Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charitativní projekt Pomáhejme s Tramtarií přinesl přes 43 tisíc korun

 
středa, 13. února 2019, 19:00

Hned dvě charitativní akce uspořádalo Divadlo Tramtarie v rámci svého projektu Pomáhejme s Tramtarií. Nafotilo kalendář s dětmi, kterým se věnuje Raná péče, a uspořádalo benefiční Kouzelnickou sobotu pro olomoucké P-centrum. Obě akce přinesly výtěžek ve výši 43.615 korun.

Kalendář nafotili herci a herečky Divadla Tramtarie společně s dětmi, kterým se věnuje organizace Společnost pro ranou péči. Ta poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením v Olomouckém kraji.

Prodej kalendáře přinesl sumu 23.515,- Kč, kterou Divadlo Tramtarie věnovalo Rané péči. Ta díky výtěžku pořídí sluneční buben Sun-drum, speciální pomůcku pro relaxaci a muzikoterapii, kterou děti milují. Zbylou části finančních prostředků použije na pokrytí dalších aktivit pro děti.

Inspirací pro vznik kalendáře byly pohádky Divadla Tramtarie, kromě herců kalendář obsahuje i fotografie dětí, které trpí některým z handicapů. 

„Jsem ráda, že se naši velcí hrdinové stali v Divadle Tramtarie na chvilku malými herci, užili si focení krásného kalendáře,“ říká Pavla Matyášová, vedoucí Společnosti pro Ranou péči.

Druhý projekt, benefiční Kouzelnickou sobotu uspořádalo Divadlo Tramtarie v sobotu 9. února v Kině Metropol. Divadlo zahrálo svou pohádku O popleteném kouzelníkovi. Po pohádce byl pro děti připravený bohatý program v podobě výtvarných dílen, malování na obličej a fotokoutku. Velkým lákadlem bylo vystoupení opravdového kouzelníka Karla Pomahače, který dětem předvedl spoustu opravdových fíglů. 

Na akci přišlo téměř 300 diváků, další dobročinný rozměr akce byl vstup zdarma pro klienty P-centra a jejich děti. Kouzelnická sobota přinesla výtěžek ze vstupného ve výši 20.100,- Kč Rodinnému centru U Mloka, které provozuje olomoucké P-centrum.

„V rodinném centru pomáháme ohroženým rodinám s dětmi s výchovnými a školními potížemi a poskytujeme rodinné mediace. Věnovali jsme se například desetiletému Lukášovi, který i když byl šikovný a chytrý, tak měl ve škole potíže a nezvládal své emoce – jeho rodina procházela těžkým obdobím a doma neměl vůbec podmínky a klid na přípravu do školy,“ říká ředitelka P-centra Dagmar Krutilová.

„Jsme nadšení, že se podařilo vybrat tolik peněz. Charitě se věnujeme pravidelně v rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií. Sami totiž pro divadlo často žádáme pomoc od sponzorů a dárců, a chceme tuto energii zase vrátit. Proto se snažíme alespoň v rámci našich možností pomáhat potřebným,“ vysvětluje Petra Němečková, ředitelka olomouckého Divadla Tramtarie

Projekt Pomáhejme s Tramtarií spustilo Divadlo Tramtarie v roce 2016, kdy vydalo kalendář na podporu Psího útulku v Olomouci. V roce 2017 pak uspořádalo Benefiční koncert na podporu paní Blanky Novákové a jejího syna Matýska. V roce 2018 divadlo uspořádalo pohádkovou sobotu - Pračlovíček pro P-centrum. Další akcí, kterou v rámci projektu Tramtarie zorganizovala, bylo vydání charitativního kalendáře na rok 2019 a benefiční Kouzelnické soboty pro Rodinné centru U Mloka.

Tisková zpráva

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Lidé si napřed mysleli, že je to designová lavice,...

středa, 13. února 2019, 18:00

Jiří Ďuriš se živí už dvacet let jako grafický designer, interiérový návrhář a nyní jako produktový designer a pedagog. To by už...

Nové byty se staví v centru Olomouce i v Neředíně. Bytová výstavba...

středa, 13. února 2019, 17:00

Bytová výstavba v Olomouckém kraji loni po rekordním růstu v roce 2017 vykázala patnáctiprocentní pokles. V kraji byla v roce...

Základem nového protidrogového plánu Olomouckého kraje je prevence

středa, 13. února 2019, 16:30

Především na prevenci a mládež je zaměřen nový protidrogový plán Olomouckého kraje do roku 2022. Dokument pamatuje i na lidi,...

Zamilovaný muž namaloval na sloup v Polské ulici srdíčko, přistihli...

středa, 13. února 2019, 15:00

Ve středu 13. února po půl 4 ráno přistihli olomoučtí strážníci muže v ulici Polská, který maloval na betonový sloup od plotu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.