Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rehabilitační centrum JITROCEL pomáhá dětem i dospělým. Nabízí cvičení, masáže i služby logopedie

 
středa, 16. ledna 2019, 17:00

JITROCEL je rehabilitační lokomoční centrum, které zřizuje spolek JITRO - Sdružení rodičů a přátel postižených dětí a nabízí širokou škálu služeb.

JITROCEL je nestátní zdravotnické zařízení se statutem sociální podnik. Od roku 2012 zde poskytují zdravotně znevýhodněným klientům komplexní rehabilitační, rekondiční a masérské služby, a to z rukou zkušených profesionálních fyzioterapeutek a masérek. Klient se může těšit na individuální a profesionální přístup. Pokud byste chtěli centrum JITROCEL navštívit, tak zde mají otevřeno od pondělí do pátku v době 7:30 - 18:00 (v pátek se zavírá v 16:00), o víkendu je zavřeno. Sídlí na adrese Mozartova 1175/43b, Olomouc.

Lokomoční centrum JITROCEL nabízí:

- TheraSuit “kosmický obleček” (vel. XS-XXL)
- Závěsnou terapii - tři cvičební klece  včetně jedné posuvné kolejnice
- Trenažér chůze
- Dynamický vertikalizátor
- Elektroléčbu, magnetoterapii
- Léčebné pohybové zařízení Motren Duo 3
- Oxygenoterapii, která posílí imunitní systém a urychlí regeneraci buněk
- Senzomotorická terapii, jenž aktivuje smyslové vnímání a prožitek pomocí světla, zvuku, doteku, chuti a čichu
- Orofaciální terapii a myofunkční terapii, která aktivuje žvýkání, sání, polykání a umožňuje rozvoj řeči
- Infrasaunu s ionizérem a barevnou světelnou terapií a tepelnou podložku Biomat

TheraSuit je komplexní, intenzivní specializovaná terapie pro klienty s vrozeným či získaným neurologickým postižením. Tato metoda, která byla vyvinuta původně pro kosmonauty, umožňuje posilovat vybrané skupiny a prožít nezávislý pohyb. Pomoc tak zde najdou lidé trpící autismem, dětskou mozkovou obrnou nebo dyskinezí. TheraSuit obleček je vyvinutý pro děti již od 2,5 roku a pro dospělé. 

Zabývají se tu také cvičením pro dospělé jako je jóga, SM systém, ale i pro děti s vadným držením těla. Rozumí tu a pomohou i v oblastech jako je logopedie, ergoterapie, speciálně pedagogický trénink paměti, baňkování, manuální lymfodrenáže nebo Vojtova a Feldenkraisova metoda.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Lokomoční centrum Jitrocel

Kam dál?

Pomozte štěňatům, která někdo nechal v mrazu u popelnice. Útulek...

středa, 16. ledna 2019, 15:30

V pondělí jsme informovali o tom, že někdo odložil čtyři štěňata v papírové krabici k popelnicím v ulici Foerstrova v Olomouci....

Když se operátoři z Honeywell Olomouc zaučují v Americe

středa, 16. ledna 2019, 15:00

Z Hluboček do Ameriky. Sice jenom na krátko, ale přesto to stálo za to. Jen málokterý operátor v nadnárodní společnosti se...

Letos bude představeno nové osvětlení Horního náměstí. Stávající bude...

středa, 16. ledna 2019, 13:30

Dohodli jsme se, že od pana architekta Šépky objednáme prototyp osvětlení, který navrhl někdy koncem minulého tisíciletí a...

Z policejní kontroly se stala honička. Zdrogovaný řidič bez řidičáku...

středa, 16. ledna 2019, 12:00

Policisté chtěli včera odpoledne zkontrolovat řidiče Škody Felicie. Muž za volantem měl totiž uložený platný zákaz řízení. Řidič...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.