Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Desítky otužilců v kostýmech si i letos na Silvestra zaplavou v Bečvě. Každoročně je sledují stovky lidí

 
úterý, 25. prosince 2018, 16:00

Do Přerova zamíří poslední den v roce desítky otužilců z celé Moravy na svou tradiční silvestrovskou recesistickou show. S letošním rokem se rozloučí v kostýmech a s parukami před zraky několika tisíc Přerovanů, zdolávat budou více než stometrový úsek řeky Bečvy. V případě mrazu jim místo k plavání zajistí hasiči. Akce má ve městě dlouholetou tradici. To řekl pořadatel Bohuslav Přidal.

Otužilci se sejdou na nábřeží Bečvy u sokolovny. Letos by mělo dorazit 30 až 40 otužilců z celé Moravy. „Převlékat se budou do kostýmů v sále přerovské sokolovny, ve 14:00 vyjdou průvodem ke sportovnímu centru Mlýn, kde sejdou k vodě. Následovat bude krátké představení masek," uvedl Přidal.

Bečva zřejmě zamrzlá nebude

Podle předpovědi počasí zřejmě letos Bečva zamrzlá nebude, otužilci si tak budou moci zaplavat ve zhruba 150 metrů dlouhém úseku od lávky u Michalova směrem ke sportovnímu centru. V cíli je čeká tradičně tanec v řece na hudební produkci, která každoročně rozvlní i řady diváků. Na nábřeží Bečvy jich bývá až 2000. Během show i letos zavzpomínají otužilci hozením květiny do řeky Bečvy na přemožitele kanálu La Manche Františka Venclovského a také na Jiřího Rosmuse, který byl spoluzakladatelem otužileckého plavání v Přerově a letos odešel do sportovního nebe, doplnil Přidal.

Julius Caesar, lidojedi i mořská panna

Přerovská otužilecká show má nádech recese - kostýmy i tance si borci a jejich partnerky připravují týdny dopředu. V předchozích ročnících se například do řeky Bečvy vrhli v kostýmech Julia Caesara, zlaté rybky, lidojedů či mořské panny. Mezi účastníky byla i veselá úřednice, která s sebou do ledové vody vzala šanon s výsledky kontrol zaměřených na EET.

Otužilecká show je už roky součástí silvestrovských oslav ve městě. Od 17:00 program pokračuje na náměstí TGM. Novoroční ohňostroj je naplánován na první den v roce 2019. Začne v 18:00 a bude se zrcadlit v řece Bečva. Letos má tři tematické názvy. „Cesta za štěstím bude taková retro pasáž, část nazvaná Sny je příjemně poklidná a poslední kousek, Láska v pohybu, bude velmi dynamický," uvedl na stránkách města tvůrce ohňostroje Pavel Novák.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Dopravu komplikuje sníh, platí výstraha před tvorbou sněhových jazyků

úterý, 25. prosince 2018, 10:00

Silnice na Šumpersku a Jesenicku pokrývá místy rozbředlý sníh. Od středních poloh na nich leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem....

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 20:00

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční...

Kapr na štědrovečerním menu? Dříve drahá záležitost

pondělí, 24. prosince 2018, 19:00

Štědrý den je dnem, na který se každý rok těší snad každé dítě. Pro dospělé to je sice nejdříve období velkého vánočního shonu,...

Kvůli dešti byla návštěvnost lyžařských areálů v Jeseníkách nízká....

pondělí, 24. prosince 2018, 18:00

Návštěvnost lyžařských areálů v Jeseníkách byla o víkendu kvůli deštivému počasí malá. Počasí však sněhové podmínky ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.