Flora čeká v příštím roce kromě tří zásadních květinových výstav Flora Olomouc také výstava For Model, která se uskuteční v březnu. „Chystáme změny, aby návštěvníci našli novinky a inspiraci, a posunout ji chceme i z pohledu využití moderních technologií," řekla Fuglíčková. V programu je rovněž chovatelská výstava v září či v říjnu a tradiční vánoční a adventní akce na konci roku. Kromě toho je výstaviště dějištěm akcí, které nejsou v gesci Výstaviště Flora - jde například o veletrh Stavotech, Garden Food Festival, chystá se i letos dobře zapsaná národní výstava psů Floracanis. „Na začátku června se připravuje také tetovací salon," dodala obchodní náměstkyně.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Jsme z jedné planety

Kam dál?

Lidé nahlásili opilého cyklistu ve Slavoníně. Strážníci ho sice našli...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 21:00

K velice neobvyklému případu vyjížděli strážníci Městské policie Olomouc ve středu 5. prosince 2018 před šestou hodinou večer....

Muž, který se léčil z alkoholismu, zavolal policistům s tím, že se...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 20:30

Včera odpoledne se na policejní operační středisko telefonicky obrátil muž, který uvedl, že má v úmyslu skočit pod auto na ulici...

Nadšenci z Olomouce opět pořádají materiální sbírku Šťastné a...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:30

Už potřetí pořádá parta nadšenců z Olomouce materiální sbírku pro opuštěné psy Šťastné a chlupaté – letos dokonce s podtitulem...

Podvodník chtěl ze seniorky vylákat téměř půl milionu korun. Do...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 19:00

Osmaosmdesátiletá seniorka měla včera zvláštní telefonát. Volal jí někdo neznámý s tím, že její vnuk má průšvih a bude potřebovat...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.