Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Zajděte si na hasičský ples, navštivte Univerzitu Palackého nebo Cosplay festival

 
pátek, 18. ledna 2019, 12:00

Tento víkend se otevřou brány všech fakult Univerzity Palackého. Za zábavou se můžete vydat na hasičský ples nebo Cosplay festival. S dětmi pak vyrazte třeba na maškarní festival.

PÁTEK

XVI. Hasičský ples v Senici na Hané se bude konat dnes ve 20 hodin, a to v sále kulturního domu. Večerem vás provede skupina Black Rose a čeká na vás i bohatá tombola a občerstvení. Vstupné vás vyjde na 80 korun a místenka na 20 korun. Tradičně se můžete těšit na veselý, kulturní program.

SOBOTA

Den otevřených dveří Univerzity Palackého startuje v sobotu v 9:00 a potrvá do 14:00. Pokud přemýšlite kam po střední škole nebo si chcete dodělat vysokou, tak se této akce určitě zúčastněte. V tento den se otevřou brány všech osmi fakult Univerzity Palackého, stejně jako univerzitní knihovna, Pevnost poznání, Správa kolejí a menz UP a UPoint. Dozvíte se o vše o více než třech stovkách studijních programů a dostanete se do běžně nepřístupných prostor. Naskytne se vám jedinečná možnost navštívit koleje, popovídat si se studenty nebo se za pár korun najíst v hlavní menze Univerzity Palackého. Bezplatná autobusová linka vás přepraví mezi fakultami a díky mobilní aplikaci pro uchazeče o studium se dozvíte mnohem víc. V UPointu na Horním náměstí pro vás bude přichystaná čokoláda a punč zdarma.

Cosplay festival Olomouc 2019 v duchu Japonska se uskuteční v sobotu v Šantovce. Zúčastnit této akce se můžete od 10 do 18 hodin. S hrdiny z počítačových her, filmů nebo komiksů se budete moci vyfotit. Vstup na akci je zdarma. Cosplay je zkratka z anglických slov costume play, což znamená kostýmová hra. Nejde jen o kostým, ale i o herecký výkon. Cosplayer má propracovaný kromě kostýmu i charakter postavy - snaží se napodobit její chování, pohyb i řeč. 

PSALI JSME: Cosplay festival v Olomouci se letos ponese v duchu Japonska. S hrdiny z fiktivních světů se můžete vyfotit

Jaký program na vás čeká?

- Vytvoříte si zajímavé skládanky z papíru (origami)
- Odnesete si nebo si sami vytvoříte vzkaz z japonských znaků (kaligrafie)
- Vyzkoušíte si japonský šerm (kendó)
- Objevíte japonskou animovanou tvorbu (manga/anime)
- Dáte si japonský čaj (Maid café)
- Potkáte své oblíbené superhrdiny
- Odnesete si suvenýrek (outofmana.cz)

Maškarní karneval pro děti započne v sobotu ve 14:00 a potrvá do 18:00. Pokud se chcete s dětmi pobavit, zajděte do Tělovýchovné jednoty Sokol v Nemilanech. Čeká vás tu odpoledne plné zábavy a her. O hudbu se postará DJ Jindra. Dospělí zaplatí 50 korun a děti mají vstup zdarma.

NEDĚLE

Zajděte s dětmi do kina na novou pohádku Raubíř Ralf a internet. V Premiere Cinemas proběhne pohádková neděle a vybrat si můžete ze čtyř promítacích časů. Tato Disneyovka vypráví příběh známého videoherního záporáka Ralfa a jeho rošťácké kamarádky Vanilopky von Šmak. Společně musí podniknou napínavou a riskantní cestu po světové počítačové síti, aby našli náhradní část do videohry Cukrkáry. Po cestě potkají nové občany internetu a zažijí pořádné dobrodružství.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook: SDH Senice na Hané, Univerzita Palackého, Galerie Šantovka Olomouc, pixabay.com, YouTube.com

Kam dál?

Olomoucké krematorium zrušilo pohřeb s desítkami hostů. Důvod...

pátek, 18. ledna 2019, 11:00

Přibližně stovka smutečních hostů, rodina v obřadní síni olomouckého krematoria a tělo zesnulého připravené k obřadu a...

Cyklista se před jízdou posilnil pivy, ginem a whisky. Policistům...

pátek, 18. ledna 2019, 10:30

Ve středu před půlnocí zpozorovali policisté v Prostějově v ulici Prostějovská vrávorajícího cyklistu. Nebyl osvětlený a jel z...

Pes vběhl cyklistovi před kolo. Ten se udeřil do hlavy a musel být...

pátek, 18. ledna 2019, 10:00

Včera odpoledne se vážně zranil dvaapadesátiletý cyklista v obci Vysoká. Před kolo mu skočil jeho pes.

Stopař se odvděčil řidiči za odvoz tím, že ho okradl o téměř 80 tisíc...

pátek, 18. ledna 2019, 09:00

Čtyřicetiletý muž z Olomouce už po své zkušenosti nejspíš nikdy nevezme do auta náhodného stopaře. Řidič chtěl stopaři pomoci a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.