Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rehabilitační centrum JITROCEL pomáhá dětem i dospělým. Nabízí cvičení, masáže i služby logopedie

 
středa, 16. ledna 2019, 17:00

JITROCEL je rehabilitační lokomoční centrum, které zřizuje spolek JITRO - Sdružení rodičů a přátel postižených dětí a nabízí širokou škálu služeb.

JITROCEL je nestátní zdravotnické zařízení se statutem sociální podnik. Od roku 2012 zde poskytují zdravotně znevýhodněným klientům komplexní rehabilitační, rekondiční a masérské služby, a to z rukou zkušených profesionálních fyzioterapeutek a masérek. Klient se může těšit na individuální a profesionální přístup. Pokud byste chtěli centrum JITROCEL navštívit, tak zde mají otevřeno od pondělí do pátku v době 7:30 - 18:00 (v pátek se zavírá v 16:00), o víkendu je zavřeno. Sídlí na adrese Mozartova 1175/43b, Olomouc.

Lokomoční centrum JITROCEL nabízí:

- TheraSuit “kosmický obleček” (vel. XS-XXL)
- Závěsnou terapii - tři cvičební klece  včetně jedné posuvné kolejnice
- Trenažér chůze
- Dynamický vertikalizátor
- Elektroléčbu, magnetoterapii
- Léčebné pohybové zařízení Motren Duo 3
- Oxygenoterapii, která posílí imunitní systém a urychlí regeneraci buněk
- Senzomotorická terapii, jenž aktivuje smyslové vnímání a prožitek pomocí světla, zvuku, doteku, chuti a čichu
- Orofaciální terapii a myofunkční terapii, která aktivuje žvýkání, sání, polykání a umožňuje rozvoj řeči
- Infrasaunu s ionizérem a barevnou světelnou terapií a tepelnou podložku Biomat

TheraSuit je komplexní, intenzivní specializovaná terapie pro klienty s vrozeným či získaným neurologickým postižením. Tato metoda, která byla vyvinuta původně pro kosmonauty, umožňuje posilovat vybrané skupiny a prožít nezávislý pohyb. Pomoc tak zde najdou lidé trpící autismem, dětskou mozkovou obrnou nebo dyskinezí. TheraSuit obleček je vyvinutý pro děti již od 2,5 roku a pro dospělé. 

Zabývají se tu také cvičením pro dospělé jako je jóga, SM systém, ale i pro děti s vadným držením těla. Rozumí tu a pomohou i v oblastech jako je logopedie, ergoterapie, speciálně pedagogický trénink paměti, baňkování, manuální lymfodrenáže nebo Vojtova a Feldenkraisova metoda.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Lokomoční centrum Jitrocel

Kam dál?

Pomozte štěňatům, která někdo nechal v mrazu u popelnice. Útulek...

středa, 16. ledna 2019, 15:30

V pondělí jsme informovali o tom, že někdo odložil čtyři štěňata v papírové krabici k popelnicím v ulici Foerstrova v Olomouci....

Když se operátoři z Honeywell Olomouc zaučují v Americe

středa, 16. ledna 2019, 15:00

Z Hluboček do Ameriky. Sice jenom na krátko, ale přesto to stálo za to. Jen málokterý operátor v nadnárodní společnosti se...

Letos bude představeno nové osvětlení Horního náměstí. Stávající bude...

středa, 16. ledna 2019, 13:30

Dohodli jsme se, že od pana architekta Šépky objednáme prototyp osvětlení, který navrhl někdy koncem minulého tisíciletí a...

Z policejní kontroly se stala honička. Zdrogovaný řidič bez řidičáku...

středa, 16. ledna 2019, 12:00

Policisté chtěli včera odpoledne zkontrolovat řidiče Škody Felicie. Muž za volantem měl totiž uložený platný zákaz řízení. Řidič...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.