Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vši, zanedbané děti, odpadky, hluk, agresivita: Šternberk se rozhodl skoncovat s obchodem s chudobou

 
neděle, 24. února 2019, 16:00

Městský úřad Šternberk vydal 21. února vyhlášku, která specifikuje oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů na území města.

Pět lokalit uvedených ve vyhlášce vykazují zvýšený výskyt sociálně nežádoucích jevů. V těchto bytových domech panuje negativní vliv, který ovlivňuje okolí a občané tak mají neustálé obavy. To se projevuje častými stížnostmi občanů k vedení města nebo žádostmi o sjednání nápravy k městské policii.

Na facebookových stránkách města se také na toto téma hodně diskutuje. Bohužel tyto sociální jevy mají i negativní dopad na atraktivitu lokality. V těchto domech dochází ke zvýšené zátěži na systém sociálních dávek a i k takovým nepříjemnostem, jako je odkládání odpadu mimo popelnice. Kvůli hromadění odpadu se tu šíří hlodavci.

Porušuje se zde zákon na ochranu zvířat. Dětem se nedostává dostatečné hygieny, zdravotní péče a mají vysoký počet omluvených hodin. Mezi lidmi se často objevuje agresivita, což má velmi negativní dopad na optimální vývoj a rozvoj dětí. Obyvatelé města si stěžují na početné skupiny osob shromažďující se na veřejných místech. Tito lidé jsou hluční, vulgární a slovně napadají kolemjdoucí. Stížnosti se pravidelně týkají skupin malých dětí a mládeže, které vulgarismy běžně používají.

Malé děti se toulají městěm bez dozoru a často vběhnou neočekávaně do silnice. Na tyto lokality se zaměřuje Městská policie Šternberk, Charita Šternberk a různé odbory Městského úřadu ve Šternberku. Majitelé bytových domů využívají sociální systém, a podle pracovníků městského úřadu se nezajímají o podmínky bydlení svých nájemníků. Noví nájemníci zde nedostanou doplatek na bydlení, protože radnice chce tímto opatřením zabránit časté obměně obyvatel.

Není to vhodný nástroj, když města a obec nemají kvalitní síť podpůrných opatření a systém sociálního bydlení pro ty, kteří se v oblasti bydlení dostanou do těžké situace,“ řekl Olomouckému deníku Břetislav Fiala, konzultant z Agentury pro sociální začleňování.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Google Maps

Kam dál?

Řidič včera pozdě večer nadýchal téměř čtyři promile. Hrozí mu rok ve...

neděle, 24. února 2019, 14:00

V sobotu 23. února 2019 o půl jedenácté večer kontrolovali policisté devětatřicetiletého řidiče auta Volkswagen Golf v ulici...

FOTOGALERIE: Sigma porazila Příbram 2:0 a v lize se dostala na...

neděle, 24. února 2019, 13:00

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 22. ligovém kole v souboji sousedů ze spodní části tabulky nad Příbramí 2:0. Hanáky poslal ve...

S lyžařem se utrhla sedačka na lanovce. Muž byl transportován...

neděle, 24. února 2019, 10:00

Na lanovce v jednom z lyžařských středisek v Karlově na Bruntálsku se včera dopoledne utrhla sedačka vezoucí jednoho lyžaře. Muž...

Podle deníku The Guardian patří olomoucký hostel Long Story Short k...

sobota, 23. února 2019, 19:00

Ve čtvrtek zveřejnil britský deník The Guardian žebříček deseti nejlepších nových hostelů ve světě, přičemž hlavním kritériem byl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při tragické nehodě vrtulníku na Náchodsku zemřel člen Horské služby Jizerské hory Michal Beneš

Jednou z obětí pádu vrtulníku na Náchodsku je i dlouholetý člen Horské sužby Jizerské hory a instruktor Letecké záchranné služby Michal Beneš. Členové horské služby i liberecké záchranné služby na svého kolegu vzpomínají na sociálních sítích.

Salmonelózou se ve zlínské nemocnici nakazilo 67 lidí

Salmonelózou se ve zlínské krajské nemocnici nakazilo podle posledních údajů 67 lidí. Onemocnělo 38 pacientů a 29 zaměstnanců nemocnice. Ve zprávě na webu krajské hygienické stanice to dnes uvedla ředitelka protiepidemického odboru Jana Hošková.

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.