Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký útulek hledá minimálně padesát dobrovolníků na odchyt toulavého psa

 
středa, 12. prosince 2018, 10:30

Olomoucký útulek, který je součástí Ligy na ochranu zvířat ČR, hledá minimálně padesát dobrovolníků, kteří mohou pomoci při odchytu feny Laury, která se už 25. listopadu zaběhla a od té doby se ji nedaří odchytit.

Laura je velice vystrašený pes, z boudy se jí nechtělo ani v útulku. Její panička za ní před adopcí docházela do útulku, aby si na sebe zvykly. Ani v novém domově však Lauru strach neopustil. Nechtěla na dvorek, nepomáhaly pokusy o výlety autem, ani přítomnost lidí z útulku, které Laura znala. Fenka se 25. listopadu doma na Bělidlech v Olomouci lekla něčeho imaginárního ve své hlavě, vyběhla na zahradu, prorazila plot a od té doby je na útěku.

Nepomohli ani psí psychologové

Fenka má velký strach z lidí, ostatních psů, tmy i ze všeho cizího. Nikdy však ze strachu nebyla agresivní. Rady s jejími strachy si nevědí ani zkušení psí psychologové. „Většina výcvikářů a psích psychologů má zkušenosti spíš se psy s projevy agrese, či separační úzkostí, ale Laura je takový speciální případ. Je jiná než normální psi, je jiná než psi z množíren, nikdo nerozumí, co se jí děje v hlavě,“ píše se na oficiálním facebooku olomouckého útulku.

V případě, že Lauru zahlédnete, volejte prosím 604 307 165.

V okolí Bělidel se Laura pohybovala do 4. prosince 2018, ale nepodařilo se ji odchytit ani za pomoci odchytové klece. V současné době by se fenka měla pohybovat mezi Bělidly a Droždínem. 11. prosince byla viděna ve Chválkovicích.

Padesát dobrovolníků na další pokus o odchyt

Plánovaný druhý pokus o odchyt Laury se uskuteční v sobotu 15. prosince mezi půl sedmou ráno a třetí hodinou odpoledne. Útulek uvádí, že podle střízlivých odhadů bude k odchytu potřeba minimálně padesát dobrovolníků. Chcete-li při odchytu Laury pomoci, přečtěte si bližší informace na facebooku olomouckého útulku.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook Útulek Olomouc Loz Čr

Kam dál?

Olomoucký kraj chce poslat tři čtvrtě milionu korun do Mostkovic...

středa, 12. prosince 2018, 10:00

Olomoucký kraj plánuje poskytnout obci Mostkovice na Prostějovsku finanční dar 750 tisíc korun na odstraňování následků mohutné...

Příští rok zaplatí lidé v Přerově za svoz komunálního odpadu více než...

středa, 12. prosince 2018, 09:00

Obyvatelé Přerova budou od příštího roku platit za svoz komunálního odpadu 700 korun, tedy o padesát korun více než letos....

První lavinový stupeň byl vyhlášen v Jeseníkách. Díky sněhové nadílce...

středa, 12. prosince 2018, 07:30

V Jeseníkách platí od včerejška první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je množství sněhu, které napadlo v...

FOTO: Uničovští strážníci si převzali nové pistole. Jsou od České...

úterý, 11. prosince 2018, 22:00

Strážníci Městské policie Uničov si včera na prostějovské střelnici převzali nové pistole CZ P 10 C od České zbrojovky Uherský...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Výherce miliardového jackpotu se už ozval, vsadil přes internet

Český výherce 1,412 miliardy korun, které v pátek vyhrál v evropské loterii Eurojackpot, se dnes odpoledne přihlásil o výhru. V pondělí začne se Sazkou řešit způsob výplaty. Vsadil on-line přes internet na stránkách loterijní společnosti a Sazka kvůli povinné registraci zná jeho identitu, informoval mluvčí firmy Václav Friedmann. "Jde o nejvyšší výhru na internetu v historii České republiky," poznamenal.

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.