Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z přítele se vyklubal agresor. Ženu mlátil, nešetřil nadávkami ani před dětmi a omezil jí kontakt s rodinou

 
středa, 9. ledna 2019, 13:30

Dvaatřicetiletý muž byl obviněný jesenickými kriminalisty ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společné domácnosti.

Muž od začátku minulého roku ubližoval své družce. Za zavřenými dveřmi bytu ji velmi hrubě vulgárně urážel a fyzicky napadal. Často v přítomnosti dětí. Jeho agrese se stupňovala s jednotlivými útoky. Postupem času hrubé nadávky a rozbíjení nábytku či věcí v domácnosti, přešly ve sledování pohybu jeho družky. Muž jí kontroloval elektronickou komunikaci a omezoval kontakt s její rodinou a přáteli. Navíc svévolně disponoval s jejími penězi.

PSALI JSME: Nejčastější oběti domácího násilí jsou ženy a děti. Podívejte se, jak najít cestu ven z kolotoče teroru

Celé týrání bylo doplněno fyzickým napadáním všeho druhu. Kvůli tomu žena utrpěla viditelná zranění, ale lékařské ošetření nevyhledala. Obávala se totiž výhrůžek svého druha a dalšího napadení. Agresor totiž řekl, že pokud o tom někomu řekne, stane se jí něco nepříjemného a nejen jí, ale i dětem.

V prosinci po sérii dalších útoků žena sebrala odvahu a zavolala na tísňovou linku. „Policisté pak po vyhodnocení zjištěných okolností využili svého zákonného oprávnění a násilného muže vykázali ze společného obydlí. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži za takové jednání podle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Policie pátrá: Dvacetiletého mladíka hledají soudy kvůli majetkové...

středa, 9. ledna 2019, 10:30

Přerovští kriminalisté pátrají po dvacetiletém muži. Hledá ho Okresní soud Přerov a Okresní soud v Kroměříži kvůli majetkové...

Obžalovaný, který měl napadnout a pořezat v Prostějově Kvitovou,...

středa, 9. ledna 2019, 09:00

U Krajského soudu v Brně dnes vypovídali svědci v případu napadení tenistky Petry Kvitové, které pachatel v prosinci 2016 v bytě...

Jesenická radnice čeká na vyjádření z ministerstva. Není jasné, zda...

středa, 9. ledna 2019, 07:30

Jesenická radnice zatím nedostala od ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) vyjádření, zda pracovníci Úřadu práce ČR a České...

Tříkrálová sbírka probíhá i v Olomouci. Letos je zaměřena na podporu...

úterý, 8. ledna 2019, 22:00

V Olomouckém kraji koledují Tři králové. Kašpara, Melichara a Baltazara včera doprovázel například ředitel Charity Olomouc Petr...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.