Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pro chudé děti na Ukrajině odvezla charita vánoční dárky, podařilo se najít všechny dárce

 
neděle, 16. prosince 2018, 16:00

Na cestu na Ukrajinu se dnes vydaly dárky pro chudé ukrajinské děti, které od října nakupovali lidé z celé republiky ve veřejné sbírce vyhlášené Arcidiecézní charitou Olomouc (ACHO).

Řidiči kamionu, v němž jsou vánoční balíčky, dnes vyrazili na Ukrajinu

Na seznam potřebných letos zařadili charitní pracovníci největší počet dětí v desetileté historii projektu. Vybráno bylo dohromady 416 dětí. Vánoční balíčky nakládali pracovníci ACHO na kamion ve čtvrtek, na cestu se vydal dnes. Dárků se dočkají všechny děti ze seznamu, řekla koordinátorka projektů na Ukrajině Anna Borková. „Řidiči jsou již na cestě, v pondělí dopoledne by měli být na místě. Poté bude následovat procedura proclení, která není vůbec jednoduchá. Řidiči se následně vrátí zpět a po Vánocích na místo pojedeme osobně, kdy dárky budeme rozdávat přímo konkrétním dětem," uvedla Borková. Dárky charitní pracovníci dětem rozdávají až během ledna, neboť na Ukrajině slaví pravoslavné Vánoce. Lidé nejčastěji na Ukrajinu poslali oblečení, obuv, hračky nebo věci do školy, často plnili i konkrétní přání dětí.

PSALI JSME: Olomoucká charita na Vánoce obdaruje přes 400 dětí z Ukrajiny. Daruje oblečení, obuv i hračky

Tradiční charitní akce na pomoc ukrajinským dětem se i letos setkala s velkým zájmem. Sbírku vyhlásila ACHO v říjnu, o měsíc později byl již seznam dětí rozebrán. Dárky posílali lidé z olomoucké arcidiecéze, ale i z celé České republiky. Vánočními dárky přispěli například dárci z Kladna, Rakovníku, Frýdku - Místku, Příbrami či Prahy, uvedla Borková. „Podařilo se nám sehnat všechny dárce. Dárců by bylo i více, ale už by to nešlo logisticky zařídit, aby dětí bylo více. Všechny děti ze seznamu tak mají dárek," doplnila Anna Borková.

Projekt nese název Vánoční balíček a pracovníci charity do seznamu dětí zařazují ty, které pochází z chudých poměrů, sirotky nebo oběti válečných konfliktů. Letos jich bylo na seznamu 416, o 75 více než loni. Zásilky poputují do dětských domovů, sirotčinců a sociálně slabých rodin v Bortnykách, Kolomyji, Ternopilu a Lopatynu. V počátcích vozili charitní pracovníci na Ukrajinu balíčky malým autem, zájem dárců však rostl a nyní s dárky jezdí kamion. Za více než deset let bylo tímto způsobem dopraveno a rozdáno 2229 dárků, uvedla ACHO na svých stránkách.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

V neděli proletí blízko kolem Země vánoční kometa, půjde vidět pouhým...

neděle, 16. prosince 2018, 10:45

Kolem Země dnes proletí vánoční kometa 64P Wirtanen. Má azurově-zelenou barvu a nejblíže k Zemi se octne dnes po 14:00. Od...

Ve skiareálech v Hrubé Vodě a Hlubočkách začala sezóna, od neděle...

neděle, 16. prosince 2018, 10:28

Od neděle 15. prosince mohou milovníci lyžování zajet buď od Ski areálu Hlubočky nebo do Parku sportu do Hrubé Vody. V obou...

V Zábřehu byla vyhlášena soutěž o nejhezčí vánoční výzdobu ve městě....

neděle, 16. prosince 2018, 10:00

Vedení radnice v Zábřehu na Šumpersku vyhlásilo soutěž o nejhezčí vánoční výzdobu ve městě. Obyvatele tím chce pobídnout ke snaze...

Světově uznávaný umělec Tibor Červeňák vystaví své obrazy v Galerii...

sobota, 15. prosince 2018, 20:00

Prostory hranické Galerie Synagoga ozdobí od poloviny ledna obrazy Tibora Červeňáka. Jednačtyřicetiletý rodák z Hranic žije a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.