Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Regenerace šternberského sídliště v Nádražní ulici začne příští rok a bude stát třináct milionů

 
úterý, 25. prosince 2018, 18:00

Radnice ve Šternberku na Olomoucku získala od Státního fondu rozvoje bydlení šestimilionovou dotaci na plánovanou první etapu regenerace sídliště v Nádražní ulici, která bude stát celkem 13 milionů korun. Šternberská žádost o dotaci byla úspěšná, realizace projektu by tak mohla začít v roce 2019, sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Regenerace bude podle ní zahrnovat rekonstrukci technické i dopravní infrastruktury, revitalizaci zeleně a další úpravy veřejných prostor. „Pro obyvatele sídliště bude jistě potěšující zpráva o vybudování více než stovky nových parkovacích míst," uvedla.

Projekt modernizace sídliště v Nádražní ulici v létě schválilo šternberské zastupitelstvo. Dotace mohla být podle Černocké poskytnuta až do výše 50 procent uznatelných nákladů, nejvýše však mohla činit šest milionů korun na jeden projekt. „Státní fond rozvoje bydlení počítá s tím, že budou následovat i další výzvy, a to pravděpodobně na jaře příštího roku," dodala Černocká.

Miliony korun do oprav sídlišť s pomocí dotací investují i jiné radnice - například v Přerově, Prostějově či Olomouci. Přerov se před časem zaměřil na opravu panelového sídliště Trávník, které bylo postaveno v 70. letech minulého století a zahrnuje čtyři desítky panelových domů s téměř 1300 byty.

Obdobná oprava jiného sídliště v Přerově-Předmostí stála 80 milionů, přičemž polovinu nákladů pokryla dotace. V roce 2015 dokončená modernizace velkého sídliště Povel v Olomouci si od roku 2012 vyžádala investici přes 100 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto sternberk.eu

Kam dál?

Desítky otužilců v kostýmech si i letos na Silvestra zaplavou v...

úterý, 25. prosince 2018, 16:00

Do Přerova zamíří poslední den v roce desítky otužilců z celé Moravy na svou tradiční silvestrovskou recesistickou show. S...

Dopravu komplikuje sníh, platí výstraha před tvorbou sněhových jazyků

úterý, 25. prosince 2018, 10:00

Silnice na Šumpersku a Jesenicku pokrývá místy rozbředlý sníh. Od středních poloh na nich leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem....

ANKETA: Popelka nebo Maruška? Jaká vánoční pohádka je nejoblíbenější?

pondělí, 24. prosince 2018, 20:00

K Vánocům kromě jídla, dárků a koled patří neodmyslitelně také pohádky. V Česku jich máme hned několik, které by do sváteční...

Kapr na štědrovečerním menu? Dříve drahá záležitost

pondělí, 24. prosince 2018, 19:00

Štědrý den je dnem, na který se každý rok těší snad každé dítě. Pro dospělé to je sice nejdříve období velkého vánočního shonu,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).