Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tvarůžková cukrárna v Olomouci se po čtyřech letech uzavřela. Pochoutky budou k dostání jen na farmářských trzích

 
čtvrtek, 31. ledna 2019, 09:00

Po čtyřech letech provozu byla v Olomouci uzavřena tvarůžková cukrárna se zákusky vyrobenými z tohoto pikantního sýra s nezaměnitelným aroma. Netradiční moučníky si tak lidé mohou koupit už jen v tvarůžkové cukrárně v Lošticích na Šumpersku, kde také funguje provoz na výrobu Olomouckých tvarůžků, nebo na farmářských trzích.

Cukrárna končí z osobních a ekonomických důvodů

Mezi sněhovými vločkami se loučíme s naší provozovnou na Denisově ulici v Olomouci. Tuto adresu v centru města definitivně opouštíme. Děkujeme našim věrným zákazníkům i výletníkům nejen z České republiky, kteří k nám našli cestu v hojném počtu," oznámila na facebooku provozovatelka tvarůžkové cukrárny Blanka Poštulková. Uvedla, že bude zákazníkům do Olomouce jednou týdně z Loštic vozit objednané moučníky. Uzavření olomoucké cukrárny Poštulková zdůvodnila osobními i ekonomickými důvody. Do historického centra podle Poštulkové kvůli velkému nákupnímu centru v jeho sousedství nechodí dostatečný počet lidí. Provozování cukrárny podle Poštulkové nepomohla ani nedávná rekonstrukce tramvajové trati na nedaleké třídě 1. máje.

Tvarůžkové moučníky budou k dostání na farmářských trzích a masopustu

Centrum Olomouce skomírá a okolní nákupní centra tomu nepřidají. Navíc budou další opravy mostu u nádraží. Je mi to líto, protože si myslím, že tvarůžky do historického centra patří, nicméně my, jako rodinná firma, jsme se rozhodli tuto kamennou pobočku opustit," uvedla Poštulková. Tvarůžkové moučníky budou v Olomouci k dostání například na masopustu či farmářských trzích. Tvarůžková cukrárna byla v Olomouci otevřena v březnu 2015. Zvenčí provozovna vypadala jako obyčejná cukrárna, při příchodu dovnitř ale návštěvníky překvapil lehký závan povědomé vůně, kterou mozek nemá spojenou se sladkostmi. Většina zákusků pečlivě srovnaných v chladicí vitríně byla totiž vyrobena z olomouckých tvarůžků.

Cukrárna nabízela různé dobroty z tvarůžků

Cukrárna v Olomouci měla ve své nabídce dvě desítky druhů moučníků a dortů, z nichž se s různou intenzitou linula typická vůně tvarůžků. Lidé si mohli v cukrárně pochutnat také na tvarůžkovém chlebíčku, bramboráčku, langoši či tvarůžkovém hamburgeru. Olomoucké tvarůžky jsou jediným původním českým sýrem. Jejich historie na Hané spadá do 15. století. Majitelé cukrárny v Lošticích před několika lety přišli na to, že z tvarůžků lze kromě pomazánek či smažených jídel vyrábět i dorty a zákusky, které se na první pohled tváří sladce, ale chutnají slaně a mají typickou vůni. V roce 2009 začali vymýšlet tvarůžkové moučníky, aby v Lošticích mohli nabídnout pikantní pochoutku turistům, kteří přijedou do nedaleké tvarůžkárny A.W. a muzea tvarůžků.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Tvarůžková cukrárna Olomouc

Kam dál?

Kriminalita v Olomouckém kraji klesla, ale zvýšil se počet vražd

čtvrtek, 31. ledna 2019, 07:30

V Olomouckém kraji loni klesla kriminalita, vzrostl však počet vražd či pokusů o ni, a to zhruba o třetinu. Všechny se...

Exekučně vystěhovaný muž se domáhal svých věcí. Snažil se dostat do...

středa, 30. ledna 2019, 22:00

Včera ráno přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc oznámení o muži, který se snažil dostat do bytu v panelovém domě v...

Olomoucká univerzita podpoří rozvoj studia informatiky. Odborníků na...

středa, 30. ledna 2019, 21:00

Univerzita Palackého podpoří další rozvoj informatických oborů. Reaguje tak na proměny pracovního trhu a reflektuje potřeby firem...

Žena si na dobírku zakoupila PlayStation. V krabici našla jen odpadky...

středa, 30. ledna 2019, 20:30

Šumperští policisté šetří další případ podvodu. Žena, která si objednala PlayStation 4 Slim, obdržela místo něj nemilé překvapení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.