Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Festival vánoční hudby nabídne koncerty a výstavu. Eva Pilarová ze zdravotních důvodů nevystoupí

 
pondělí, 10. prosince 2018, 17:00

Tři vánoční koncerty a výstavu mapující stoletý vztah mezi státem a církví přinese letošní ročník Festivalu vánoční hudby v Olomouci. Odehraje se v kostele svatého Mořice a v prostorách olomouckého arcibiskupství.

Na zahajovacím koncertu bohužel ze zdravotních důvodů nevystoupí Eva Pilarová, jak bylo původně v plánu. Součástí večera bude slavnostní ocenění dobrovolníků z Olomouckého kraje informoval o tom pořadatel festivalu Josef Kořenek. „Cílem festivalu je navázat na tradici vánočních koncertů v Olomouci a přiblížit občanům duchovní poselství Vánoc, na které se v posledních letech stále více zapomíná," uvedl Kořenek. Součástí zahajovacího večera bude tradiční předání cen Křesadlo dobrovolníkům z Olomouckého kraje. Ceny se udílejí již poosmé, dostávají je lidé, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnické činnosti. „Cílem Křesadla je ocenit dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnickou činnost i respekt k těm, kteří ji vykonávají," doplnil Kořenek.

Festival pokračuje v kostele svatého Mořice, kde bude 26. prosince Svatoštěpánský koncert a o dva dny později varhanní koncert s vánoční tématikou v podání Karla Martínka. Přehlídku doprovázejí slavnostní mše, jednou z nich bude provázet v odpoledních hodinách v kostele svatého Michala olomoucký arcibiskup Jan Graubner a určena je pro rodiny s dětmi. O adventních víkendech a po celé svátky je v kryptě katedrály svatého Václava v Olomouci k vidění výstava betlémů. Součástí festivalu je také výstava v křížové chodbě svatého Michala, která mapuje sto let vztahu církve a republiky. Otevřena bude do 17. prosince. Cílem výstavy je připomenout, jak důležitá je církev v životě moderního státu a jaký vliv mají státní instituce na její fungování, doplnili pořadatelé.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Festival vánoční hudby

Kam dál?

Mladík, který způsobil dopravní nehodu a přišel o řidičák, se o pár...

pondělí, 10. prosince 2018, 12:00

V pátek ráno policisté kontrolovali řidiče na sjezdu z dálnice D46 u Brodku u Prostějova. Ten řídil pod vlivem alkoholu. Navíc...

Policie přistihla zloděje při činu. Vykradl obchod a odnesl si z něj...

pondělí, 10. prosince 2018, 11:00

Policisté přistihli zloděje přímo při vloupání do prodejny smíšeného zboží. Muž si přišel pro několik stovek krabiček cigaret.

Po čtyřleté Marušce z Olomouce stále pátrá policie. Pohřešovaná je od...

pondělí, 10. prosince 2018, 09:25

Čtyřletá Marie Žišková je pohřešovaná od pátku 7. prosince 2018. Maruška má bydliště na Olomoucku a podle policie se pohybuje s...

V Jeseníku o víkendu lyžovaly stovky lidí. Nově se otevřel lyžařský...

pondělí, 10. prosince 2018, 09:00

Stovky lidí si o víkendu nenechaly ujít jednu z prvních možností lyžování v nové sezoně v Jeseníkách. V provozu jsou tam prozatím...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.