Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fakultní nemocnice Olomouc pořídila moderní technologické a přístrojové vybavení za téměř sto milionů

 
sobota, 23. února 2019, 14:00

Moderní technologické a přístrojové vybavení za bezmála sto milionů korun pořídila v posledních dvou letech Fakultní nemocnice Olomouc.

Stalo se tak díky projektu Zvýšení kvality návazné péče ve Fakultní nemocnici Olomouc, jenž byl z 85 procent financován Evropským fondem pro regionální rozvoj a zbývajících 15 procent pokryl státní rozpočet. Nemocnice za obdržené prostředky pořídila například nová lůžka, vybavení operačních sálů, plicní ventilátory, rentgenové přístroje nebo endoskopické vybavení.

Olomoucká fakultní nemocnice byla jedním ze zdravotnických zařízení, kterým byl na podzim roku 2016 schválen projekt v rámci výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jeho název zněl Zvýšení kvality návazné péče ve Fakultní nemocnici Olomouc, řídícím orgánem programu je ministerstvo pro místní rozvoj a díky projektu přiteklo do nemocnice přes 98,6 milionu korun.

„Cílem projektu bylo zkvalitnění návazné péče o pacienty, kterého mělo být dosaženo pořízením modernějšího technologického a přístrojového vybavení v souladu s ministerskou koncepcí,“ uvedla vedoucí Oddělení projektové podpory FN Olomouc Jarmila Neudörflerová.

Získané finanční prostředky byly podle jejích slov použity na obměnu polohovatelných standardních a resuscitačních nemocničních lůžek, vybavení Centrálních operačních sálů a sterilizace a pořízení přístrojové techniky, zejména anesteziologických přístrojů, plicních ventilátorů a rentgenových přístrojů.

„Ve druhé etapě, která probíhala od října loňského roku do jeho konce, bylo z projektu částečně obnoveno endoskopické vybavení II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické za sedmnáct a půl milionu korun. Dokončením druhé etapy také tento projekt skončil,“ doplnila Neudörflerová.

Tisková zpráva | Foto Facebook Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

V přerovské nemocnici se modernizuje gynekologické oddělení a...

sobota, 23. února 2019, 13:00

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory...

Univerzita Palackého vydala audioknihu vzpomínek rektora Josefa Jařaba

sobota, 23. února 2019, 10:00

Audioknihu vzpomínek svého prvního polistopadového rektora Josefa Jařaba vydala Univerzita Palackého v Olomouci. Zvukovou podobu...

Policie zadržela dalšího dealera drog. Hrozí mu až deset let za...

pátek, 22. února 2019, 21:00

K zadržení dalšího z dealerů drog došlo v úterý odpoledne na Žerotínově náměstí v Přerově.

Opilý muž s tričkem přes hlavu a plynovou pistolí v ruce chtěl po...

pátek, 22. února 2019, 20:30

Ve středu večer došlo k loupežnému přepadení s velmi ojedinělým způsobem provedení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.