Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dnes si připomínáme Mezinárodní den mateřského jazyka

 
čtvrtek, 21. února 2019, 12:00

Mezinárodní den mateřského jazyka je svátek, který připadá na 21. února. Zavedla ho UNESCO v roce 1999.

Tento den má připomenout, že je na světě něco mezi šesti a sedmi tisíci jazyky, při čemž je více než polovina ohrožena zánikem. Mateřský jazyk je důležitou součástí identity každého člověka a představuje kulturní dědictví lidstva. Máme tedy alespoň jeden den v roce, kdy bychom mohli být k vlastnímu mateřskému jazyku i k mateřským jazykům obyvatel celého světa všímavější a ohleduplnější.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Aktualizováno 21. února 2019, 12:04

AKTUALIZOVÁNO: V budově Vrchního soudu byla ráno nahlášena bomba....

čtvrtek, 21. února 2019, 09:24

Policie dnes ráno evakuovala několik desítek lidí z budovy Vrchního soudu v Olomouci, jelikož anonym nahlásil, že je v ní bomba....

Během včerejšího dne odebrali strážníci šest kusů injekčních...

čtvrtek, 21. února 2019, 11:00

Po pár dnech opět strážníci Městské policie Olomouc řešili zvýšený počet oznámení o nalezených injekčních stříkačkách.

Opilá řidička nabourala do tramvaje u Metropolu. Nadýchala téměř dvě...

čtvrtek, 21. února 2019, 10:30

Ve středu před jednadvacátou hodinou přijali policisté oznámení o dopravní nehodě, která se stala na čtyřramenné průsečné...

V Olomouci veterináři našli nakažené hovězí maso z Polska

čtvrtek, 21. února 2019, 08:21

Maso z Polska nakažené salmonelou bylo nalezeno ve velkoobchodu s potravinami Bikos v Olomouci. Podle serveru novinky.cz se odsud...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.