Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Zúčastněte se maškarních závodů, seznamte se s prací záchranných složek nebo vyzkoušejte virtuální realitu

 
pátek, 1. února 2019, 12:00

Akce, zábava a dobrodružství čekají na malé a velké tento víkend. Podívejte se, co se na tento víkend chystá a jaké jsou možnosti na strávení volného času.

PÁTEK

Zakončete s dětmi první pololetí v Amazonii. V pátek mezi 15:00 - 18:00 přijďte do Amazonie, která se nachází v nákupním centru Olomouc City. Na děti tu čeká výroba masek, soutěže, taneční párty a možnost vyfotit se na památku s maskotem Tukanem.

SOBOTA

Hrdinové Regionu 2019 je název akce, která se bude konat již potřetí. V Šantovce od 13:00 se sejdou všechny záchranné složky, které přichystaly bohatý program. Ten rozhodně zaujme malé i velké. Hasiči, policisté a zdravotníci veřejnost seznámí se svou prací pomocí různých ukázek. Samozřejmostí je i venkovní prezentace. 

PSALI JSME: VIDEO: Šantovku již potřetí zaplní Hrdinové regionu. Zde je kompletní program

Tradiční karnevalové závody pro děti i dospělé se budou konat v sobotu Park sportu - Resort Hrubá Voda. Akce bude probíhat od 9:00 do 16:00. Je jen na vás v jaké masce se zúčastníte. Proběhne i soutěž o nejlepší masky a čekají na vás věcné ceny, profesionální časomíra, připravená trať a super hudba. Tento rok pomůže tento závod Nadaci Malý Noe, a to dobrovolným vstupným. To pak poputuje na pomoc nemocným dětem.


 

Virtuální realitu si můžete zdarma vyzkoušet v OC HANÁ, a to v sobotu od 10:00 do 19:00. Uniknete z reality všedního dne a zjistíte, že v té virtuální je možné cokoliv. Co třeba cesta kolem světa nebo skok z osmdesátého patra mrakodrapu bez rizika? Možností je spousta a akce, která je zdarma potrvá do 8. února. V pracovním týdnu si virtuální realitu můžete vyzkoušet v době od 15:00 do 19:00 hodin naproti pokladen Tesca.

NEDĚLE

Pokud vás čeká svatba a nevíte si rady s přípravami nebo jen chcete získat přehled, pak zajděte na Svatební den. Ten se koná v neděli v DOMĚ U PARKU v ulici Palackého 21 v Olomouci. Vstup na akci je zdarma.

Těšit se můžete na:
- ochutnávku cateringu a cukrářů
- ukázky svatební výzdoby
- přehlídku svatebních šatů
- ukázky svatebního tance
- live hair show
- světelnou show
- snubní prsteny a oznámení

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto amazoniecity.cz, Facebook: Hrdinové regionu, Sladký MÉĎA, Sherpa Ski and Board School, pixabay.com

Kam dál?

V Tomkově ulici byly nalezeny injekční stříkačky. Od začátku roku...

pátek, 1. února 2019, 11:00

Strážníci včera po poledni likvidovali dvě odhozené injekční stříkačky u popelnice na BIO odpad v ulici Tomkova v Olomouci. Od...

Muž upadl v autobuse a poranil si hlavu. Odmítal vystoupit a nakonec...

pátek, 1. února 2019, 10:30

Dispečerka Dopravního podniku města Olomouce se včera obrátila na Operační středisko Městské policie Olomouc s žádostí o...

V Jeseníkách je dost sněhu, lyžuje se i v nížinách

pátek, 1. února 2019, 10:00

Zimní atmosféra i nadále panuje v nejvyšších moravskoslezských horách v Jeseníkách, kde leží až 180 centimetrů sněhu. Sněhové...

Na silnicích se tvoří sněhové jazyky a dopravu v Olomouckém kraji...

pátek, 1. února 2019, 08:20

Silný vítr by dnes mohl komplikovat dopravu na mnoha místech Olomouckého kraje. Ve vyšších polohách Olomoucka u Šternberku se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.