Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucký fotograf s handicapem zahájí zítra svou výstavu. Proběhne i charitativní dražba na podporu TyfloCentra

 
čtvrtek, 13. prosince 2018, 19:00

Snímky z festivalu Academia film Olomouc, zlatá promoce absolventů Univerzity Palackého i reportážní snímky ze života ve městě budou tvořit chystanou výstavu olomouckého fotografa Tomáše Helíska.

Na výstavě budou ke shlédnutí černobílé fotografie

Otevřena bude v pátek v olomouckém Clubu 52. Vernisáž bude mít charitativní přesah, uskuteční se při ní dražba pro TyfloCentrum Olomouc starající se o zrakově postižené v regionu. Handicapovaný je také sám autor fotografií, který se pohybuje na invalidním vozíku. „Na výstavě představím svou černobílou tvorbu z období let 2017 a 2018, převážně reportážního charakteru. Půjde například o snímky z Academia filmu Olomouc, zlaté promoce absolventů z roku 1968 na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého či fotky z cest, ale také portrét Jindřicha Štreita," řekl Tomáš Helísek.

Autor chce poukázat na to, že i handicapovaný člověk může tvořit

Představením své reportážní práce chce mimochodem ukázat na to, že i s handicapem člověk může tvořit a dělat výjimečné projekty. Při výběru snímků pro výstavu se fotograf soustředil na dopad na emoce i oko diváka. Šlo mu především o zachycení momentu a lidské energie, která podtrhuje danou scénu, řekl Helísek. Společně s ním se na výstavě představí prostřednictvím módní přehlídky návrháři Martin Čapek a Petr Kalouda. „Abychom dali večeru přidanou hodnotu, rozhodli jsme, že uspořádáme i charitativní dražbu našich děl. Rádi bychom podpořili TyfloCentrum Olomouc, které pomáhá lidem se zrakovým postižením," doplnil Helísek. Výstava potrvá do konce ledna 2019, poté budou fotografie putovat po dalších místech v Olomouci, jako je například Galerie Moritz.

Tomáš Helísek je upoutaný na vozík, od narození prodělal kvůli těžké skolióze páteře třináct operací. I přes svůj handicap pomáhá v neziskovém sektoru, fotí, jezdí na handbiku a označuje se za životního vícebojaře. Fotografování se věnuje od roku 2011, jeho tvorba se skládá hlavně z černobílých fotografií zachycujících emoce. V letošním roce byl součástí týmu prestižního AFO, podílel se na akcích, jako jsou Majáles UP, Jsme ze stejné planety či Fingers Up. Svou první výstavu fotografií zorganizoval letos v kavárně Kafe jak lusk na Třídě Svobody v Olomouci, která byla podle jeho slov předskokanem chystané výstavy v Clubu 52 v ulici 1. máje.
Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Tomáš Helísek

Kam dál?

Desáté mládě mravenečníka čtyřprstého se narodilo v olomoucké zoo

čtvrtek, 13. prosince 2018, 17:00

Desáté mládě mravenečníka čtyřprstého se na podzim narodilo v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce, které se jako...

Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil tresty sedmi mužům, kteří...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 16:30

Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil sedmi mužům tresty v rozmezí od 13 do 7,5 roku za pašování hašiše z Dánska do Grónska....

Seniorka upadla při umývání nádobí a nemohla vstát. Z umyvadla...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 15:30

Dnes po půl čtvrté ráno přijali policisté oznámení o vytopeném bytě. Volal devadesátiletý muž, kterému do bytu tekla voda od...

Řidič náklaďáku dostal smyk na zasněžené silnici a naboural do stromu

čtvrtek, 13. prosince 2018, 15:00

Ve středu havarovalo nákladní auto u Velkých Kunětic. Za příčinou dopravní nehody stálo zřejmě nepřizpůsobení rychlosti jízdy...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.

VIDEO: Podivná kontrola u Prostějova. Policista v civilu zastavil řidiče přímo na dálnici

Velmi netradiční policejní kontrolu prožil řidič na dálnici D46 u Prostějova. Policejní auto jej totiž přimělo k zastavení přímo na krajnici dálnice, kde byl v tu chvíli velice hustý provoz. Z policejního vozu vystoupil neuniformovaný policista a řidiči tvrdil, že jej zastavil, protože jel příliš rychle a změřil to pomocí tachometru.