Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž, na kterého byl vydán zatykač, se ukrýval půl roku. Vydával se za vlastního bratra, nakonec ho prozradila jizva

 
středa, 23. ledna 2019, 12:00

Více než půl roku se dařilo šestačtyřicetiletému muži ze Šumperska vyhýbat trestnímu řízení. V červnu minulého roku na něj vydal Okresní soud v Olomouci příkaz k zatčení.

„Soud jej sháněl z proto, že řádně a včas neplnil výkon trestu obecně prospěšných prací, který mu byl uložen soudem za spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Protože nechtěl skončit za mřížemi, snažil se udělat všechno proto, aby se pro policisty stal jen stěží dohledatelným,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Muž se nebál zajít až tak daleko, že si půjčil identitu svého mladšího bratra, který se dlouhodobě zdržuje v zahraničí. To se ale policistům podařilo odhalit. Zjistili také, že se muži v září roku 2015 podařilo nechat si vystavit nové doklady na jméno svého bratra, ale se svojí fotkou. S těmito doklady se pak mohl kdekoliv prokazovat. Ačkoliv s bratrem jsou si velmi podobní, policistům neunikl jeden rozdíl, a to drobná jizva v obličeji hledaného muže. Tu spatřili na falešných dokladech.

„Dalším operativním šetřením se pak policistům podařilo zjistit, že je hledaný muž, vydávající se za svého bratra, hospitalizován v jedné z olomouckých nemocnic. Další kroky policistů proto směřovaly do zdravotnického zařízení, ve kterém byl hledaný muž zatčen a následně eskortován k soudu. V současné době policisté zjišťují, zda se muž v souvislosti se změnou identity, nemohl dopustit ještě dalšího protiprávního jednání,“ dodala Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Muž se vloupal na benzínku, ze které ukradl cigarety. Policejní pes...

středa, 23. ledna 2019, 11:00

V neděli 20. ledna přijali před půlnocí policisté oznámení o vloupání na čerpací stanici v Rudě nad Moravou. Na místo bylo...

Další ukradené auto v Olomouci. Ve Werichově ulici někdo ukradl Audi...

středa, 23. ledna 2019, 10:30

Řidič zaparkoval své auto Audi A6 v pondělí 21. ledna 2019 večer v ulici Werichova v Olomouci. V úterý ráno už ho tam však...

Smog trápí nejvíce lidi v Hranicích a Přerově, řidiči by měli omezit...

středa, 23. ledna 2019, 09:00

Kvalita ovzduší v Olomouckém kraji se za 24 hodin od vyhlášení smogové situace nezlepšila a hlavně na Přerovsku hodinové...

Žena zaměstnala svého manžela naoko, aby mohl pobírat nemocenskou po...

středa, 23. ledna 2019, 07:30

Podvodu se dopustil manželský pár z Prostějova, když čtyřiapadesátiletá žena, která je podnikatelka, formálně zaměstnala svého...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.