Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pro turisty je v Olomouckém kraji méně ubytovacích zařízení. Zvyšuje se však kvalita

 
úterý, 22. ledna 2019, 22:00

Počet hromadných ubytovacích zařízení pro turisty v Olomouckém kraji v letech 2014 až 2017 mírně klesl, a to kvůli úbytku levnějších druhů ubytování. Region tak v tomto ohledu zaostává za většinou ostatních krajů.

Zatímco v roce 2014 v Olomouckém kraji fungovalo 461 hromadných ubytovacích zařízení, tak v roce 2017 jich bylo 455. Informace zveřejnil Český statistický úřad. V Olomouckém kraji se v letech 2014 až 2017 snížil hlavně počet turistických ubytoven, chatových osad a kempů. Počet turistických ubytoven klesl z 56 v roce 2014 na 53 v roce 2017, chatových osad z 13 na deset a počet kempů se snížil ze 14 na 11.

Na druhou stranu se v Olomouckém kraji zvýšil počet tří- a čtyřhvězdičkových hotelů. Hotelů se třemi hvězdičkami bylo v roce 2014 v Olomouckém kraji 48 a v roce 2017 jich statistici evidovali 54. Počet hotelů se čtyřmi hvězdičkami se zvýšil z 11 v roce 2014 na 15. Více je v Olomouckém kraji také penzionů. V roce 2014 jich bylo 192 a o tři rok později 201. Olomoucký kraj ale v roce 2017 vykázal ve srovnání s ostatními kraji čtvrtý nejnižší počet hromadných ubytovacích zařízení. Méně jich bylo pouze v Pardubickém kraji (349), na Vysočině (432) a ve Zlínském kraji (443).

V celém Česku bylo v roce 2017 celkem 9007 ubytovacích zařízení, jejichž počet se ve srovnání s rokem 2014 snížil o šest. Olomoucký kraj se v posledních letech těší rostoucímu zájmu turistů. Počet ubytovaných turistů v hotelech, penzionech a kempech v Olomouckém kraji se loni od ledna do září meziročně zvýšil o 7,7 procenta na 566.914, přičemž přibylo tuzemských i zahraničních hostů. Počet turistů nocujících v Olomouckém kraji vzrostl i v roce 2017, meziročně o 9,6 procenta na 657.505. Zvýšil se také počet nocí, které turisté strávili v kraji, a to o 5,2 procenta na 2,03 milionu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Opilý dredař údajně poškodil vchodové dveře, zatímco se na ulici...

úterý, 22. ledna 2019, 20:30

Dnes před druhou hodinou ranní vyjížděli strážníci do ulice Ztracená. Tam mělo dojít k poškození vchodových dveří.

FOTO/VIDEO: Moravské divadlo uvede muzikál Starci na chmelu. O...

úterý, 22. ledna 2019, 18:00

Moravské divadlo Olomouc uvede v pátek premiéru muzikálu Starci na chmelu. Představení diváky přenese do šedesátých let, kdy...

Olomoucký kraj bude i letos podporovat stavby cyklostezek, sdílení...

úterý, 22. ledna 2019, 17:00

Také letos bude Olomoucký kraj pokračovat v podpoře stavby cyklostezek v regionu. Vyplývá to z akčního plánu cyklodopravy na rok...

Nová vyšší odborná škola pro zdravotní sestry vznikne v Přerově

úterý, 22. ledna 2019, 15:30

V Přerově vznikne vyšší odborná škola, která bude zaměřena na výuku budoucích zdravotních sester. První studenty by měla přivítat...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.