Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocných v Olomouckém kraji přibývá. Čekárny u lékařů plní především děti

 
pondělí, 28. ledna 2019, 19:00

V Olomouckém kraji stoupá nemocnost, počet nemocných se v porovnání s předchozím týdnem zvýšil z 1248 na 1497 na 100 tisíc obyvatel.

V porovnání s Českou republikou je nemocnost v kraji nepatrně vyšší, podle dnešních statik olomouckých hygieniků je nemocných v celostátním průměru 1447 na 100 tisíc obyvatel. Ordinace plní v Olomouckém kraji především nejmenší děti, u nich již číslo překročilo čtyřtisícovou hranici a nástup nemocnosti je zde také nejvyšší.

Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. Dvoutisícovou hranici již překročila nemocnost na Prostějovsku, kde je podle dnešních statistik nemocných 2106 na 100 tisíc obyvatel, což je téměř o 400 více než před týdnem.

Vyšší nemocnost je také na Olomoucku a to 1715 na 100 tisíc obyvatel. Nad tisícovou hranici se čísla vyhoupla na Přerovsku a Jesenicku. Velký podíl z počtu lidí, kteří plní ordinace, zaujímají nejmenší děti do pěti let. V krajském průměru jich za uplynulý týden bylo 4435 na 100 tisíc obyvatel, což je o tisíc více než před týdnem. Vysoká nemocnost je i u ostatních školáků a mládeži, kde číslo překračuje dvoutisícovou hranici, uvádějí hygienici.

K dnešnímu dni hygienici v Olomouckém kraji evidují jeden případ chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem. Loni do začátku dubna evidovali hygienici téměř tři desítky chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, z toho sedm případů úmrtí.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

VIDEO: Zloděj kradl na neředínském hřbitově svíčky. Podařilo se ho...

pondělí, 28. ledna 2019, 17:00

V sobotu před desátou hodinou večer přijali policisté telefonické oznámení od ženy, která uvedla, že v Neředíně na třídě Míru se...

Chodec se pořádně nerozhlédl a vstoupil na silnici. Řidič strhl...

pondělí, 28. ledna 2019, 16:30

U autobusové zastávky v Sobotíně došlo k dopravní nehodě v pátek před osmou hodinou večer. Výsledkem nehody je zraněná osoba a...

VIDEO: Zimující vodní ptáci jsou vděčni za potravu od lidí. Sůl na...

pondělí, 28. ledna 2019, 15:00

Mrazy pokryly většinu vodních ploch ledem a u nás zimující vodní ptáci se slétli na poslední zbytky nezamrzlých vodních ploch....

Oslavy čínského nového roku dnes ohlásí příchod zemského Vepře

pondělí, 28. ledna 2019, 12:00

Oslavy čínského nového roku se budou konat dnes v Divadle na Šantovce, a to v 18:30. Diváci budou mít jedinečnou šanci vidět...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do roku 2025 má u dálniční policie přibýt 750 služebních míst

Do roku 2025 by mělo v dálničních odděleních Policie ČR přibýt 750 služebních míst. Počítá s tím návrh rozvoje dálničních oddělení, který připravilo ministerstvo vnitra. Během příštího roku by mělo přibýt 231 služebních míst na stávající oddělení a dalších 34 pro postupné obsazení nových oddělení Droužkovice, Borek a Napajedla. Nyní je u dálniční policie 591 obsazených systemizovaných služebních míst.

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.