Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vši, zanedbané děti, odpadky, hluk, agresivita: Šternberk se rozhodl skoncovat s obchodem s chudobou

 
neděle, 24. února 2019, 16:00

Městský úřad Šternberk vydal 21. února vyhlášku, která specifikuje oblasti se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů na území města.

Pět lokalit uvedených ve vyhlášce vykazují zvýšený výskyt sociálně nežádoucích jevů. V těchto bytových domech panuje negativní vliv, který ovlivňuje okolí a občané tak mají neustálé obavy. To se projevuje častými stížnostmi občanů k vedení města nebo žádostmi o sjednání nápravy k městské policii.

Na facebookových stránkách města se také na toto téma hodně diskutuje. Bohužel tyto sociální jevy mají i negativní dopad na atraktivitu lokality. V těchto domech dochází ke zvýšené zátěži na systém sociálních dávek a i k takovým nepříjemnostem, jako je odkládání odpadu mimo popelnice. Kvůli hromadění odpadu se tu šíří hlodavci.

Porušuje se zde zákon na ochranu zvířat. Dětem se nedostává dostatečné hygieny, zdravotní péče a mají vysoký počet omluvených hodin. Mezi lidmi se často objevuje agresivita, což má velmi negativní dopad na optimální vývoj a rozvoj dětí. Obyvatelé města si stěžují na početné skupiny osob shromažďující se na veřejných místech. Tito lidé jsou hluční, vulgární a slovně napadají kolemjdoucí. Stížnosti se pravidelně týkají skupin malých dětí a mládeže, které vulgarismy běžně používají.

Malé děti se toulají městěm bez dozoru a často vběhnou neočekávaně do silnice. Na tyto lokality se zaměřuje Městská policie Šternberk, Charita Šternberk a různé odbory Městského úřadu ve Šternberku. Majitelé bytových domů využívají sociální systém, a podle pracovníků městského úřadu se nezajímají o podmínky bydlení svých nájemníků. Noví nájemníci zde nedostanou doplatek na bydlení, protože radnice chce tímto opatřením zabránit časté obměně obyvatel.

Není to vhodný nástroj, když města a obec nemají kvalitní síť podpůrných opatření a systém sociálního bydlení pro ty, kteří se v oblasti bydlení dostanou do těžké situace,“ řekl Olomouckému deníku Břetislav Fiala, konzultant z Agentury pro sociální začleňování.

 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Google Maps

Kam dál?

S lyžařem se utrhla sedačka na lanovce. Muž byl transportován...

neděle, 24. února 2019, 10:00

Na lanovce v jednom z lyžařských středisek v Karlově na Bruntálsku se včera dopoledne utrhla sedačka vezoucí jednoho lyžaře. Muž...

Podle deníku The Guardian patří olomoucký hostel Long Story Short k...

sobota, 23. února 2019, 19:00

Ve čtvrtek zveřejnil britský deník The Guardian žebříček deseti nejlepších nových hostelů ve světě, přičemž hlavním kritériem byl...

Fakultní nemocnice Olomouc pořídila moderní technologické a...

sobota, 23. února 2019, 14:00

Moderní technologické a přístrojové vybavení za bezmála sto milionů korun pořídila v posledních dvou letech Fakultní nemocnice...

V přerovské nemocnici se modernizuje gynekologické oddělení a...

sobota, 23. února 2019, 13:00

Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před hodinou

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.