Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký útulek hledá minimálně padesát dobrovolníků na odchyt toulavého psa

 
středa, 12. prosince 2018, 10:30

Olomoucký útulek, který je součástí Ligy na ochranu zvířat ČR, hledá minimálně padesát dobrovolníků, kteří mohou pomoci při odchytu feny Laury, která se už 25. listopadu zaběhla a od té doby se ji nedaří odchytit.

Laura je velice vystrašený pes, z boudy se jí nechtělo ani v útulku. Její panička za ní před adopcí docházela do útulku, aby si na sebe zvykly. Ani v novém domově však Lauru strach neopustil. Nechtěla na dvorek, nepomáhaly pokusy o výlety autem, ani přítomnost lidí z útulku, které Laura znala. Fenka se 25. listopadu doma na Bělidlech v Olomouci lekla něčeho imaginárního ve své hlavě, vyběhla na zahradu, prorazila plot a od té doby je na útěku.

Nepomohli ani psí psychologové

Fenka má velký strach z lidí, ostatních psů, tmy i ze všeho cizího. Nikdy však ze strachu nebyla agresivní. Rady s jejími strachy si nevědí ani zkušení psí psychologové. „Většina výcvikářů a psích psychologů má zkušenosti spíš se psy s projevy agrese, či separační úzkostí, ale Laura je takový speciální případ. Je jiná než normální psi, je jiná než psi z množíren, nikdo nerozumí, co se jí děje v hlavě,“ píše se na oficiálním facebooku olomouckého útulku.

V případě, že Lauru zahlédnete, volejte prosím 604 307 165.

V okolí Bělidel se Laura pohybovala do 4. prosince 2018, ale nepodařilo se ji odchytit ani za pomoci odchytové klece. V současné době by se fenka měla pohybovat mezi Bělidly a Droždínem. 11. prosince byla viděna ve Chválkovicích.

Padesát dobrovolníků na další pokus o odchyt

Plánovaný druhý pokus o odchyt Laury se uskuteční v sobotu 15. prosince mezi půl sedmou ráno a třetí hodinou odpoledne. Útulek uvádí, že podle střízlivých odhadů bude k odchytu potřeba minimálně padesát dobrovolníků. Chcete-li při odchytu Laury pomoci, přečtěte si bližší informace na facebooku olomouckého útulku.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook Útulek Olomouc Loz Čr

Kam dál?

Olomoucký kraj chce poslat tři čtvrtě milionu korun do Mostkovic...

středa, 12. prosince 2018, 10:00

Olomoucký kraj plánuje poskytnout obci Mostkovice na Prostějovsku finanční dar 750 tisíc korun na odstraňování následků mohutné...

Příští rok zaplatí lidé v Přerově za svoz komunálního odpadu více než...

středa, 12. prosince 2018, 09:00

Obyvatelé Přerova budou od příštího roku platit za svoz komunálního odpadu 700 korun, tedy o padesát korun více než letos....

První lavinový stupeň byl vyhlášen v Jeseníkách. Díky sněhové nadílce...

středa, 12. prosince 2018, 07:30

V Jeseníkách platí od včerejška první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je množství sněhu, které napadlo v...

FOTO: Uničovští strážníci si převzali nové pistole. Jsou od České...

úterý, 11. prosince 2018, 22:00

Strážníci Městské policie Uničov si včera na prostějovské střelnici převzali nové pistole CZ P 10 C od České zbrojovky Uherský...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.