Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z přítele se vyklubal agresor. Ženu mlátil, nešetřil nadávkami ani před dětmi a omezil jí kontakt s rodinou

 
středa, 9. ledna 2019, 13:30

Dvaatřicetiletý muž byl obviněný jesenickými kriminalisty ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společné domácnosti.

Muž od začátku minulého roku ubližoval své družce. Za zavřenými dveřmi bytu ji velmi hrubě vulgárně urážel a fyzicky napadal. Často v přítomnosti dětí. Jeho agrese se stupňovala s jednotlivými útoky. Postupem času hrubé nadávky a rozbíjení nábytku či věcí v domácnosti, přešly ve sledování pohybu jeho družky. Muž jí kontroloval elektronickou komunikaci a omezoval kontakt s její rodinou a přáteli. Navíc svévolně disponoval s jejími penězi.

PSALI JSME: Nejčastější oběti domácího násilí jsou ženy a děti. Podívejte se, jak najít cestu ven z kolotoče teroru

Celé týrání bylo doplněno fyzickým napadáním všeho druhu. Kvůli tomu žena utrpěla viditelná zranění, ale lékařské ošetření nevyhledala. Obávala se totiž výhrůžek svého druha a dalšího napadení. Agresor totiž řekl, že pokud o tom někomu řekne, stane se jí něco nepříjemného a nejen jí, ale i dětem.

V prosinci po sérii dalších útoků žena sebrala odvahu a zavolala na tísňovou linku. „Policisté pak po vyhodnocení zjištěných okolností využili svého zákonného oprávnění a násilného muže vykázali ze společného obydlí. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži za takové jednání podle trestního zákoníku až osmiletý trest odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Policie pátrá: Dvacetiletého mladíka hledají soudy kvůli majetkové...

středa, 9. ledna 2019, 10:30

Přerovští kriminalisté pátrají po dvacetiletém muži. Hledá ho Okresní soud Přerov a Okresní soud v Kroměříži kvůli majetkové...

Jesenická radnice čeká na vyjádření z ministerstva. Není jasné, zda...

středa, 9. ledna 2019, 07:30

Jesenická radnice zatím nedostala od ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) vyjádření, zda pracovníci Úřadu práce ČR a České...

Tříkrálová sbírka probíhá i v Olomouci. Letos je zaměřena na podporu...

úterý, 8. ledna 2019, 22:00

V Olomouckém kraji koledují Tři králové. Kašpara, Melichara a Baltazara včera doprovázel například ředitel Charity Olomouc Petr...

Na světě je nová výzva. Ženy, neholte se!

úterý, 8. ledna 2019, 21:00

Na muže s knírky, kteří během akce Movember, která vždy trvá celý listopad, upozorňují na rakovinu prostaty jsme si už zvykli....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.