Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lyžaři o víkendu zaplnili sjezdovky. Sezónu zahájili v Karlově, ale i v Hlubočkách

 
pondělí, 17. prosince 2018, 08:27

Sjezdovky v Jeseníkách o víkendu zaplnily stovky lyžařů. Milovníkům zimních sportů se podstatně rozšířily možnosti, kde si mohli zalyžovat. Po Branné na Šumpersku sezonu o víkendu zahájilo například Červenohorské sedlo, Karlov či Ramzová. Lyžovalo se i v níže položených oblastech na Olomoucku, a to v Hrubé Vodě či v Hlubočkách. Provozovatelé středisek jsou se zahájením sezony spokojeni. Kombinace umělého a přírodního sněhu na sjezdovkách drží i díky mrazivým teplotám.

Na sjezdovkách je i půl metru sněhu

Na Červenohorském sedle hlásí na sjezdovkách až půl metru sněhu. Provozovatelé areálu zahájili provoz v sobotu na severním svahu, připraveny byly všechny tři sjezdovky s přírodním sněhem na svazích, modrá sjezdovka je navíc vysněžená technickým sněhem. „V sobotu bylo škaredé počasí, ale přijelo překvapivě hodně lidí. Dnes je krásně a lidí je ještě více. V sobotu bylo kolem 500 lyžařů, dnes si přijelo zalyžovat 800 až 1000 lidí," řekl vedoucí areálu na sedle Martin Dubský. Podotkl, že v týdnu bude v areálu omezený provoz, severní svahy však budou obslouženy.

V lyžařském středisku v Karlově byla zahájena sezona v pátek nočním lyžováním. V provozu jsou čtyřsedačky Myšák a Karlov Ski Express. Vleky se poprvé rozjely také v lyžařském středisku Ramzová. „V sobotu přijelo asi 350 lidí, dnes jich bylo výrazně více. V týdnu budeme dosněžovat, mají být mrazivé teploty, od pátku 21. prosince již pojedeme pořád," řekla za středisko Ramzová Karla Kubíčková.

ČTĚTE VÍCE: Horská služba je v plném nasazení pro zimní sezónu. Apeluje na dodržování bezpečnosti

Provoz zahájilo také středisko v Hlubočkách na Olomoucku, vleky se tam rozjely poprvé v sobotu a lyžovalo se také dnes. „V sobotu byla návštěvnost slabší, bylo to tím, že byl první den. Dnes už je to lepší. Sjezdovka vypadá dobře, máme tady zhruba 30 centimetrů sněhu a budeme i nadále zasněžovat. Pojedeme už nonstop," řekl zástupce areálu Michal Stojmenov. Lyžovat se již dá i v nedaleké Hrubé Vodě, v provozu tam byla lanovka i bobová dráha.

PSALI JSME: Ve skiareálech v Hrubé Vodě a Hlubočkách začala sezóna, od neděle jezdí vleky

S běžkami mohli vyrazit do nejvyšších partiích hor i běžkaři. V Jeseníkách podle jesenické horské služby leží na vrcholcích kolem půl metru sněhu. Na závětrných svazích je ho okolo jednoho metru, místy i více. V horách platí od tohoto týdne první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

Jeseničtí horští záchranáři ošetřili o víkendu zhruba desítku lyžařů. Šlo především o poranění končetin u sjezdařů i u běžkařů. Zachraňovali i turisty, kteří podcenili mrazivé počasí. „Vyšli na lehko z Karlovy Studánky na Praděd, vzali to přes vodopády Bílé Opavy, které jsou již zavřené. Jedna slečna prochladla, poskytli jsme jí tepelné ošetření," řekl dispečer jesenického horské služby Marek Koněrza.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Za prvních devět měsíců tohoto roku ubylo stavebních povolení v...

neděle, 16. prosince 2018, 20:00

Počet vydaných stavebních povolení v Olomouckém kraji za prvních devět měsíců letošního roku meziročně klesl o 2,3 procenta na...

Bouchání na dveře považoval senior za volání o pomoc a otevřel. Do...

neděle, 16. prosince 2018, 18:00

Z přečinu porušování domovní svobody je podezřelý mladý muž, který násilně vstoupil do bytu seniora. Ten se kvůli tomuto...

Pro chudé děti na Ukrajině odvezla charita vánoční dárky, podařilo se...

neděle, 16. prosince 2018, 16:00

Na cestu na Ukrajinu se dnes vydaly dárky pro chudé ukrajinské děti, které od října nakupovali lidé z celé republiky ve veřejné...

V neděli proletí blízko kolem Země vánoční kometa, půjde vidět pouhým...

neděle, 16. prosince 2018, 10:45

Kolem Země dnes proletí vánoční kometa 64P Wirtanen. Má azurově-zelenou barvu a nejblíže k Zemi se octne dnes po 14:00. Od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.