Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Fakultní nemocnice Olomouc pořídila moderní technologické a přístrojové vybavení za téměř sto milionů

 
sobota, 23. února 2019, 14:00

Moderní technologické a přístrojové vybavení za bezmála sto milionů korun pořídila v posledních dvou letech Fakultní nemocnice Olomouc.

Stalo se tak díky projektu Zvýšení kvality návazné péče ve Fakultní nemocnici Olomouc, jenž byl z 85 procent financován Evropským fondem pro regionální rozvoj a zbývajících 15 procent pokryl státní rozpočet. Nemocnice za obdržené prostředky pořídila například nová lůžka, vybavení operačních sálů, plicní ventilátory, rentgenové přístroje nebo endoskopické vybavení.

Olomoucká fakultní nemocnice byla jedním ze zdravotnických zařízení, kterým byl na podzim roku 2016 schválen projekt v rámci výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Jeho název zněl Zvýšení kvality návazné péče ve Fakultní nemocnici Olomouc, řídícím orgánem programu je ministerstvo pro místní rozvoj a díky projektu přiteklo do nemocnice přes 98,6 milionu korun.

„Cílem projektu bylo zkvalitnění návazné péče o pacienty, kterého mělo být dosaženo pořízením modernějšího technologického a přístrojového vybavení v souladu s ministerskou koncepcí,“ uvedla vedoucí Oddělení projektové podpory FN Olomouc Jarmila Neudörflerová.

Získané finanční prostředky byly podle jejích slov použity na obměnu polohovatelných standardních a resuscitačních nemocničních lůžek, vybavení Centrálních operačních sálů a sterilizace a pořízení přístrojové techniky, zejména anesteziologických přístrojů, plicních ventilátorů a rentgenových přístrojů.

„Ve druhé etapě, která probíhala od října loňského roku do jeho konce, bylo z projektu částečně obnoveno endoskopické vybavení II. interní kliniky - gastroenterologické a geriatrické za sedmnáct a půl milionu korun. Dokončením druhé etapy také tento projekt skončil,“ doplnila Neudörflerová.

Tisková zpráva | Foto Facebook Fakultní nemocnice Olomouc

Kam dál?

V přerovské nemocnici se modernizuje gynekologické oddělení a...

sobota, 23. února 2019, 13:00

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory...

Univerzita Palackého vydala audioknihu vzpomínek rektora Josefa Jařaba

sobota, 23. února 2019, 10:00

Audioknihu vzpomínek svého prvního polistopadového rektora Josefa Jařaba vydala Univerzita Palackého v Olomouci. Zvukovou podobu...

Policie zadržela dalšího dealera drog. Hrozí mu až deset let za...

pátek, 22. února 2019, 21:00

K zadržení dalšího z dealerů drog došlo v úterý odpoledne na Žerotínově náměstí v Přerově.

Opilý muž s tričkem přes hlavu a plynovou pistolí v ruce chtěl po...

pátek, 22. února 2019, 20:30

Ve středu večer došlo k loupežnému přepadení s velmi ojedinělým způsobem provedení.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.