Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž, na kterého byl vydán zatykač, se ukrýval půl roku. Vydával se za vlastního bratra, nakonec ho prozradila jizva

 
středa, 23. ledna 2019, 12:00

Více než půl roku se dařilo šestačtyřicetiletému muži ze Šumperska vyhýbat trestnímu řízení. V červnu minulého roku na něj vydal Okresní soud v Olomouci příkaz k zatčení.

„Soud jej sháněl z proto, že řádně a včas neplnil výkon trestu obecně prospěšných prací, který mu byl uložen soudem za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Protože nechtěl skončit za mřížemi, snažil se udělat všechno proto, aby se pro policisty stal jen stěží dohledatelným,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Muž se nebál zajít až tak daleko, že si půjčil identitu svého mladšího bratra, který se dlouhodobě zdržuje v zahraničí. To se ale policistům podařilo odhalit. Zjistili také, že se muži v září roku 2015 podařilo nechat si vystavit nové doklady na jméno svého bratra, ale se svojí fotkou. S těmito doklady se pak mohl kdekoliv prokazovat. Ačkoliv s bratrem jsou si velmi podobní, policistům neunikl jeden rozdíl, a to drobná jizva v obličeji hledaného muže. Tu spatřili na falešných dokladech.

„Dalším operativním šetřením se pak policistům podařilo zjistit, že je hledaný muž, vydávající se za svého bratra, hospitalizován v jedné z olomouckých nemocnic. Další kroky policistů proto směřovaly do zdravotnického zařízení, ve kterém byl hledaný muž zatčen a následně eskortován k soudu. V současné době policisté zjišťují, zda se muž v souvislosti se změnou identity, nemohl dopustit ještě dalšího protiprávního jednání,“ dodala Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Muž se vloupal na benzínku, ze které ukradl cigarety. Policejní pes...

středa, 23. ledna 2019, 11:00

V neděli 20. ledna přijali před půlnocí policisté oznámení o vloupání na čerpací stanici v Rudě nad Moravou. Na místo bylo...

Smog trápí nejvíce lidi v Hranicích a Přerově, řidiči by měli omezit...

středa, 23. ledna 2019, 09:00

Kvalita ovzduší v Olomouckém kraji se za 24 hodin od vyhlášení smogové situace nezlepšila a hlavně na Přerovsku hodinové...

Žena zaměstnala svého manžela naoko, aby mohl pobírat nemocenskou po...

středa, 23. ledna 2019, 07:30

Podvodu se dopustil manželský pár z Prostějova, když čtyřiapadesátiletá žena, která je podnikatelka, formálně zaměstnala svého...

Pro turisty je v Olomouckém kraji méně ubytovacích zařízení. Zvyšuje...

úterý, 22. ledna 2019, 22:00

Počet hromadných ubytovacích zařízení pro turisty v Olomouckém kraji v letech 2014 až 2017 mírně klesl, a to kvůli úbytku...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.