Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tvarůžková cukrárna v Olomouci se po čtyřech letech uzavřela. Pochoutky budou k dostání jen na farmářských trzích

 
čtvrtek, 31. ledna 2019, 09:00

Po čtyřech letech provozu byla v Olomouci uzavřena tvarůžková cukrárna se zákusky vyrobenými z tohoto pikantního sýra s nezaměnitelným aroma. Netradiční moučníky si tak lidé mohou koupit už jen v tvarůžkové cukrárně v Lošticích na Šumpersku, kde také funguje provoz na výrobu Olomouckých tvarůžků, nebo na farmářských trzích.

Cukrárna končí z osobních a ekonomických důvodů

Mezi sněhovými vločkami se loučíme s naší provozovnou na Denisově ulici v Olomouci. Tuto adresu v centru města definitivně opouštíme. Děkujeme našim věrným zákazníkům i výletníkům nejen z České republiky, kteří k nám našli cestu v hojném počtu," oznámila na facebooku provozovatelka tvarůžkové cukrárny Blanka Poštulková. Uvedla, že bude zákazníkům do Olomouce jednou týdně z Loštic vozit objednané moučníky. Uzavření olomoucké cukrárny Poštulková zdůvodnila osobními i ekonomickými důvody. Do historického centra podle Poštulkové kvůli velkému nákupnímu centru v jeho sousedství nechodí dostatečný počet lidí. Provozování cukrárny podle Poštulkové nepomohla ani nedávná rekonstrukce tramvajové trati na nedaleké třídě 1. máje.

Tvarůžkové moučníky budou k dostání na farmářských trzích a masopustu

Centrum Olomouce skomírá a okolní nákupní centra tomu nepřidají. Navíc budou další opravy mostu u nádraží. Je mi to líto, protože si myslím, že tvarůžky do historického centra patří, nicméně my, jako rodinná firma, jsme se rozhodli tuto kamennou pobočku opustit," uvedla Poštulková. Tvarůžkové moučníky budou v Olomouci k dostání například na masopustu či farmářských trzích. Tvarůžková cukrárna byla v Olomouci otevřena v březnu 2015. Zvenčí provozovna vypadala jako obyčejná cukrárna, při příchodu dovnitř ale návštěvníky překvapil lehký závan povědomé vůně, kterou mozek nemá spojenou se sladkostmi. Většina zákusků pečlivě srovnaných v chladicí vitríně byla totiž vyrobena z olomouckých tvarůžků.

Cukrárna nabízela různé dobroty z tvarůžků

Cukrárna v Olomouci měla ve své nabídce dvě desítky druhů moučníků a dortů, z nichž se s různou intenzitou linula typická vůně tvarůžků. Lidé si mohli v cukrárně pochutnat také na tvarůžkovém chlebíčku, bramboráčku, langoši či tvarůžkovém hamburgeru. Olomoucké tvarůžky jsou jediným původním českým sýrem. Jejich historie na Hané spadá do 15. století. Majitelé cukrárny v Lošticích před několika lety přišli na to, že z tvarůžků lze kromě pomazánek či smažených jídel vyrábět i dorty a zákusky, které se na první pohled tváří sladce, ale chutnají slaně a mají typickou vůni. V roce 2009 začali vymýšlet tvarůžkové moučníky, aby v Lošticích mohli nabídnout pikantní pochoutku turistům, kteří přijedou do nedaleké tvarůžkárny A.W. a muzea tvarůžků.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook Tvarůžková cukrárna Olomouc

Kam dál?

Kriminalita v Olomouckém kraji klesla, ale zvýšil se počet vražd

čtvrtek, 31. ledna 2019, 07:30

V Olomouckém kraji loni klesla kriminalita, vzrostl však počet vražd či pokusů o ni, a to zhruba o třetinu. Všechny se...

Exekučně vystěhovaný muž se domáhal svých věcí. Snažil se dostat do...

středa, 30. ledna 2019, 22:00

Včera ráno přijalo Operační středisko Městské policie Olomouc oznámení o muži, který se snažil dostat do bytu v panelovém domě v...

Žena si na dobírku zakoupila PlayStation. V krabici našla jen odpadky...

středa, 30. ledna 2019, 20:30

Šumperští policisté šetří další případ podvodu. Žena, která si objednala PlayStation 4 Slim, obdržela místo něj nemilé překvapení.

Při odklízení sněhu uvízl řidič multikáry na železničním přejezdu....

středa, 30. ledna 2019, 19:00

Včera po šestnácté hodině uvízla multikára na železničním přejezdu č. 7519 v Olomouci.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.