Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vši, zanedbané děti, odpadky, hluk, agresivita: Šternberk se rozhodl skoncovat s obchodem s chudobou

 
neděle, 24. února 2019, 16:00

Městský úřad Šternberk vydal 21. února vyhlášku, která specifikuje oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů na území města.

Pět lokalit uvedených ve vyhlášce vykazují zvýšený výskyt sociálně nežádoucích jevů. V těchto bytových domech panuje negativní vliv, který ovlivňuje okolí a občané tak mají neustálé obavy. To se projevuje častými stížnostmi občanů k vedení města nebo žádostmi o sjednání nápravy k městské policii.

Na facebookových stránkách města se také na toto téma hodně diskutuje. Bohužel tyto sociální jevy mají i negativní dopad na atraktivitu lokality. V těchto domech dochází ke zvýšené zátěži na systém sociálních dávek a i k takovým nepříjemnostem, jako je odkládání odpadu mimo popelnice. Kvůli hromadění odpadu se tu šíří hlodavci.

Porušuje se zde zákon na ochranu zvířat. Dětem se nedostává dostatečné hygieny, zdravotní péče a mají vysoký počet omluvených hodin. Mezi lidmi se často objevuje agresivita, což má velmi negativní dopad na optimální vývoj a rozvoj dětí. Obyvatelé města si stěžují na početné skupiny osob shromažďující se na veřejných místech. Tito lidé jsou hluční, vulgární a slovně napadají kolemjdoucí. Stížnosti se pravidelně týkají skupin malých dětí a mládeže, které vulgarismy běžně používají.

Malé děti se toulají městěm bez dozoru a často vběhnou neočekávaně do silnice. Na tyto lokality se zaměřuje Městská policie Šternberk, Charita Šternberk a různé odbory Městského úřadu ve Šternberku. Majitelé bytových domů využívají sociální systém, a podle pracovníků městského úřadu se nezajímají o podmínky bydlení svých nájemníků. Noví nájemníci zde nedostanou doplatek na bydlení, protože radnice chce tímto opatřením zabránit časté obměně obyvatel.

Není to vhodný nástroj, když města a obec nemají kvalitní síť podpůrných opatření a systém sociálního bydlení pro ty, kteří se v oblasti bydlení dostanou do těžké situace,“ řekl Olomouckému deníku Břetislav Fiala, konzultant z Agentury pro sociální začleňování.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Google Maps

Kam dál?

S lyžařem se utrhla sedačka na lanovce. Muž byl transportován...

neděle, 24. února 2019, 10:00

Na lanovce v jednom z lyžařských středisek v Karlově na Bruntálsku se včera dopoledne utrhla sedačka vezoucí jednoho lyžaře. Muž...

Podle deníku The Guardian patří olomoucký hostel Long Story Short k...

sobota, 23. února 2019, 19:00

Ve čtvrtek zveřejnil britský deník The Guardian žebříček deseti nejlepších nových hostelů ve světě, přičemž hlavním kritériem byl...

Fakultní nemocnice Olomouc pořídila moderní technologické a...

sobota, 23. února 2019, 14:00

Moderní technologické a přístrojové vybavení za bezmála sto milionů korun pořídila v posledních dvou letech Fakultní nemocnice...

V přerovské nemocnici se modernizuje gynekologické oddělení a...

sobota, 23. února 2019, 13:00

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.