Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Silničáři uzavřeli Červenohorské sedlo pro kamiony. V Jeseníkách hustě sněží

 
středa, 12. prosince 2018, 11:00

Sever Olomouckého kraje dnes dopoledne zasáhlo silné sněžení. V horských polohách napadlo až deset centimetrů sněhu a na všech vozovkách Šumperska i Jesenicka se drží nový sníh.

Informoval o tom dispečer šumperské správy silnic, která se stará o vozovky druhých a třetích tříd. Policisté museli dopoledne na dvě hodiny uzavřít pro kamiony tah přes Červenohorské sedlo, řekla šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Sněžit začalo v noci. Ráno silnice v Jeseníkách pokrývala vrstva rozbředlého sněhu, po dalším intenzivním sněžení na silnicích leží nový sníh. „Na Šumpersku hodinu sněží, na všech vozovkách je nový sníh, pouze v nejnižších polohách jsou silnice mokré. V horských polohách napadlo až deset centimetrů sněhu. V noci sněžilo na celém Jesenicku, oblačnost jde od Polska," uvedl šumperský dispečer.

Čerstvý sníh pokrývá také důležitou silnici přes Červenohorské sedlo, která spojuje Jesenicko a Šumpersko. „Zhruba na dobu dvou hodin, přibližně do 11:30, bude z důvodu provedení řádného ošetření vozovky pro kamionovou dopravu uzavřeno Červenohorské sedlo a to z obou stran," uvedla šumperská policejní mluvčí. Na Jesenicku správci silnic stále hlásí silné sněžení a upozorňují, že silnice jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Kvůli sněhovým srážkám je snížena také dohlednost, upozorňuje Ředitelství silnic a dálnic. Sněhové přeháňky jsou podle správců silnic i na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku, silnice jsou zde zatím zpravidla holé a mokré. Ve vyšších polohách Šternberska leží místy rozbředlý sníh nebo sněhová vrstva do jednoho centimetru, opatrnost je na místě.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Olomoucký útulek hledá minimálně padesát dobrovolníků na odchyt...

středa, 12. prosince 2018, 10:30

Olomoucký útulek, který je součástí Ligy na ochranu zvířat ČR, hledá minimálně padesát dobrovolníků, kteří mohou pomoci při...

Olomoucký kraj chce poslat tři čtvrtě milionu korun do Mostkovic...

středa, 12. prosince 2018, 10:00

Olomoucký kraj plánuje poskytnout obci Mostkovice na Prostějovsku finanční dar 750 tisíc korun na odstraňování následků mohutné...

Příští rok zaplatí lidé v Přerově za svoz komunálního odpadu více než...

středa, 12. prosince 2018, 09:00

Obyvatelé Přerova budou od příštího roku platit za svoz komunálního odpadu 700 korun, tedy o padesát korun více než letos....

První lavinový stupeň byl vyhlášen v Jeseníkách. Díky sněhové nadílce...

středa, 12. prosince 2018, 07:30

V Jeseníkách platí od včerejška první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Důvodem je množství sněhu, které napadlo v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.