Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rehabilitační centrum JITROCEL pomáhá dětem i dospělým. Nabízí cvičení, masáže i služby logopedie

 
středa, 16. ledna 2019, 17:00

JITROCEL je rehabilitační lokomoční centrum, které zřizuje spolek JITRO - Sdružení rodičů a přátel postižených dětí a nabízí širokou škálu služeb.

JITROCEL je nestátní zdravotnické zařízení se statutem sociální podnik. Od roku 2012 zde poskytují zdravotně znevýhodněným klientům komplexní rehabilitační, rekondiční a masérské služby, a to z rukou zkušených profesionálních fyzioterapeutek a masérek. Klient se může těšit na individuální a profesionální přístup. Pokud byste chtěli centrum JITROCEL navštívit, tak zde mají otevřeno od pondělí do pátku v době 7:30 - 18:00 (v pátek se zavírá v 16:00), o víkendu je zavřeno. Sídlí na adrese Mozartova 1175/43b, Olomouc.

Lokomoční centrum JITROCEL nabízí:

- TheraSuit “kosmický obleček” (vel. XS-XXL)
- Závěsnou terapii - tři cvičební klece  včetně jedné posuvné kolejnice
- Trenažér chůze
- Dynamický vertikalizátor
- Elektroléčbu, magnetoterapii
- Léčebné pohybové zařízení Motren Duo 3
- Oxygenoterapii, která posílí imunitní systém a urychlí regeneraci buněk
- Senzomotorická terapii, jenž aktivuje smyslové vnímání a prožitek pomocí světla, zvuku, doteku, chuti a čichu
- Orofaciální terapii a myofunkční terapii, která aktivuje žvýkání, sání, polykání a umožňuje rozvoj řeči
- Infrasaunu s ionizérem a barevnou světelnou terapií a tepelnou podložku Biomat

TheraSuit je komplexní, intenzivní specializovaná terapie pro klienty s vrozeným či získaným neurologickým postižením. Tato metoda, která byla vyvinuta původně pro kosmonauty, umožňuje posilovat vybrané skupiny a prožít nezávislý pohyb. Pomoc tak zde najdou lidé trpící autismem, dětskou mozkovou obrnou nebo dyskinezí. TheraSuit obleček je vyvinutý pro děti již od 2,5 roku a pro dospělé. 

Zabývají se tu také cvičením pro dospělé jako je jóga, SM systém, ale i pro děti s vadným držením těla. Rozumí tu a pomohou i v oblastech jako je logopedie, ergoterapie, speciálně pedagogický trénink paměti, baňkování, manuální lymfodrenáže nebo Vojtova a Feldenkraisova metoda.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Lokomoční centrum Jitrocel

Kam dál?

Pomozte štěňatům, která někdo nechal v mrazu u popelnice. Útulek...

středa, 16. ledna 2019, 15:30

V pondělí jsme informovali o tom, že někdo odložil čtyři štěňata v papírové krabici k popelnicím v ulici Foerstrova v Olomouci....

Když se operátoři z Honeywell Olomouc zaučují v Americe

středa, 16. ledna 2019, 15:00

Z Hluboček do Ameriky. Sice jenom na krátko, ale přesto to stálo za to. Jen málokterý operátor v nadnárodní společnosti se...

Letos bude představeno nové osvětlení Horního náměstí. Stávající bude...

středa, 16. ledna 2019, 13:30

Dohodli jsme se, že od pana architekta Šépky objednáme prototyp osvětlení, který navrhl někdy koncem minulého tisíciletí a...

Z policejní kontroly se stala honička. Zdrogovaný řidič bez řidičáku...

středa, 16. ledna 2019, 12:00

Policisté chtěli včera odpoledne zkontrolovat řidiče Škody Felicie. Muž za volantem měl totiž uložený platný zákaz řízení. Řidič...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.