Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice nechá zbourat staré kasárny, přesunout by se tam pak měla zubní klinika z centra města

 
sobota, 26. ledna 2019, 13:00

Demolici zchátralých budov zahájili dělníci na zhruba tříhektarovém pozemku v opuštěných kasárnách na Tabulovém vrchu v Olomouci, který před časem získala Fakultní nemocnice Olomouc.

V budoucnu by na této ploše sousedící s areálem nemocnice mohly být postaveny moderní budovy pro oddělení následné péče či kliniku zubního lékařství řekl ředitel FN Olomouc Roman Havlík. FN Olomouc pozemek v sousedství svého areálu získala předloni na podzim od Úřadu práce ČR.

Opuštěné a chátrající kasárny, ve kterých před rokem 1989 pobývali i sovětští vojáci, si v posledních letech oblíbili bezdomovci a drogově závislí lidé. Díky převodu pozemku na nemocnici a demolici čtyř starých budov, která bude včetně DPH stát zhruba 12 milionů korun, budou pozemky moci být opět využity.

Je to poslední možnost, kam se nemocnice bude moci v budoucnu rozvíjet. Podle našeho současného názoru bude tento pozemek v budoucnu určen pro následnou péči a pro přesun kliniky zubního lékařství z centra města do areálu fakultní nemocnice," uvedl Havlík.

Výstavba nových nemocničních budov na získaném pozemku podle Havlíka ale zatím není na pořadu dne. „Určitě se nebavíme o horizontu několika příštích let, dvou či tří, protože rozvojový plán a hlavní investiční akce fakultní nemocnice je novostavba budovy Franze Josefa," uvedl Havlík.

Rekonstrukce a dostavba nejstarší budovy v nemocnici, pro kterou se vžil název Franz Josef, má včetně projektové přípravy zabrat čtyři až pět let. Podle primátora Olomouce Mirka Žbánka (ANO) zanedbaný pozemek v areálu bývalých kasáren na Tabulovém vrchu už dlouhá léta budil vášně obyvatel v okolí.

Poté, co ho opustila armáda, tak se stal jakýmsi centrem nepřizpůsobivých občanů. Nezřídka se tady objevovali lidé, kteří narušovali veřejný pořádek. Mluvilo se tady o drogách. Stal se z toho jakýsi squat," řekl Žbánek. Podle primátora je proto dobře, že pozemek po letech chátrání bude upraven a posléze najde nové využití. „Že se z toho přestane stávat jakási no-go zóna, kolem které se lidé báli chodit. Je to dobrá zpráva," podotkl primátor. Dodal, že radnice chce v budoucnu revitalizovat další problémové lokality ve městě.

Napsal(a) ČTK | Foto FNOL

Kam dál?

Řidič se plně nevěnoval řízení a nedal přednost seniorovi, který...

sobota, 26. ledna 2019, 10:00

Ve čtvrtek došlo dopoledne v České Vsi k dopravní nehodě, při které byl sražen chodec.

Pošťačka doručila do firmy obálku, která se vrátila z Thajska. Uvnitř...

pátek, 25. ledna 2019, 22:00

Ve středu 23. ledna donesla do jedné jesenické firmy poštovní doručovatelka nedoručený dopis. Adresát totiž v Thajsku nebyl...

V neděli odhalí v Lipníku památník se jmény Židů, kteří zemřeli v...

pátek, 25. ledna 2019, 21:00

Lipník nad Bečvou na Přerovsku odhalí tuto neděli památník se jmény 164 Židů, kteří se během druhé světové války nevrátili z...

FOTO: V Olomouci byli oceněni nejlepší policisté. Předány byly i...

pátek, 25. ledna 2019, 20:30

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 proběhlo v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci slavnostní vyhlášení nejlepších...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hledej sysla! Do mapování ohroženého hlodavce se může zapojit i veřejnost

Zima je ta tam a s ní i zimní spánek živočichů, včetně sysla obecného. V tomto období se tak odborníkům nabízí ideální čas pro mapování tohoto kriticky ohroženého druhu. Do toho se navíc může zapojit i široká veřejnost.

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.