Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Desítky otužilců v kostýmech si i letos na Silvestra zaplavou v Bečvě. Každoročně je sledují stovky lidí

 
úterý, 25. prosince 2018, 16:00

Do Přerova zamíří poslední den v roce desítky otužilců z celé Moravy na svou tradiční silvestrovskou recesistickou show. S letošním rokem se rozloučí v kostýmech a s parukami před zraky několika tisíc Přerovanů, zdolávat budou více než stometrový úsek řeky Bečvy. V případě mrazu jim místo k plavání zajistí hasiči. Akce má ve městě dlouholetou tradici. To řekl pořadatel Bohuslav Přidal.

Otužilci se sejdou na nábřeží Bečvy u sokolovny. Letos by mělo dorazit 30 až 40 otužilců z celé Moravy. „Převlékat se budou do kostýmů v sále přerovské sokolovny, ve 14:00 vyjdou průvodem ke sportovnímu centru Mlýn, kde sejdou k vodě. Následovat bude krátké představení masek," uvedl Přidal.

Bečva zřejmě zamrzlá nebude

Podle předpovědi počasí zřejmě letos Bečva zamrzlá nebude, otužilci si tak budou moci zaplavat ve zhruba 150 metrů dlouhém úseku od lávky u Michalova směrem ke sportovnímu centru. V cíli je čeká tradičně tanec v řece na hudební produkci, která každoročně rozvlní i řady diváků. Na nábřeží Bečvy jich bývá až 2000. Během show i letos zavzpomínají otužilci hozením květiny do řeky Bečvy na přemožitele kanálu La Manche Františka Venclovského a také na Jiřího Rosmuse, který byl spoluzakladatelem otužileckého plavání v Přerově a letos odešel do sportovního nebe, doplnil Přidal.

Julius Caesar, lidojedi i mořská panna

Přerovská otužilecká show má nádech recese - kostýmy i tance si borci a jejich partnerky připravují týdny dopředu. V předchozích ročnících se například do řeky Bečvy vrhli v kostýmech Julia Caesara, zlaté rybky, lidojedů či mořské panny. Mezi účastníky byla i veselá úřednice, která s sebou do ledové vody vzala šanon s výsledky kontrol zaměřených na EET.

Otužilecká show je už roky součástí silvestrovských oslav ve městě. Od 17:00 program pokračuje na náměstí TGM. Novoroční ohňostroj je naplánován na první den v roce 2019. Začne v 18:00 a bude se zrcadlit v řece Bečva. Letos má tři tematické názvy. „Cesta za štěstím bude taková retro pasáž, část nazvaná Sny je příjemně poklidná a poslední kousek, Láska v pohybu, bude velmi dynamický," uvedl na stránkách města tvůrce ohňostroje Pavel Novák.

Napsal(a) ČTK

Kam dál?

Dopravu komplikuje sníh, platí výstraha před tvorbou sněhových jazyků

úterý, 25. prosince 2018, 10:00

Silnice na Šumpersku a Jesenicku pokrývá místy rozbředlý sníh. Od středních poloh na nich leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem....

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 20:00

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční...

Kapr na štědrovečerním menu? Dříve drahá záležitost

pondělí, 24. prosince 2018, 19:00

Štědrý den je dnem, na který se každý rok těší snad každé dítě. Pro dospělé to je sice nejdříve období velkého vánočního shonu,...

Kvůli dešti byla návštěvnost lyžařských areálů v Jeseníkách nízká....

pondělí, 24. prosince 2018, 18:00

Návštěvnost lyžařských areálů v Jeseníkách byla o víkendu kvůli deštivému počasí malá. Počasí však sněhové podmínky ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podchod u budějckého Mercury přejde do správy města. Budou pro něj hledat nájemce

Prázdné obchody, popsané stěny a otlučená omítka. Taková je realita v podchodu u Mercury, který je jednou z mála možností, jak se dostat přes Nádražní ulici k vlakovému nebo autobusovému nádraží. Po letech přechází správa podchodu na město. To chce najít nájemce, který by do zaprášených výloh vrátil život.

Samsung odložil zahájení prodeje ohebného telefonu Galaxy Fold

Jihokorejská společnost Samsung Electronics se po zprávách o problémech s displejem rozhodla, že ohebný smartphone Galaxy Fold zatím na trh neuvede. Firma tak dnešním oznámením potvrdila informace zdrojů. Nový telefon v ceně 1980 dolarů (zhruba 45 tisíc korun) se měl už v pátek začít prodávat ve Spojených státech, o týden později se měl objevit i na pultech obchodů v Evropě.

O Velikonocích zemřelo na silnicích šest lidí, dvakrát víc než loni

Při dopravních nehodách v Česku za čtyři dny od Velkého pátku do Velikonočního pondělí zemřelo šest lidí. Předběžná čísla oznámil ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Proti loňsku je počet obětí dvojnásobný. Podle Lercha se zvýšil také počet nehod a přibylo nehod zaviněných pod vlivem alkoholu.