Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jaře čeká Muzikantskou stezku v Jeseníku obnova, stejně jako Editin pramen

 
středa, 2. ledna 2019, 07:30

Nový mobiliář i terénní úpravy čekají letos Muzikantskou stezku v Jeseníku, která strmě stoupá z vilové čtvrti ve městě k lázeňskému areálu na kopci.

Na projekt nazvaný Za dědictvím Vincenze Priessnitze v hodnotě 1,1 milionu korun získalo město dotaci 30 tisíc eur (772 tisíc korun) z fondu Euroregionu Praděd. Zbytek nákladů Jeseník zaplatí ze svého rozpočtu. Informoval o tom vedoucí oddělení cestovního ruchu radnice Jan Mrosek. „Od jara do léta letos proběhnou terénní úpravy horního partu Muzikantské stezky včetně doplnění mobiliářem a informační tabulí. Spodní část této přístupové cesty do lázní byla již realizována v minulosti," uvedl Mrosek.

Zároveň bude tento rok podle Mroska obnoven Editin pramen, který vyvěrá nedaleko Muzikantské stezky na konci třešňové aleje. Muzikantská stezka začíná na jedné z ulic v Jeseníku, poté stoupá přes koleje a pokračuje už jako parková cestička do svahu pod lázněmi. Nad lázeňskou vyhlídkou se napojuje na okruh přírodní kolonády. Pojmenování Muzikantské stezky souvisí s tím, že v minulosti tudy stoupali muzikanti z města, aby vyhrávali v osadě Gräfenberk.

Na místě osady nyní stojí Priessnitzovy léčebné lázně. Nad Jeseníkem poblíž Priessnitzových léčebných lázní byla už loni vysazena nová třešňová alej čítající pět desítek stromů. Lemuje cestu vedoucí k Editinu prameni. Do akce pořádané spolkem Arnika se zapojila stovka lidí všech věkových kategorií. Vysazení stromořadí podpořila veřejnost ve sbírce s názvem Lopatka pro alej.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Priessnitzovy léčebné lázně a.s.

Kam dál?

Muž prováděl stavební práce bez platného živnostenského listu, a to...

úterý, 1. ledna 2019, 20:00

Dvaapadesátiletý muž z Prostějova je podezřelý z přečinu neoprávněného podnikání. Od roku 2015 do roku 2017 prováděl stavební...

Nový rok je ta správná chvíle pro nové začátky, výzvy a cíle. Nebo ne?

úterý, 1. ledna 2019, 19:00

Snad každý z nás si někdy dal novoroční předsevzetí. Chtěli jsme zhubnout, přestat kouřit, začít sportovat nebo si najít lepší...

Řidiči škodovek se neshodli na tom, kdo může za poškození auta, které...

úterý, 1. ledna 2019, 18:00

V sobotu před polednem došlo na parkovišti v nákupní zóně v Konečné ulici v Prostějově k nepříjemnému incidentu.

V přerovské porodnici se narodilo první dítě letošního roku, jmenuje...

úterý, 1. ledna 2019, 16:30

Prvním miminkem narozeným v roce 2019 v Nemocnici Přerov je chlapec František Max. Narodil se 1. ledna po poledni, konkrétně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.