Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Charitativní projekt Pomáhejme s Tramtarií přinesl přes 43 tisíc korun

 
středa, 13. února 2019, 19:00

Hned dvě charitativní akce uspořádalo Divadlo Tramtarie v rámci svého projektu Pomáhejme s Tramtarií. Nafotilo kalendář s dětmi, kterým se věnuje Raná péče, a uspořádalo benefiční Kouzelnickou sobotu pro olomoucké P-centrum. Obě akce přinesly výtěžek ve výši 43.615 korun.

Kalendář nafotili herci a herečky Divadla Tramtarie společně s dětmi, kterým se věnuje organizace Společnost pro ranou péči. Ta poskytuje odborné služby, podporu a pomoc rodinám, ve kterých se narodilo dítě s postižením v Olomouckém kraji.

Prodej kalendáře přinesl sumu 23.515,- Kč, kterou Divadlo Tramtarie věnovalo Rané péči. Ta díky výtěžku pořídí sluneční buben Sun-drum, speciální pomůcku pro relaxaci a muzikoterapii, kterou děti milují. Zbylou části finančních prostředků použije na pokrytí dalších aktivit pro děti.

Inspirací pro vznik kalendáře byly pohádky Divadla Tramtarie, kromě herců kalendář obsahuje i fotografie dětí, které trpí některým z handicapů. 

„Jsem ráda, že se naši velcí hrdinové stali v Divadle Tramtarie na chvilku malými herci, užili si focení krásného kalendáře,“ říká Pavla Matyášová, vedoucí Společnosti pro Ranou péči.

Druhý projekt, benefiční Kouzelnickou sobotu uspořádalo Divadlo Tramtarie v sobotu 9. února v Kině Metropol. Divadlo zahrálo svou pohádku O popleteném kouzelníkovi. Po pohádce byl pro děti připravený bohatý program v podobě výtvarných dílen, malování na obličej a fotokoutku. Velkým lákadlem bylo vystoupení opravdového kouzelníka Karla Pomahače, který dětem předvedl spoustu opravdových fíglů. 

Na akci přišlo téměř 300 diváků, další dobročinný rozměr akce byl vstup zdarma pro klienty P-centra a jejich děti. Kouzelnická sobota přinesla výtěžek ze vstupného ve výši 20.100,- Kč Rodinnému centru U Mloka, které provozuje olomoucké P-centrum.

„V rodinném centru pomáháme ohroženým rodinám s dětmi s výchovnými a školními potížemi a poskytujeme rodinné mediace. Věnovali jsme se například desetiletému Lukášovi, který i když byl šikovný a chytrý, tak měl ve škole potíže a nezvládal své emoce – jeho rodina procházela těžkým obdobím a doma neměl vůbec podmínky a klid na přípravu do školy,“ říká ředitelka P-centra Dagmar Krutilová.

„Jsme nadšení, že se podařilo vybrat tolik peněz. Charitě se věnujeme pravidelně v rámci projektu Pomáhejme s Tramtarií. Sami totiž pro divadlo často žádáme pomoc od sponzorů a dárců, a chceme tuto energii zase vrátit. Proto se snažíme alespoň v rámci našich možností pomáhat potřebným,“ vysvětluje Petra Němečková, ředitelka olomouckého Divadla Tramtarie

Projekt Pomáhejme s Tramtarií spustilo Divadlo Tramtarie v roce 2016, kdy vydalo kalendář na podporu Psího útulku v Olomouci. V roce 2017 pak uspořádalo Benefiční koncert na podporu paní Blanky Novákové a jejího syna Matýska. V roce 2018 divadlo uspořádalo pohádkovou sobotu - Pračlovíček pro P-centrum. Další akcí, kterou v rámci projektu Tramtarie zorganizovala, bylo vydání charitativního kalendáře na rok 2019 a benefiční Kouzelnické soboty pro Rodinné centru U Mloka.

Tisková zpráva

Kam dál?

(NE)OBYČEJNÍ: Lidé si napřed mysleli, že je to designová lavice,...

středa, 13. února 2019, 18:00

Jiří Ďuriš se živí už dvacet let jako grafický designer, interiérový návrhář a nyní jako produktový designer a pedagog. To by už...

Nové byty se staví v centru Olomouce i v Neředíně. Bytová výstavba...

středa, 13. února 2019, 17:00

Bytová výstavba v Olomouckém kraji loni po rekordním růstu v roce 2017 vykázala patnáctiprocentní pokles. V kraji byla v roce...

Základem nového protidrogového plánu Olomouckého kraje je prevence

středa, 13. února 2019, 16:30

Především na prevenci a mládež je zaměřen nový protidrogový plán Olomouckého kraje do roku 2022. Dokument pamatuje i na lidi,...

Centrum Olomouce při sobotním masopustu ozdobí ledová smrtka

středa, 13. února 2019, 12:00

Velká smrtka vyrobená z ledových kvádrů stane v sobotu v historickém centru Olomouce, kde bude spolu s ledovými medvědy součástí...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Žalobce dal do kárného řízení případ vyšetřování únosu Babiše ml.

Státní zástupce Ondřej Šťastný neshledal podezření z trestného činu u policistů z Prahy 1, kteří odložili oznámení syna premiéra Andreje Babiše (ANO), že je nedobrovolně držen na Krymu. Mohli se ale dopustit kázeňského přestupku, předal proto věc policii k projednání. Případem se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Pozor, děti v autech jedou na prázdniny

V letních měsících jsou děti na silnicích nejohroženější. Nebezpečí jim hrozí i v roli spolucestujících v autě. Co si tedy připomenout před začátkem letních prázdnin? A je možné se věnovat dopravní výchově hrou i o prázdninách?

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.