Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Studenti rekreologie vymysleli originální vesmírnou videopozvánku na jejich ples

 
pátek, 22. února 2019, 15:00

Ve velké nabídce letošních plesů v Olomouci a okolí je jen velmi těžké si vybrat. Vodítkem, na jaký se vydat, může být třeba i originální pozvánka studentů třetího ročníku oboru rekreologie na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého, kteří přišli s vesmírným námětem a i ples nese název Mise Mimozem.

„Nápad vznikl spojením skvělé party lidí s kreativním duchem," sdělila redakci za organizátory plesu Rekreologie Alexandra, jinak také pro účely správy oficiální události plesu „Operátor Palubního Můstku". Studenti totiž letošní propagaci plesu vzali opravdu zodpovědně, na události se tak objevují příspěvky například od „Odborníka mimozemských komunikací" či „Vedoucího biologického výzkumu".

„Na samotné myšlence pracovalo pět lidí a na místě natáčení prvního videa bylo kolem dvaceti lidí, z nich například pět “vědců”, pět “vojáků”, “vyšetřovatel”, opravdová reportérka z TV Nova, Vanda Rajnochová," řekla Alexandra.

Dále studenti zorganizovali natáčení denních vlogů z kosmologického centra, kde posádka staví vesmírnou loď. Na vlogy se můžete podívat také na facebookové události.

Samotné video mělo na sociálních sítích obrovský zásah a několik lidí se nechalo i nachytat. Točilo se v poli na Neředíně a ve videu vystupuje hned několik postav. Vše se točí kolem záhadného pádu mimozemského předmětu na Zemi, se kterým přišli do kontaktu studenti z olomoucké univerzity.

Rekreflám je tradiční ples každoročně pořádaný studenty Rekreologie Univerzity Palackého. Programem jsou vystoupení všech ročníků, soutěže, hudba, tanec.

Letošní ročník s názvem MISE: MIMOZEM všechny účastníky přesune z kosmické základny VÝSTAVIŠTĚ FLÓRA OLOMOUC kosmickou lodí do vesmíru prozkoumávat jiné životní formy ve vesmíru.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Policisté nacvičovali s dětmi ve škole různé situace. Poradili, co...

pátek, 22. února 2019, 13:30

Ve středu prováděli policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje na ZŠ ve Velkém Týnci...

Řidič pod vlivem extáze ujížděl policistům městem. Nikdy nevlastnil...

pátek, 22. února 2019, 10:00

Ve středu po druhé hodině odpoledne byli policisté svědky dopravního přestupku řidiče škodovky. Při výjezdu z Komenského do...

Řidiče škodovky přemohl mikrospánek a přejel do protisměru, kde...

čtvrtek, 21. února 2019, 19:00

Včera odpoledne došlo u obce Čechy k dopravní nehodě, při které se srazila dvě auta.

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i...

čtvrtek, 21. února 2019, 17:37

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.

Pašeráci lidí dostali v Maďarsku za smrt 71 migrantů doživotí

Doživotním odnětím svobody potrestal v odvolacím řízení soud v maďarském Szegedu (Segedínu) čtyři hlavní obžalované v případu úmrtí 71 migrantů v chladicím voze před čtyřmi roky. Zpřísnil tak rozsudek prvoinstančního soudu, který čtveřici loni poslal do vězení na 25 let. Informují o tom tiskové agentury.