Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Nadšenci vytvořili bustu Tomáše Garrigua Masaryka ze sněhu. Dodatečně tak připomněli sté výročí Československa

 
čtvrtek, 31. ledna 2019, 13:30

Zhruba dva a půl metru vysokou bustu prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka vytvořili ze sněhu nadšenci na plácku uprostřed sídliště v Prostějově.

S využitím bohaté sněhové nadílky tak dodatečně připomněli 100. výročí Československa. Netradiční výtvarné dílo si se zájmem prohlížejí obyvatelé sídliště i lidé z širokého okolí. Sněhová busta, které nechybí čepice "masaryčka", vzbudila velký ohlas i na facebooku. Hlavním tvůrcem sochy je Ondřej Růžička. Jonáš Proser, který se na výrobě busty podílel s několika svými kamarády, řekl, že tvorba uměleckého díla zabrala tři dny.

Včera odpoledne byla busta prezidenta Masaryka dokončena. Sochaři-amatéři už před dvěma lety na prostějovském sídlišti vytvořili ze sněhu sfingu a českého lva. „Loni sníh nebyl a letos nás napadl Masaryk. Samozřejmě je to připomínka výročí republiky," dodal Proser. Tvůrci busty spotřebovali sníh z plochy o rozměru zhruba deset krát dvacet metrů a pracovali dlouho do noci.

Jenom sníh jsme ve třech lidech nahazovali osm hodin," podotkl Proser. Výtvarné dílo bude zdobit sídliště. O bezpečnost busty se podle Prosera postarají všímaví lidé z okolních domů, kteří už dohlédli na předchozí sněhové výtvory. O sněhové bustě prvního československého prezidenta se čile diskutuje ve facebookové skupině, která je zaměřena na dění v Prostějově. Všechny komentáře jsou pochvalné a jejich autoři neskrývají obdiv. Někteří diskutující ale vyslovili obavy z oblevy či následků močení pobíhajících psů na barvu sněhobílé busty.

Napsal(a) ČTK | Foto čtenářka Terka

Kam dál?

Ostatky lidského těla, které nalezl náhodný kolemjdoucí u...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 13:00

Ostatky lidského těla, které našel loni v listopadu náhodný kolemjdoucí u Vrchoslavic na Prostějovsku, patřily muži pohřešovanému...

Kunce půjde za svou opilou jízdu, při které zemřela mladá žena, na...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 11:20

Za tragickou nehodu v Olomouci, při které zemřela mladá spolujezdkyně, potvrdil dnes olomoucký krajský soud bývalému německému...

Doručovatelce se nepodařilo předat zásilky adresátům, tak je vyhodila...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 11:00

Pracovnice společnosti, která poskytuje doručovací služby zvolila poněkud netradiční způsob doručení listovních zásilek.

Dnes před soudem opět stane Daniel Kunce obžalovaný z tragické...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 10:30

Před olomouckým krajským soudem dnes opět stane bývalý německý hokejový reprezentant Daniel Kunce obžalovaný kvůli tragické...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.