Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocných v Olomouckém kraji přibývá. Čekárny u lékařů plní především děti

 
pondělí, 28. ledna 2019, 19:00

V Olomouckém kraji stoupá nemocnost, počet nemocných se v porovnání s předchozím týdnem zvýšil z 1248 na 1497 na 100 tisíc obyvatel.

V porovnání s Českou republikou je nemocnost v kraji nepatrně vyšší, podle dnešních statik olomouckých hygieniků je nemocných v celostátním průměru 1447 na 100 tisíc obyvatel. Ordinace plní v Olomouckém kraji především nejmenší děti, u nich již číslo překročilo čtyřtisícovou hranici a nástup nemocnosti je zde také nejvyšší.

Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje. Dvoutisícovou hranici již překročila nemocnost na Prostějovsku, kde je podle dnešních statistik nemocných 2106 na 100 tisíc obyvatel, což je téměř o 400 více než před týdnem.

Vyšší nemocnost je také na Olomoucku a to 1715 na 100 tisíc obyvatel. Nad tisícovou hranici se čísla vyhoupla na Přerovsku a Jesenicku. Velký podíl z počtu lidí, kteří plní ordinace, zaujímají nejmenší děti do pěti let. V krajském průměru jich za uplynulý týden bylo 4435 na 100 tisíc obyvatel, což je o tisíc více než před týdnem. Vysoká nemocnost je i u ostatních školáků a mládeži, kde číslo překračuje dvoutisícovou hranici, uvádějí hygienici.

K dnešnímu dni hygienici v Olomouckém kraji evidují jeden případ chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem. Loni do začátku dubna evidovali hygienici téměř tři desítky chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, z toho sedm případů úmrtí.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

RECENZE: Favoritka není moje favoritka

pondělí, 28. ledna 2019, 17:27

Vyhlašování Oscarů se nezadržitelně blíží a jedním z velkých favoritů je s deseti nominacemi film Favoritka. Přes vysoký počet...

VIDEO: Zloděj kradl na neředínském hřbitově svíčky. Podařilo se ho...

pondělí, 28. ledna 2019, 17:00

V sobotu před desátou hodinou večer přijali policisté telefonické oznámení od ženy, která uvedla, že v Neředíně na třídě Míru se...

Chodec se pořádně nerozhlédl a vstoupil na silnici. Řidič strhl...

pondělí, 28. ledna 2019, 16:30

U autobusové zastávky v Sobotíně došlo k dopravní nehodě v pátek před osmou hodinou večer. Výsledkem nehody je zraněná osoba a...

Kriminalisté dopadli zloděje, kteří vykradli o silvestrovské noci...

pondělí, 28. ledna 2019, 15:30

Hned druhý lednový den informovala policie veřejnost prostřednictvím médií o vykradeném domě na Hranicku. Ke krádeži došlo o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Legendární Čtyřlístek letos slaví 50 let. K narozeninám vychází celovečerní film

Legendární český komiks Čtyřlístek letos oslaví 50 let! U příležitosti kulatého výročí vstoupí 4. dubna do kin celovečerní film s názvem Velké dobrodružství Čtyřlístku.

Ozzy Osbourne ruší ze zdravotních důvodů další koncerty

Legendární Ozzy Osbourne byl nucen odložit další část svého rozlučkového turné No More Tours 2. Zpěvákův management oznámil, že se ruší koncerty v Austrálii, Novém Zélandu a Japonsku. Děje se tak ze zdravotních důvodů. Už dříve byla zrušena i evropská část šňůry.

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.