Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jeseník uvažuje o prodeji hotelu Slovan a nákupního centra Alkron na Masarykově náměstí

 
čtvrtek, 7. února 2019, 15:30

Město Jeseník zvažuje prodej hotelu Slovan a obchodního centra Alkron. Obě nemovitosti na Masarykově náměstí, z nichž jedna prošla v nedávné minulosti rekonstrukcí a druhá vznikla jako nová, jsou nyní pronajaté na několik let. Konečné slovo, zda a za jakých podmínek dojde k zamýšlenému prodeji, budou mít zastupitelé. O případném prodeji se již diskutovalo v předešlém volebním období.

„Osobně si myslím, že město by nemělo provozovat hotel. V případě Alkronu, ve kterém se před nějakou dobou uvolnily prostory po informačním centru, trvalo dlouhou dobu, než se našel nový zájemce,“ vysvětlila svůj názor starostka města Zdeňka Blišťanová. Jednotný postoj, zda prodat oba objekty nebo si některý z nich ponechat, však mezi radními nepanuje. „Je možný prodej obou nemovitostí, ale i pouze jedné z nich,“ připustila starostka Blišťanová s tím, že město musí jasně deklarovat, jak naloží s utrženými penězi za případný prodej. O koupi nemovitostí projevili zájem současní nájemci, rozhodovat bude ale zřejmě cenová nabídka.

Hotel Slovan prošel v letech 2005 až 2007 nákladnou rekonstrukcí a ve stejnou dobu vyrostlo v jeho sousedství obchodní centrum Alkron. „Obě investiční akce včetně nákladů za projektovou přípravu, inženýrské činnosti, dozory, výběrové řízení a přidružené investice si vyžádaly přibližně 200 milionů korun s DPH,“ uvedl vedoucí oddělení investic Jiří Uher.

Tisková zpráva

Kam dál?

V prameništi Lesnická budou vodohospodáři nadále hledat vodu

čtvrtek, 7. února 2019, 15:00

V minulém roce byl v prameništi Lesnická realizován dvě stě metrů hluboký průzkumný vrt se záměrem použít jej pro zásobování...

Jaké jsou podmínky v olomouckých domácnostech? To bude zjišťovat...

čtvrtek, 7. února 2019, 12:00

Český statistický úřad letos organizuje výběrové šetření životních podmínek českých domácností. Jde o získání dlouhodobě...

Čtyři kliniky Fakultní nemocnice Olomouc vyhlásily zákaz návštěv

čtvrtek, 7. února 2019, 10:25

Čtyři kliniky Fakultní nemocnice Olomouc vyhlásily zákaz návštěv. K tomuto kroku byly nuceny přistoupit v souvislosti se zvýšeným...

Žalobce v metanolové kauze chce vyšší tresty. Obžalovaní vinu...

čtvrtek, 7. února 2019, 10:00

Vyšší tresty u pěti z šesti obžalovaných žádá před olomouckým vrchním soudem v kauze ostravské metanolové větve státní zástupce....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.