Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z přítele se vyklubal agresor. Ženu mlátil, nešetřil nadávkami ani před dětmi a omezil jí kontakt s rodinou

 
středa, 9. ledna 2019, 13:30

Dvaatřicetiletý muž byl obviněný jesenickými kriminalisty ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společné domácnosti.

Muž od začátku minulého roku ubližoval své družce. Za zavřenými dveřmi bytu ji velmi hrubě vulgárně urážel a fyzicky napadal. Často v přítomnosti dětí. Jeho agrese se stupňovala s jednotlivými útoky. Postupem času hrubé nadávky a rozbíjení nábytku či věcí v domácnosti, přešly ve sledování pohybu jeho družky. Muž jí kontroloval elektronickou komunikaci a omezoval kontakt s její rodinou a přáteli. Navíc svévolně disponoval s jejími penězi.

PSALI JSME: Nejčastější oběti domácího násilí jsou ženy a děti. Podívejte se, jak najít cestu ven z kolotoče teroru

Celé týrání bylo doplněno fyzickým napadáním všeho druhu. Kvůli tomu žena utrpěla viditelná zranění, ale lékařské ošetření nevyhledala. Obávala se totiž výhrůžek svého druha a dalšího napadení. Agresor totiž řekl, že pokud o tom někomu řekne, stane se jí něco nepříjemného a nejen jí, ale i dětem.

V prosinci po sérii dalších útoků žena sebrala odvahu a zavolala na tísňovou linku. „Policisté pak po vyhodnocení zjištěných okolností využili svého zákonného oprávnění a násilného muže vykázali ze společného obydlí. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži za takové jednání podle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Policie pátrá: Dvacetiletého mladíka hledají soudy kvůli majetkové...

středa, 9. ledna 2019, 10:30

Přerovští kriminalisté pátrají po dvacetiletém muži. Hledá ho Okresní soud Přerov a Okresní soud v Kroměříži kvůli majetkové...

Jesenická radnice čeká na vyjádření z ministerstva. Není jasné, zda...

středa, 9. ledna 2019, 07:30

Jesenická radnice zatím nedostala od ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) vyjádření, zda pracovníci Úřadu práce ČR a České...

Tříkrálová sbírka probíhá i v Olomouci. Letos je zaměřena na podporu...

úterý, 8. ledna 2019, 22:00

V Olomouckém kraji koledují Tři králové. Kašpara, Melichara a Baltazara včera doprovázel například ředitel Charity Olomouc Petr...

Na světě je nová výzva. Ženy, neholte se!

úterý, 8. ledna 2019, 21:00

Na muže s knírky, kteří během akce Movember, která vždy trvá celý listopad, upozorňují na rakovinu prostaty jsme si už zvykli....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.