Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Část Cyklostezky Bečvy se na několik dnů uzavře kvůli chemické likvidaci jmelí

 
úterý, 29. ledna 2019, 13:30

Likvidace jmelí chemickým postřikem – to je důvod, proč bude v následujících dnech zcela uzavřena část Cyklostezky Bečvy, a to v úseku od budovy Televize Přerov až po most u tenisových kurtů. Jmelí je na stromech, které tuto stezku lemují.

Podle Jana Servuse, jehož firma bude v části zvané Rybářská alej provádět postřik, ještě není možno přesně odhadnout, kdy a na kolik dnů se stezka pro cyklisty uzavře. „Budeme sledovat předpovědi počasí - při aplikaci roztoku totiž nesmí na stromy pršet a ani sněžit, to by se naše práce minula účinkem,“ řekl Jan Servus. Firma si proto pro jistotu na tuto akci „rezervovala“ uzavírku na měsíce únor a březen – kdy ale vjede na cestu pro cyklisty plošina, to ještě neví.

Každopádně cyklisty i chodce na tuto skutečnost aktuálně upozorní značky. Prosíme je, aby zákaz respektovali a nevystavovali se nebezpečí,“ konstatoval náměstek přerovského primátora Michal Zácha. V Rybářské aleji se nacházejí především javory, které jsou napadány - někdy i masivně – právě parazitujícím jmelím, které odčerpává vodu a živiny z  dřeviny a celkově ji oslabuje.

„Větve pak postupně zasychají a odumírají, proto je třeba problém řešit. Způsoby, jak se jmelí dočasně zbavit, jsou dva. A to radikální  a zdravotní řez, tedy odstranění větví se jmelím, nebo chemický postřik, při kterém jmelí postupně odumře a opadne,“ uvedla Svatava Doupalová z přerovského magistrátu, která má na starosti zeleň města. Připomněla i to, že metody je nutné v průběhu života dřevin opakovat, protože semena jmelí jsou roznášena ptactvem i z větších vzdáleností. Postřik i práci zaplatí Povodí Moravy.

Tisková zpráva

Kam dál?

Ústav imunologie se přestěhoval do budovy Teoretických ústavů. HLA...

úterý, 29. ledna 2019, 12:00

Na nové adrese najdete od poloviny ledna Ústav imunologie Fakultní nemocnice Olomouc. Zdravotnické laboratoře se však...

Opilý řidič jel příliš rychle. Auto převrátil na střechu a skončil v...

úterý, 29. ledna 2019, 10:43

V pondělí 28. ledna 2019 po půlnoci se opilý sedmadvacetiletý řidič vyboural se svým vozem Ford Mondeo na silnici mezi obcemi...

Hořící chatka byla tak dobře zabezpečena proti zlodějům, že si hasiči...

úterý, 29. ledna 2019, 10:30

V pondělí krátce před desátou hodinou dopoledne přijali hasiči oznámení o požáru chatky v Lipníku nad Bečvou.

VIDEO: U Olomouce leží převrácený kamion. Dnes dopoledne proběhne...

úterý, 29. ledna 2019, 09:34

Včera kolem deváté hodiny večerní se převrátil kamion do příkopy v zatáčce mezi obcemi Topolany a Křelov-Břuchotín u Olomouce....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz, říká Richard Nowak

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči. Kromě krásných módních fotek už ale nějakou dobu pracuje na projektu s názvem Anonymous. Co je to za projekt? A jaké fotografie v něm najdeme?

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.