Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Protančete se pátkem v rytmu samby, zkuste štěstí v tombole na mysliveckém plesu a vemte děti na tučňáky

 
pátek, 11. ledna 2019, 12:00

Ani zima nemůže být důvod k nudě. I tento víkend nás v Olomouckém kraji čekají parádní akce. Můžete vyrazit na ples myslivců nebo se naučit slavný tanec samba. A ani děti nebudou o zábavu ošizeny.

PÁTEK

Myslivecký ples v Haňovicích startuje od 20:00. Ples se koná v místním kulturním domě a k tanci a poslechu zahraje hudební skupina ROXY. Čeká vás bohatá myslivecká kuchyně a štědrá tombola.

Na Samba taneční večer vás zvou pořadatelé akce do restaurace Prostor v Prostějově. Nevadí, že je leden! Samba vás spolehlivě rozehřeje a myšlenkami přenese na proslulý karneval v Rio de Janeiru. Na vlně latinskoamerických tanců můžete strávit celý večer. A že sambu neumíte? Nevadí, protože vás ji naučí. Vstupenka vás vyjde na 70 korun a dresscode je lehce společenský. Na celý večer bude zajištěný fotograf. Rezervovat svůj stůl můžete přes pořadatele Karla Entnera.

Harmonogram:

19:00 – Začátek
19:30 – Předtančení ZUŠ
20:00 – Výuka samby
21:30 – Standard latina
22:30 – Volná zábava 

Olma Cup 2019 mezinárodní turnaj mladších žáků započne dnes v 18:00 ve sportovní hale Na Letné ve Velké Bystřici. První zápas proběhne se slovenským týmem ŠKP Bratislava. Půjde o první přípravný turnaj v novém roce s účastí družstev z celé ČR a SK. Turnaj trvá až do neděle. V sobotu 12. ledna jste zváni na skvělou impro šou v podání divadla IMPRO ODVAZ již od 20:00 na školní hale.

SOBOTA

V obchodním centru Olomouc CITY a Amazonii budou v sobotu probíhat tvořivé dílničky pro děti, a to každou sobotu. Liché soboty v centrálním prostoru Olomouc CITY a sudé soboty v Amazonii. Každý měsíc bude jiné téma dílniček.

Lednový program je následující:

 5. 1. 2019 - 9:30 - 11:30  Malování na kameny (Amazonie)
12. 1. 2019 - 15:00 - 17:00   Vyrábíme krmítko (prostor u eskalátorů)
19. 1. 2019 - 9:30 -11:30   Foukací draci (Amazonie)
 26. 1. 2019 - 15:00 - 17:00  Tvarováček (prostor u eskalátorů)

NEDĚLE

Do Moravského divadla dorazí tučňáci! Přesněji představení pro děti s názvem Tučňáci na arše. Zajít s dětmi na tuto pohádku můžete v neděli v 10 nebo 14 hodin. Příběh vypráví o tom, jak lidé a zvířata hodně zlobili. Stále se hádali a byli nevděční. Tak se Bůh naštval a seslal potopu. Noe se rozhodl všechna zvířata zachránit, a tak je pozval na svou archu, a to od každého druhu po dvou kusech. Samozřejmě pozval i tučňáky, ale ne každý ví, že to s němi není nikdy lehké. Hodně zlobí a jen tak nepřestanou, ale zato jsou příkladnými kamarády. 

Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Přesně tak, jak to má ve správné pohádce být. Díky přátelství dokážou tihle tři tučňáčí kamarádi překonat každou nástrahu a obtíž a vy jim budete fandit až do konce. Tučňák tučňáka nikdy neopustí. Délka představení je 80 minut včetně přestávky.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com, Facebook: Házená Velká Bystřice - mladší žáci, moravskedivadlo.cz

Kam dál?

Muž dlužil firmě osm milionů, ale nesplácel. Tak se začal zbavovat...

pátek, 11. ledna 2019, 11:00

Prostějovští policisté obvinili pětačtyřicetiletého muže, který se podle nich chtěl vyhnout placení mnohamilionového dluhu tím,...

Opilý zloděj ukradl pivo, párky a tuňáka, všímavé ostraze chtěl...

pátek, 11. ledna 2019, 10:30

Včera před půl osmou večer došlo k incidentu před jedním z olomouckých supermarketů. Došlo tam ke krádeži a poté i fyzickému...

Senior se nevěnoval řízení a vyjel mimo silnici. Projel křovím a...

pátek, 11. ledna 2019, 10:00

Na křižovatce ulic Okružní, Krasická a Brněnská v Prostějově došlo včera před patnáctou hodinou k havárii auta značky Volkswagen.

Po domě na Šmeralově ulici se linul podivný zápach. Muž měl obavy,...

pátek, 11. ledna 2019, 09:00

V domě na ulici Šmeralova řešili včera odpoledne strážníci oznámení od muže, který uvedl, že se posledních několik týdnů šíří po...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.