Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vyrazte na Tříkrálový véšlap do Javoříčka, trasu zvládnete i s kočárkem a u ohně si můžete opéct špekáček

 
čtvrtek, 3. ledna 2019, 17:00

V sobotu 5.ledna v 10 hodin startuje 6. Tříkrálový véšlap do Javoříčka. Během akce proběhne Tříkrálová sbírka. 

Akce je společensko-turisticko-charitativní a jak už název napovídá, půjde se do Javoříčka. Můžete si vybrat z několika tras. Vyrazit můžete z Bouzova, Luké nebo Hvozdu. Čas startu je na všech místech stejný, tedy v 10 hodin. 

Trasa z Bouzova – 5 km tam 5 km zpět (vhodné pro kočárky)
Z parkoviště u sportovního areálu směrem dolů k silnici a pak po modré turistické značce až do Javoříčka.

Trasa z Luké – 5 km tam 5 km zpět
Od požární nádrže po zelené turistické značce na Březinu a pak po silnici do Javoříčka.

Trasa ze Hvozda – 5 km tam 5 km zpět
Z autobusové zastávky po modré turistické značce do Vojtěchova, odtud po červené až do Javoříčka. Nebo za Vojtěchovem odbočit vpravo kolem družstva přes Vidmuchov na Březinu a pak po silnici do Javoříčka.

Startovné je zdarma a registrace není nutná. Navíc od 11:45 vám zahraje litovelská skupina NOACO. Akce se koná za každého počasí a ani hlad nad vámi nevyzraje, protože občerstvení je zajištěno od 10:30, a také bude možnost opéct si u ohně špekáčky.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Bouzovská vrchovina

Kam dál?

Mladá řidička se lekla dopravní nehody a sama havarovala. Nabourala...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 16:30

Dvacetiletá řidička, která včera večer jela po silnici mezi Šternberkem a Horní Loděnicí, se zranila během dopravní nehody.

Hádka mezi sousedy vyústila ve fyzické napadení. Muži se však...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 15:00

Včera odpoledne bylo na policii oznámeno, že muže, který incident nahlásil, napadl jeho soused. A to fyzicky a rovnou úderem...

Mladíci odpálili pyrotechniku mezi lidi. Popálili čtyřletou holčičku,...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 13:20

Oslavy příchodu nového roku na Hlavním náměstí ve Šternberku dopadly nešťastně pro čtyřletou holčičku, která si z oslav odnesla...

Muž v restauraci povečeřel, ale nezaplatil. Navíc zatajil svou...

čtvrtek, 3. ledna 2019, 11:00

Zákazník, který v restauraci projedl a propil šest set korun a neměl na zaplacení, měl co vysvětlovat strážníkům, kteří byli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.