Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

RECENZE: Pokud je pro vás běh sprosté slovo a chcete se upřímně zasmát, zajděte na Ženy v běhu

 
středa, 23. ledna 2019, 18:00

Ženy v běhu, to je nový český film režiséra Martina Horského, který má na kontě například snímek Bezva ženská na krku nebo Život je život. Producentem snímku je Tomáš Hoffman, který produkoval například Účastníky zájezdu nebo Ženy v pokušení. Film není jen o běhu, jak by se z názvu mohlo zdát, ale má větší hloubku. Nenechá vaše bránice na pokoji a zároveň v sobě nese poselství.

V lednu vás spolehlivě zahřeje film o běhání

Na tento film jsem se upřímně těšila. Myslím, že je natočeno hodně skvělých českých komedií, a tak jsem byla zvědavá, jestli i Ženy v běhu budou patřit do mého top listu. Jak už název napovídá, film je o běhání, ale nejen o něm. Já osobně jsem zrovna k běhu nikdy kladný vztah neměla. Získala jsem k němu averzi v době, kdy jsme na základní škole běhali v tělocviku. A ta nechuť už mi zůstala. Sice jsem četla hodně knih a článků o tom, jak je běhání prospěšné a jak to lidem pomáhá, ale nikdy jsem se k tomu nedokopala. V koutku duše jsem doufala, že mě právě tento film dokáže nakopnout, protože trailer na mně působil pozitivně a sám o sobě dost motivačně.

Sál, ve kterém se film promítal, byl plně obsazený. Není divu, vždyť je leden, začátek roku, kdy se mnoho žen pouští do plnění svých novoročních předsevzetí a nejčastější z nich se týká právě sportování a hubnutí. Ženy v běhu tedy vystartovaly do kin v ten pravý čas. V hlavních rolích se představila Zlata Adamovská, Tereza Brodská, Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová a Jenovéfa Boková. Krátce si ve filmu zahrál i Bolek Polívka. Známé hvězdy stříbrného plátna snad není potřeba více představovat. 

Ke splnění posledního přání je zapotřebí notná dávka odvahy

Věra je matka tří dospělých dcer a celý život prožila ve šťastném manželství se svým mužem Jindřichem. Ten si plnil své sny. A jeho posledním přáním, předtím než zemřel, bylo uběhnout maraton. Jako správná oddaná manželka je Věra odhodlaná svému manželovi splnit jeho poslední přání, a tak začíná cesta za překonáním sebe sama. Úplně sama na to ovšem nebude. Má v plánu zapojit všechny své tři dcery a rozdělit úsek dlouhý více než 42 kilometrů mezi všechny zúčastněné. Jenže nejstarší Marcela má starostí nad hlavu a bojuje s nedostatkem času. Má totiž tři syny, kteří ji plně zaměstnávají a do toho manžela, který nevěří, že by dokázala vůbec běhat.

Bára nenašla zatím toho pravého, i když dítě by si hodně přála. Všechny své myšlenky soustředí na to, jak se stát matkou, a tak ani ona se do závodu nehrne. Třetí dcera Kačka má vztah se šéfem, který je ženatý. Protože však absolutně nemá ráda běhání a tvrdí, že k tomu jí nikdy nikdo nedonutí, tak i ona svou matku nechává na holičkách. Vše se ale brzy změní, protože v životě všech žen zasáhne osud, který je donutí k tomu, že se nakonec semknou a rozhodnou se začít trénovat na maraton. Žádná z nich však nikdy neběhala, takže začínají opravdu od nuly. Na přípravu mají pouhé tři měsíce, ale věří, že pod vedením trenéra Vojty, se jim podaří uspět.

Marcela měla skvělou motivaci. Její přítel jí nevěřil a popichoval, že to nedokáže. Vsadila se s ním tedy, že pokud vyhraje vezme si ji. Nepožádal ji totiž o ruku ani po dvaceti letech společného života a třech dětech. A když běžíte okolo výlohy, kde jsou vystavené krásné svatební šaty, vzpomenete si na svou motivaci, posbíráte všechnu sílu a doběhnete do cíle, i když už jste nemohla. Ve filmu uslyšíte známý song Když nemůžeš, tak přidej víc od Mirai.

