Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová vyšší odborná škola pro zdravotní sestry vznikne v Přerově

 
úterý, 22. ledna 2019, 15:30

V Přerově vznikne vyšší odborná škola, která bude zaměřena na výuku budoucích zdravotních sester. První studenty by měla přivítat ve školním roce 2020/2021.

Sídlit by zřejmě mohla v objektu bývalé střední zdravotnické školy, kde skončila výuka v roce 2017. Školu chce otevřít společnost Agel, která spravuje většinu nemocnic v Olomouckém kraji včetně Přerova. Záměr je jednou z programových priorit přerovské koalice, podpořil ji také Olomoucký kraj i olomoucké arcibiskupství.

Zřizovatelem školy by měl být Agel, který má zájem o to, aby si vychovával svůj zdravotnický personál. Ostatní subjekty by v tom měly hrát podpůrnou roli. Církev by mohla vyčlenit místa na setkávání, řádové sestry by zde mohly například učit etiku. Kraj záměr koordinuje a Přerov by měl poskytnout v rámci nájemního vztahu odpovídající nemovitost," řekl náměstek hejtmana a přerovský radní Petr Vrána (ANO).

Podle něj je pravděpodobné, že by škola našla zázemí v budově bývalé střední zdravotnické školy na náměstí Přerovského povstání. Objekt však byl ve špatném technickém stavu. Výuka zde skončila podle Vrány v roce 2017, kdy se škola přestěhovala do Hranic; v Přerově fungovala do té doby jako její odloučené pracoviště.

Budovu jsme k tomuto účelu sami nabídli. Počítáme i s tím, že ji opravíme, pokud se současný technický stav ukáže jako nevyhovující," uvedl primátor Přerova Petr Měřínský (ANO). Objekt je nyní prázdný, záleží ale na případných nákladech. Podle Vrány by se však tímto krokem podařilo snížit počet nevyužitých budov ve městě. Pomocnou ruku při zajištění chodu vyšší odborné školy nabídlo i olomoucké arcibiskupství.

Podle arcibiskupa Jana Graubnera nabídne pomoc při duchovní formaci a etické výchově. „Vyšší odborná škola nabídne především kvalitní vzdělání. Neméně důležitá je i možnost následného uplatnění absolventů přímo v přerovské nemocnici nebo v některém z dalších zařízení, která v Olomouckém kraji provozujeme," uvedl místopředseda dozorčí rady společnosti Agel Libor Vrba. Zřízení vyšší odborné školy zdravotnické v Přerově je jedním z hlavních bodů programového prohlášení zdejší koalice, které chce naplnit do roku 2022. Shodlo se na tom hnutí ANO, ODS, KDU-ČSL a TOP 09, které koalici po volbách uzavřely.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Dvě srny našly smrt pod koly aut. Řidičům vznikla škoda za několik...

úterý, 22. ledna 2019, 10:00

Včera večer na Šumpersku potrápila řidiče lesní zvěř. Došlo tam ke dvěma dopravním nehodám.

V Olomouckém kraji vyhlásili meteorologové smogovou situaci kvůli...

úterý, 22. ledna 2019, 07:30

Meteorologové v noci vyhlásili v Olomouckém kraji smogovou situaci. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu. Není...

Lidé volají hasiče k případům zamrzlých labutí na vodě. Většinou se...

pondělí, 21. ledna 2019, 19:00

Operační středisko hasičů v Olomouckém kraji v posledních dnech častěji eviduje volání na tísňovou linku s tím, že na vodní...

Tříkrálová sbírka v olomouckém děkanátu slaví nový rekord, vybralo se...

pondělí, 21. ledna 2019, 18:00

Tříkrálová sbírka je viditelným důkazem, že lidem není lhostejný osud bližních. Díky štědrosti dárců činí výtěžek sbírky v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Policie zasahuje kvůli dohodám s externisty na středočeském úřadě

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman. Policisté prověřují pracovní smlouvy s externisty, na jejichž základě kraj vyplatil za externí služby údajně pět milionů korun ročně.

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?