Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Protančete se pátkem v rytmu samby, zkuste štěstí v tombole na mysliveckém plesu a vemte děti na tučňáky

 
pátek, 11. ledna 2019, 12:00

Ani zima nemůže být důvod k nudě. I tento víkend nás v Olomouckém kraji čekají parádní akce. Můžete vyrazit na ples myslivců nebo se naučit slavný tanec samba. A ani děti nebudou o zábavu ošizeny.

PÁTEK

Myslivecký ples v Haňovicích startuje od 20:00. Ples se koná v místním kulturním domě a k tanci a poslechu zahraje hudební skupina ROXY. Čeká vás bohatá myslivecká kuchyně a štědrá tombola.

Na Samba taneční večer vás zvou pořadatelé akce do restaurace Prostor v Prostějově. Nevadí, že je leden! Samba vás spolehlivě rozehřeje a myšlenkami přenese na proslulý karneval v Rio de Janeiru. Na vlně latinskoamerických tanců můžete strávit celý večer. A že sambu neumíte? Nevadí, protože vás ji naučí. Vstupenka vás vyjde na 70 korun a dresscode je lehce společenský. Na celý večer bude zajištěný fotograf. Rezervovat svůj stůl můžete přes pořadatele Karla Entnera.

Harmonogram:

19:00 – Začátek
19:30 – Předtančení ZUŠ
20:00 – Výuka samby
21:30 – Standard latina
22:30 – Volná zábava 

Olma Cup 2019 mezinárodní turnaj mladších žáků započne dnes v 18:00 ve sportovní hale Na Letné ve Velké Bystřici. První zápas proběhne se slovenským týmem ŠKP Bratislava. Půjde o první přípravný turnaj v novém roce s účastí družstev z celé ČR a SK. Turnaj trvá až do neděle. V sobotu 12. ledna jste zváni na skvělou impro šou v podání divadla IMPRO ODVAZ již od 20:00 na školní hale.

SOBOTA

V obchodním centru Olomouc CITY a Amazonii budou v sobotu probíhat tvořivé dílničky pro děti, a to každou sobotu. Liché soboty v centrálním prostoru Olomouc CITY a sudé soboty v Amazonii. Každý měsíc bude jiné téma dílniček.

Lednový program je následující:

 5. 1. 2019 - 9:30 - 11:30  Malování na kameny (Amazonie)
12. 1. 2019 - 15:00 - 17:00   Vyrábíme krmítko (prostor u eskalátorů)
19. 1. 2019 - 9:30 -11:30   Foukací draci (Amazonie)
 26. 1. 2019 - 15:00 - 17:00  Tvarováček (prostor u eskalátorů)

NEDĚLE

Do Moravského divadla dorazí tučňáci! Přesněji představení pro děti s názvem Tučňáci na arše. Zajít s dětmi na tuto pohádku můžete v neděli v 10 nebo 14 hodin. Příběh vypráví o tom, jak lidé a zvířata hodně zlobili. Stále se hádali a byli nevděční. Tak se Bůh naštval a seslal potopu. Noe se rozhodl všechna zvířata zachránit, a tak je pozval na svou archu, a to od každého druhu po dvou kusech. Samozřejmě pozval i tučňáky, ale ne každý ví, že to s němi není nikdy lehké. Hodně zlobí a jen tak nepřestanou, ale zato jsou příkladnými kamarády. 

Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Přesně tak, jak to má ve správné pohádce být. Díky přátelství dokážou tihle tři tučňáčí kamarádi překonat každou nástrahu a obtíž a vy jim budete fandit až do konce. Tučňák tučňáka nikdy neopustí. Délka představení je 80 minut včetně přestávky.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com, Facebook: Házená Velká Bystřice - mladší žáci, moravskedivadlo.cz

Kam dál?

Muž dlužil firmě osm milionů, ale nesplácel. Tak se začal zbavovat...

pátek, 11. ledna 2019, 11:00

Prostějovští policisté obvinili pětačtyřicetiletého muže, který se podle nich chtěl vyhnout placení mnohamilionového dluhu tím,...

Opilý zloděj ukradl pivo, párky a tuňáka, všímavé ostraze chtěl...

pátek, 11. ledna 2019, 10:30

Včera před půl osmou večer došlo k incidentu před jedním z olomouckých supermarketů. Došlo tam ke krádeži a poté i fyzickému...

Senior se nevěnoval řízení a vyjel mimo silnici. Projel křovím a...

pátek, 11. ledna 2019, 10:00

Na křižovatce ulic Okružní, Krasická a Brněnská v Prostějově došlo včera před patnáctou hodinou k havárii auta značky Volkswagen.

Po domě na Šmeralově ulici se linul podivný zápach. Muž měl obavy,...

pátek, 11. ledna 2019, 09:00

V domě na ulici Šmeralova řešili včera odpoledne strážníci oznámení od muže, který uvedl, že se posledních několik týdnů šíří po...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Brno chce mít postavenou halu pro případné mistrovství světa v hokeji v roce 2024

Brno chce pořádat mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Město i kraj podepsali tento týden memorandum o spolupráci se státem na společném financování. Zatím však není určené, kdo kolik přispěje.

FOTO, VIDEO: Policisté si na řidiče nově posvítí autobusem, vidí i do kabiny kamionů

Po silnicích Libereckého kraje pluje nový nenápadný bílý koráb... Policejní autobus, který se zaměřuje na dodržování pravidel u nákladních automobilů. Ale neuniknou mu ani osobáky. Jak to celé funguje, jsem si byla vyzkoušet i já.

Olomoučtí fanoušci chystají celostadionové choreo. Bude to peklo, vzkazují

Olomoučtí hokejisté ve čtvrtfinále playoff bojují proti plzeňským indiánům. Stav série, která se hraje na čtyři vítězné zápasy, je vyrovnaný 1:1 a olomoucká Plecharéna bude první dvě domácí čtvrtfinále hostit v pátek a v sobotu. Fanoušci už chystají celostadionové choreo. O tom, jak vzniká, jsme si povídali s Karolínou Vlčkovou, která je jednou z hlavních postav jádra fanoušků olomouckého hokeje.