Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Zábřehu byla vyhlášena soutěž o nejhezčí vánoční výzdobu ve městě. Zapojit se můžete do konce roku

 
neděle, 16. prosince 2018, 10:00

Vedení radnice v Zábřehu na Šumpersku vyhlásilo soutěž o nejhezčí vánoční výzdobu ve městě. Obyvatele tím chce pobídnout ke snaze ozdobit své domy či byty a zpříjemnit tak vánoční atmosféru i svému okolí.

Podobnou soutěž vyhlásilo město v létě, kdy hledalo nejkrásněji rozkvetlé okno či balkon. Vyhodnocení soutěže se uskuteční první týden v lednu, výherce s nejhezčí vánoční výzdobou vybere nezávislá komise, informovala mluvčí radnice Lucie Mahdalová. Město Zábřeh chce ocenit snahu obyvatel, kteří se rozhodli přispět ke zkrášlení veřejného prostoru. „Touto aktivitou zpříjemňují občané nám všem, zejména pak těm nejmenším, vnímání nejkrásnějších svátků v roce, vnímání Vánoc. Proto věřím, že v čase rozjímání a klidu najdou občané také odhodlání se do soutěže zapojit," uvedla Mahdalová.

Soutěže se mohou zúčastnit občané, kteří obývají dům či byt na území města včetně místních částí. Soutěžní fotografie se jménem, adresou a telefonem mohou zasílat do zpráv na facebookovém profilu Město Zábřeh nebo na e-mailovou adresu soutez@muzabreh.cz do 31. prosince, doplnila mluvčí. Radnice loni investovala do nové výzdoby. Město na první adventní neděli rozzářila stovka světelných vloček, světelných kabelů i závěsů.

Největší obdiv sklízejí trojrozměrní andělští trubači. „Nová výzdoba stála kolem 1,2 milionu korun a město ji kupovalo po 20 letech," uvedla mluvčí. O zkrášlení veřejného prostoru se město stará celý rok. Loni na podzim například vyzvalo obyvatele k hromadnému sázení krokusů na travnatých plochách. Letos na jaře tak vykvetlo na 1500 krokusů. O akci byl velký zájem, i přes nepřízeň počasí vyrazila do ulic stovka dobrovolníků, kteří si cibulky rozebrali za pár minut.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Světově uznávaný umělec Tibor Červeňák vystaví své obrazy v Galerii...

sobota, 15. prosince 2018, 20:00

Prostory hranické Galerie Synagoga ozdobí od poloviny ledna obrazy Tibora Červeňáka. Jednačtyřicetiletý rodák z Hranic žije a...

Výtěžek z Běhu naděje přivezl starosta Vidnavy na Onkologickou kliniku

sobota, 15. prosince 2018, 19:00

Předčasný vánoční dárek přivezli dnes do Fakultní nemocnice Olomouc starosta a místostarosta Vidnavy na Jesenicku Rostislav...

V areálu Mamutov bude vévodit mamut v životní velikosti a 3D projekce...

sobota, 15. prosince 2018, 13:00

Přerov se posunul v plánech vybudovat velkolepý areál připomínající zdejší historii lovců mamutů. Vedení města se domluvilo se...

Nádraží v Prostějově se bourat nebude, v příštích letech bude opraveno

pátek, 14. prosince 2018, 22:00

Místní nádraží v Prostějově se zatím bourat nebude a v příštích letech by mělo být opraveno včetně nádražní budovy. Novinářům to...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.