Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice nechá zbourat staré kasárny, přesunout by se tam pak měla zubní klinika z centra města

 
sobota, 26. ledna 2019, 13:00

Demolici zchátralých budov zahájili dělníci na zhruba tříhektarovém pozemku v opuštěných kasárnách na Tabulovém vrchu v Olomouci, který před časem získala Fakultní nemocnice Olomouc.

V budoucnu by na této ploše sousedící s areálem nemocnice mohly být postaveny moderní budovy pro oddělení následné péče či kliniku zubního lékařství řekl ředitel FN Olomouc Roman Havlík. FN Olomouc pozemek v sousedství svého areálu získala předloni na podzim od Úřadu práce ČR.

Opuštěné a chátrající kasárny, ve kterých před rokem 1989 pobývali i sovětští vojáci, si v posledních letech oblíbili bezdomovci a drogově závislí lidé. Díky převodu pozemku na nemocnici a demolici čtyř starých budov, která bude včetně DPH stát zhruba 12 milionů korun, budou pozemky moci být opět využity.

Je to poslední možnost, kam se nemocnice bude moci v budoucnu rozvíjet. Podle našeho současného názoru bude tento pozemek v budoucnu určen pro následnou péči a pro přesun kliniky zubního lékařství z centra města do areálu fakultní nemocnice," uvedl Havlík.

Výstavba nových nemocničních budov na získaném pozemku podle Havlíka ale zatím není na pořadu dne. „Určitě se nebavíme o horizontu několika příštích let, dvou či tří, protože rozvojový plán a hlavní investiční akce fakultní nemocnice je novostavba budovy Franze Josefa," uvedl Havlík.

Rekonstrukce a dostavba nejstarší budovy v nemocnici, pro kterou se vžil název Franz Josef, má včetně projektové přípravy zabrat čtyři až pět let. Podle primátora Olomouce Mirka Žbánka (ANO) zanedbaný pozemek v areálu bývalých kasáren na Tabulovém vrchu už dlouhá léta budil vášně obyvatel v okolí.

Poté, co ho opustila armáda, tak se stal jakýmsi centrem nepřizpůsobivých občanů. Nezřídka se tady objevovali lidé, kteří narušovali veřejný pořádek. Mluvilo se tady o drogách. Stal se z toho jakýsi squat," řekl Žbánek. Podle primátora je proto dobře, že pozemek po letech chátrání bude upraven a posléze najde nové využití. „Že se z toho přestane stávat jakási no-go zóna, kolem které se lidé báli chodit. Je to dobrá zpráva," podotkl primátor. Dodal, že radnice chce v budoucnu revitalizovat další problémové lokality ve městě.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL

Kam dál?

Řidič se plně nevěnoval řízení a nedal přednost seniorovi, který...

sobota, 26. ledna 2019, 10:00

Ve čtvrtek došlo dopoledne v České Vsi k dopravní nehodě, při které byl sražen chodec.

Pošťačka doručila do firmy obálku, která se vrátila z Thajska. Uvnitř...

pátek, 25. ledna 2019, 22:00

Ve středu 23. ledna donesla do jedné jesenické firmy poštovní doručovatelka nedoručený dopis. Adresát totiž v Thajsku nebyl...

V neděli odhalí v Lipníku památník se jmény Židů, kteří zemřeli v...

pátek, 25. ledna 2019, 21:00

Lipník nad Bečvou na Přerovsku odhalí tuto neděli památník se jmény 164 Židů, kteří se během druhé světové války nevrátili z...

FOTO: V Olomouci byli oceněni nejlepší policisté. Předány byly i...

pátek, 25. ledna 2019, 20:30

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 proběhlo v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci slavnostní vyhlášení nejlepších...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jednodenní, vícedenní či celosezónní skipasy – jak si dobře vybrat?

Lyžaři mají na výběr z různých druhů skipasů – jednodenních, vícedenních nebo na celou sezónu. Díky propojování a modernizaci lyžařských areálů platí některé skipasy i pro více středisek. Na co si ale dávat pozor?

Hřib odmítl podpořit akci svazu bojovníků za svobodu

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), Praha mu ani nezapůjčí sál. Hřib to uvedl na twitteru a serveru Aktuálně.cz informaci potvrdil předseda svazu Jaroslav Vodička. ČSBS chtěl na Staroměstské radnici uspořádat akci k 80. výročí okupace Československa nacistickým Německem. Svaz v poslední době čilí kritice například kvůli tomu, že ocenil komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, který se jako policista podílel v roce 1989 na potlačování demonstrací.

Trump dnes vyhlásí stav nouze, aby mohl postavit hraniční zeď

Americký prezident Donald Trump chce ještě dnes exekutivním nařízením vyhlásit stav nouze, aby mohl bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem. Trump to oznámil na dnešním briefingu v Bílém domě. Očekává se, že jeho rozhodnutí vyvolá sérii žalob. Jednat může i Kongres, aby však zneplatnil prezidentův dekret, musí zákonodárci příslušné usnesení schválit dvoutřetinovou většinou, což komentátoři považují za nepravděpodobné.