Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na firmu v Nemilanech si posvítili policisté a inspekce práce kvůli nelegálnímu zaměstnávání cizinců

 
úterý, 11. prosince 2018, 12:00

V pondělí dopoledne se policisté z odboru cizinecké policie spolu s pracovníky z inspektorátu práce zaměřili na nelegální zaměstnávání cizinců ve firmě, která sídlí v Olomouci - Nemilanech.

V rámci kontroly bylo prověřeno 71 zaměstnanců a z toho bylo 51 osob české národnosti. Pět lidí bylo slovenské národnosti, čtrnáct ukrajinské a jeden člověk polské.

„Čtyři cizinci, kteří vykonávali manipulační práce, se neprokázali povolením k zaměstnání. Jednalo se o tři ženy ve věku 28, 31 a 43 let a jednoho muže ve věku 29 let. Všichni čtyři byli zajištěni a eskortováni na policejní oddělení. Policisté s cizinci zahájili řízení o správním vyhoštění. Po provedených úkonech jev odpoledních hodinách propustili. Ve správním řízení rozhodnou až po nashromáždění všech nezbytných podkladů pro vydání rozhodnutí,“ řekl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Řidič přehlédl chodkyni, která přecházela přes přechod a srazil ji....

úterý, 11. prosince 2018, 11:00

K dopravní nehodě došlo včera na ulici Jesenická v Šumperku. Řidič přehlédl chodkyni, která přecházela přes přechod a srazil ji.

Podvodník vylákal z přerovské firmy jeden a půl milionu korun. Hrozí...

úterý, 11. prosince 2018, 09:30

Téměř o 1,5 milionu korun přišla jedna z přerovských firem, která na základě internetového podvodu zaslala peníze na jiný účet....

Na silnicích na severu Olomouckého kraje leží rozbředlý sníh, jinde...

úterý, 11. prosince 2018, 09:00

Silnice v Olomouckém kraji pokryl v noci na dnešek nový sníh. Silně sněží především na Šumpersku, kde sníh na vozovkách zůstává....

Opilého otce, který byl s dětmi v parku, zadržela policie. Nadýchal...

úterý, 11. prosince 2018, 08:05

Těžce podnapilý muž v Bezručových sadech měl u sebe dvě malé děti. V neděli odpoledne na to byli upozorněni policisté.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.