Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie zadržela dalšího dealera drog. Hrozí mu až deset let za mřížemi

 
pátek, 22. února 2019, 21:00

K zadržení dalšího z dealerů drog došlo v úterý odpoledne na Žerotínově náměstí v Přerově.

Podezřelý muž policisty dobrovolně následoval, a tak nemuseli použít donucovací prostředky. Muž strávil noc v cele a ve středu zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání a obvinil ho ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Z předchozího šetření vyšlo najevo, že minimálně od letního období roku 2017 až do doby zadržení zejména v Přerově, ale i na jiných místech okresu, zásoboval pervitinem minimálně dvanáct uživatelů, kterým drogy prodával, nabízel a také zprostředkovával prodej za různé finanční částky nebo protislužby. Pro obviněného se nejednalo o první kontakt s policisty, protože již na jaře roku 2017 mu bylo sděleno obvinění pro stejnou trestnou činnost, za kterou byl v témže roce přerovským okresním soudem odsouzen k trestu odnětí svobody na šestnáct měsíců s podmíněným odložením na zkušební dobu, která mu měla skončit až v roce 2020. Včerejšího dne byl z naší strany dán státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vazby, kterou akceptoval a stejně tak i soudce na návrh státního zástupce rozhodl o umístění šestatřicetiletého obviněného do vazby, kde bude čekat na rozhodnutí soudu. Za opakovanou trestnou činnost mu tentokrát dle trestního zákoníku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Opilý muž s tričkem přes hlavu a plynovou pistolí v ruce chtěl po...

pátek, 22. února 2019, 20:30

Ve středu večer došlo k loupežnému přepadení s velmi ojedinělým způsobem provedení.

FOTO: Na radnici vítali prvního Olomoučánka letošního roku

pátek, 22. února 2019, 19:30

Ve čtvrtek 21. února byl na radnici oficiálně přivítán první letošní občánek tohoto roku, Josef Spurný. Narodil se 1. ledna tři...

VÍKEND PODLE DRBNY: Zajděte s dětmi na kreativní LEGO odpoledne,...

pátek, 22. února 2019, 18:00

Děti můžete vzít tento víkend na pohádkové představení nebo zábavné LEGO odpoledne. Pokud máte rádi fotbal, tak běžte povzbudit...

Zemědělci v Olomouci přečerpávali močůvku z cisterny do traktoru....

pátek, 22. února 2019, 15:30

Na dvě cisterny, které měly do pole u polní cesty mezi ulicí Balcárkova a rychlostní komunikací vypouštět do pole neznámou látku,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Právě dnes totiž do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

Čína slibuje větší transparentnost ohledně nové Hedvábné stezky

Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na mezinárodní kritiku přislíbil více transparentnosti projektu takzvané nové Hedvábné stezky. Na začátek dvoudenního summitu věnovaného čínským plánům zlepšit dopravní spojení mezi Asií, Evropou a Afrikou dnes také vyzdvihl důležitost ochrany životního prostředí a boje proti korupci.

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.