Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přerov má novou městskou společnost pro místní čtyři sportoviště

 
pátek, 7. prosince 2018, 21:00

Přerovští radní dnes schválili vznik nové městské společnosti. Spravovat bude čtyři místní sportoviště - zimní stadion i s hotelem, městskou sportovní halu, bazén v Přerově a koupaliště v místní části Penčice.

Dosud tato zařízení provozovala společnost Teplo Přerov, jejíž hlavní náplní zůstane dodávka tepla a teplé užitkové vody pro bytový i nebytový sektor ve městě informovala mluvčí magistrátu Lenka Chalupová. Do funkce jednatele byl navržen Jaroslav Hýzl z ODS. Původně měl společnost vést jeho stranický kolega Marek Dostál. „Zvážili jsme všechna pro a proti a navrhli založit novou společnost Sportoviště Přerov se stoprocentním podílem statutárního města Přerova. Ta by měla začít fungovat 1. května příštího roku," uvedl přerovský primátor Petr Měřínský (ANO), který je pověřen sepsáním zakladatelské listiny formou notářského zápisu. Pracovníci společnosti Teplo, kteří zajišťovali provoz sportovišť, by měli přejít pod hlavičku nové společnosti.

Do funkce jednatele byl dnes na mimořádné radě města podle mluvčí radnice navržen zastupitel Jaroslav Hýzl z ODS, do dozorčí rady byli nominováni Pavel Piňos, Zora Zahradová a Petr Kopřiva, dodala Chalupová. Zřízení nové obchodní společnosti ještě posoudí zastupitelé, kteří o tomto bodu budou hlasovat v pondělí 10. prosince. Akciová společnost Teplo, jejímž stoprocentním vlastníkem je Město Přerov, má podle Chalupové s městem podepsánu smlouvu na provoz sportovišť do 30. dubna 2019. Smlouva na poskytnutí dotace podle zástupců města již neodpovídá evropské legislativě v oblasti veřejné podpory. To byl důvod, proč vedení Přerova hledalo jinou vhodnou formu, jak zařízení provozovat.

Současný provozovatel akciová společnost Teplo Přerov nemá už zákonný způsob, jak dál provozovat tyto sportoviště. Veřejná podpora je vyčerpána a my musíme konat. Nová společnost má čtyři měsíce na to, aby došlo k převodům majetku, zaměstnanců a smluv," řekl ve čtvrtek novinářům náměstek primátora Michal Zácha (ODS). Podotkl, že občané Přerova by změnu neměli nijak pocítit. V čele nové městské společnosti měl původně stanout podle koaliční dohody za ODS radní Marek Dostál, který však ve čtvrtek na svou funkci radního rezignoval kvůli obžalobě ze sexuálního nátlaku. „Jestliže pan Dostál dnes oznámil rezignaci z postu, ač pro založení společnosti udělal mnoho, tak samozřejmě očištění z jeho strany platí na všechny plánované pozice," doplnil Zácha. Koalici v Přerově tvoří hnutí ANO, ODS a lidovci spolu s TOP 09. V pětatřicetičlenném zastupitelstvu má těsnou většinu 18 křesel.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

V Olomouckém kraji hrady chystají akce na Vánoce i Silvestra....

pátek, 7. prosince 2018, 19:30

Speciální prohlídky ve vánočně vyzdobených komnatách, vánoční nadělování pod stromkem i silvestrovský přípitek v posledním dni v...

Lidé, které trápí obezita, najdou pomoc v Bari klubu. Vyslechne je...

pátek, 7. prosince 2018, 19:00

Lidé, jež dlouhodobě trápí obezita a kteří zvažují podstoupení chirurgického výkonu k její léčbě, se mohou od října letošního...

Parádní fotky z Olomouce a aktuální informace ve Stories – sleduj...

pátek, 7. prosince 2018, 17:00

Pokrok nezastavíš a zatímco ještě před pár lety jsem si vystačila se samotným webem a facebookovou stránkou, dnes se snažím...

Z Olomouce míří do Zambie kontejner plný darů, ty posílají lidé z...

pátek, 7. prosince 2018, 15:30

Arcidiecézní charita Olomouc (ACHO) včera vypravila kontejner pro jihoafrickou Zambii, který zaplnili ve veřejné sbírce lidé z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.