Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jeseníkách je dost sněhu, lyžuje se i v nížinách

 
pátek, 1. února 2019, 10:00

Zimní atmosféra i nadále panuje v nejvyšších moravskoslezských horách v Jeseníkách, kde leží až 180 centimetrů sněhu. Sněhové nadílky si však užívají nejen střediska na horách, ale i areály v nížinách.

Kvůli dostatku sněhu mají široké možnosti také běžkaři. Lyže vytahují nejen na horách, ale například i v městských parcích či na loukách v nížinách. V Jeseníkách stále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí, což znamená mírné nebezpečí. „Máme na Ovčárně sedm stupňů pod nulou, oblačnost se protrhala, takže máme relativně slušnou viditelnost, nefouká vítr a je tady příjemně. Na Ovčárně leží 180 centimetrů. Ideální je to také pro běžkaře, trasy jsou upravené," řekl dispečer jesenické horské služby Jiří Hejtmánek.

Podotkl, že kolegové měří situaci v lavinových katastrech, předpokládá se však, že zůstane druhý stupeň lavinového nebezpečí. Ten byl z třetího snížen minulý týden, kdy se sněhové vrstvy na horách spojily a jsou stabilní. Na Ovčárně podle horské služby není příliš velká návštěvnost.Sněhu je relativně dost všude a lidé se po horách rozptýlili. Ideální podmínky nabízejí všechna lyžařská střediska.

„Podmínky jsou ideální, nízké noční teploty umožňují, že se ještě dosněžuje. Je to příprava na další období, aby zásoby vydržely. Sjezdovky jsou dobře upravené, jsou tvrdé, dobře se na nich lyžuje. Prakticky vše je v provozu, zhruba dvanáct kilometrů sjezdovek v rámci Ski Arény Karlov naplno fungují," řekl zástupce střediska Jaroslav Lukeš. V Karlově mohou dnes děti ze základních škol, které přijedou s vysvědčením, lyžovat zadarmo a to bez ohledu na známky.

Nápor očekává středisko o víkendu, ale i v nadcházejícím období, kdy začnou jarní prázdniny. Hlavní sezona by zde měla trvat do poloviny března. „Po dlouhé době je opravdová zima, kdy tomu napomohla nejen technika, ale i příroda," doplnil Lukeš. Půldruhého metru hlásí na svazích středisko na Červenohorském sedle, kde se teploty pohybují rovněž sedm stupňů pod nulou. Ideální podmínky panují také v Přemyslově na Šumpersku.

Tam však lyžařům na svých stránkách vzkazují, že v pátek a v sobotu se kvůli předpovědi počasí, které avizuje silný vítr a déšť, ruší večerní lyžování. Vysněžené a upravené sjezdovky hlásí i areály v nížinách. Například v Hlubočkách u Olomouce jsou v provozu všechny sjezdovky včetně "závodní", lidé se sem mohou vypravit i na večerní lyžování. Naplno jede i nedaleký areál v Hrubé Vodě, kde se díky pololetním prázdninám bude lyžovat v pátek již od 09:00. Výborné podmínky hlásí i lyžařský areál Kladky na Prostějovsku

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Na silnicích se tvoří sněhové jazyky a dopravu v Olomouckém kraji...

pátek, 1. února 2019, 08:20

Silný vítr by dnes mohl komplikovat dopravu na mnoha místech Olomouckého kraje. Ve vyšších polohách Olomoucka u Šternberku se...

Rej masek, zabijačka, kejklíři. V únoru oživí centrum města...

pátek, 1. února 2019, 07:30

Rejem masek a domácí zabijačkou ožije v polovině února historické centrum Olomouce, kde radnice připravila masopustní veselí....

Zemřel Josef Řepík, pamětník vypálení Českého Malína

čtvrtek, 31. ledna 2019, 19:30

V neděli 27. ledna 2019 zemřel Josef Řepík, který přežil masakr Českého Malína na Volyni. Už tuto sobotu by oslavil 85....

FOTO: Milovníky počítačových her vtáhne výstava Retrogaming do...

čtvrtek, 31. ledna 2019, 17:00

Aktuální výstava šumperského Muzejíčka jistě potěší všechny malé i velké milovníky počítačových her. Vrátí je zpět do 80. a 90....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.