Ve filmu je kus srdce a dřiny běžkyň

Film je nabitý humorem od prvního do posledního momentu. Rozhodně se u něj pobavíte. Je plný nečekaných zvratů a situací z běžného života, ve kterých se najde snad každý. Odkrývá naše rodinné životy v jejich naprosté přirozenosti a líčí je s humorem a nadsázkou. Popravdě nejraději jsem měla scény, ve kterých herečky běžely a nefalšovaně byly vyčerpané. Pot jim stékal po čele a lepil vlasy. Ty momenty, kdy najednou vidíte krásné herečky téměř bez make-upu, na pokraji sil, jsou k nezaplacení. V takové chvíli si totiž uvědomíte, že i ony jsou jako my. Viděla jsem je v jejich přirozenosti a ve stavu, kdy měly dost, ale vyzařovala z nich spokojenost. Sama Zlata Adamovská říká, že není sportovní typ a že běhání ji nikdy nelákalo. Já osobně filmu nemám co vytknout. Ráda ho uvidím znovu a pokud se dočkáme další takové skvělé komedie, budu jedině ráda.

Když to dokázaly ony, proč ne já?

Osobně si myslím, že herci do filmu dali kus sebe a bylo to znát. Všichni předvedli skvělý herecký výkon. Z mého pohledu je to silně motivační film a divákům dokazuje, že nic není nemožné, stačí jen chtít a udělat první krok. I přes všechny překážky se nakonec všichni dokázali dostat a mnohdy to snadné nebylo. Hlavně však se u filmu pobaví každý, protože o vtipné situace v něm není nouze. Po shlédnutí této nové, skvělé komedie jsem se rozhodla dát běhu šanci. Maraton asi hned jen tak neuběhnu, ale pomalými krůčky člověk dojde k cíli taky. Pokud chcete vypnout a od srdce se zasmát, pak určitě na Ženy v běhu zajděte. Od 31. ledna budou k vidění v Premiere Cinemas.

Olomoucká Drbna hodnotí: 100 %

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto cinemart.cz

Kam dál?

Muž našel na chodníku mobil, který si nechal a několik měsíců...

středa, 23. ledna 2019, 17:00

Osmatřicetiletý muž z Přerova našel v říjnu minulého roku mobil značky Honor. Ten ležel na chodníku v ulici Za Mlýnem v Přerově....

Muž, který boural balkon na domě, spadl z lešení vysokého čtyři metry

středa, 23. ledna 2019, 16:30

Pětapadesátiletý muž z Jesenicka spadl z lešení vysokého čtyři metry, když boural balkon na domě.

Olomoucká porodnice slaví 120 let. Výročí připomenou soutěže,...

středa, 23. ledna 2019, 15:30

Plných 120 let své existence oslaví v prosinci letošního roku porodnice Fakultní nemocnice Olomouc. Ta funguje ve stejné budově...

Protijedoucí auta se střetla zpětnými zrcátky. Jednomu z aut vznikla...

středa, 23. ledna 2019, 15:00

V úterý před sedmnáctou hodinou došlo na silnici mezi ulicí Říční a sídlištěm Svornosti v Prostějově k dopravní nehodě dvou aut.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Milion chvilek považuji za parodii na Občanské fórum, říká mluvčí Jiří Ovčáček. Kandidaturu na prezidenta nevylučuje

„Praha je díky prázdninám prázdná. Přijel jsem dřív, než jsem čekal,“ začal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po podání ruky před rozhovorem. Na hausbót na Císařské louce v Praze totiž dorazil se slušným předstihem. Z původně plánovaných čtyřiceti minut povídání se setkání protáhlo na téměř dvojnásobek. Kromě uvolněných témat se bývalý novinář a dnes asi nejkontroverznější mluvčí v tuzemsku rozpovídal také o tom, za jakých okolností by byl ochoten kandidovat na prezidenta a proč nemůže přijít na jméno spolku Milion chvilek.

Pamětní bankovky s Karlem Gottem lidé vykoupili během čtyř hodin. Při čekání ve frontách musela zasahovat i policie

V Praze se včera prodávaly pamětní eurobankovky s portrétem zpěváka Karla Gotta. K výročí jeho 80. narozenin vydala společnost Nunofia celkem 5 tisíc bankovek s nominální hodnotou nula euro. Ve frontách na ně čekaly tisíce lidí. Vyprodány byly během zhruba čtyř hodin. Den po vyprodání se cena bankovek v aukcích pohybuje v řádech tisíců korun.

Lidé si zvykají na vratné kelímky. Podnikům ale přibyla práce

Letní večery lákají na budějcký Sokolák spoustu lidí. Například v kavárně Coffe on the go nebo v klubu K2 už ale nedostanete drink do klasického jednorázového kelímku, ale do vratného. I když je na něj záloha padesát korun, lidé si pomalu zvykají. Podle ankety na Budějcké Drbně o zavedení vratných kelímků je patrné, že lidé nápad kvitují, a mají z něho radost i samotní majitelé podniků. Jejich realizace a následná cesta k zákazníkovi, ale není jednoduchá a jsou s ní spojené i trable.