Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Přespěte v divadle, zúčastněte se soutěže o nejlepší jitrnici nebo poznejte svět plazů

 
pátek, 1. března 2019, 15:00

Tento víkend se můžete dozvědět něco více o plazech, obojživelnících či sovách. Takové přespání v divadle může být také zajímavým zážitkem. A pokud se chcete dobře pobavit a ochutnat masopustní dobroty, tak i vy si tento víkend přijdete na své.

PÁTEK

V pátek od 18:00 se bude v Domu přírody konat akce Soví noc. Děti si sovy ze stanice pro handicapované živočichy mohou pohladit nebo se s nimi vyfotit. Návštěvníky čeká večerní vycházka za houkáním sov a beseda. Rodinné vstupné vás vyjde na stovku.

SOBOTA

Máte rádi divadlo? Máte šanci v něm strávit 24 hodin s možností přespání. 24 hodin v divadle je akce, která startuje od 10:00 v Divadle na cucky. Děti se setkají s plyšovým koníkem z knihy Největší přání a skrze příběh nahlédnou do světa prapodivných lidí. Akce je určena pro rodiče s dětmi. Tvořit můžou tedy malí i velcí.

Doneste si karimatky a spacáky na přespání. Součástí programu bude pauza na oběd a společná večeře. Kapacita je omezená, a to pro deset dospělých, proto se přihlašte předem na e-mail jurkasova@divadlonacucky.cz nebo přes rezervační systém Divadla na cucky. Vstupné je 150 korun pro dospělého a 50 korun za každé dítě ve věku 6-12 let.

V Hanáckém skanzenu v Příkazech si můžete v sobotu od 10:00 užít masopustní veselí. Na programu bude i soutěž o nejlepší jitrnici, jakou svět neviděl. Každý kdo donese tři vlastnoručně vyrobené jitrnice se může zúčastnit soutěže. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika. Občerstvení je zajištěno a vstupné je pro dospělé 40 korun a pro děti 20 korun.

Odpudiví nebo kouzelní startují v Pevnosti poznání od deseti hodin dopoledne. Nahlédněte do života plazů, obojživelníků a dalších zvířat z blízkých i exotických zemí. Čtyři desítky exponátů se tento víkend zabydlí v expozici Živá voda. Vstup je zdarma v rámci běžného vstupného a akce je určena pro celou rodinu.

PSALI JSME: Pevnost poznání v Olomouci se stane domovem pro plazy a obojživelníky

NEDĚLE

V neděli v 18:00 proběhne koncert v Kulturním domě ve Šternberku. Vystoupí Petrof Piano Trio, které vzniklo v roce 2009. Zazní díla Ludwiga van Beethovena, Franze Liszta, Sergeie Rachmaninova, Bély Bartóka a Antonína Dvořáka. Diváci uslyší hrát na housle Jana Schulmeistera, na violoncello Kamila Žvaka a na klavír Martinu Schulmeisterovou. 

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Facebook Dům přírody Litovelského Pomoraví - Sluňákov, Divadlo na cucky, Hanácké skanzen, Pevnost poznání Olomouc, Městská kulturní zařízení

Kam dál?

Řidič na vjezdu do vojenského prostoru nerespektoval zákaz vjezdu a...

pátek, 1. března 2019, 13:30

Na silnici z obce Drahany k obci Žárovice se včera v devět hodin ráno stala dopravní nehoda.

Opilá řidička nezvládla projet dvojitou zatáčkou. Její jízdu zastavil...

pátek, 1. března 2019, 12:00

Včera po druhé hodině odpoledne došlo v obci Dřevnovice k dopravní nehodě škodovky.

Během pár dní odebrali strážníci téměř třicet injekčních stříkaček a...

pátek, 1. března 2019, 11:00

Jen během včerejšího dne řešili olomoučtí strážníci hned dvě oznámení o nálezech injekčních stříkaček.

Policie zastavila řidiče, který nadýchal téměř tři promile. Přišel o...

pátek, 1. března 2019, 10:30

Včera po desáté hodině večer byl v Dluhonicích policejní hlídkou zastaven čtyřicetiletý řidič Peugeotu. Řídil pod vlivem.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.

Havlová vysoudila čtyři miliony za nepravdivé tvrzení o milenci

Pražský vrchní soud dnes přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného od vydavatelství Bauer Media za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel. Verdikt je pravomocný. Částka výrazně převyšuje sumy, které soudy v obdobných případech obvykle přiznávají za porušení práva na ochranu osobnosti.

Dva policisté byli potrestáni za chybu v kauze únosu syna Babišova

Dva policisté byli kázeňsky potrestáni za chybu v kauze údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše (ANO). Jejich chyba však neměla vliv na vyšetřování případu, oznámil dnes mluvčí pražské policie Jan Daněk. Policisté dál zůstávají ve službě. Jak byli potrestáni, nelze podle Daňka kvůli zákonu o služebním poměru upřesnit. Státní zástupce Ondřej Šťastný dříve uvedl, že pochybili policisté, kteří odložili oznámení Andreje Babiše mladšího, že je nedobrovolně držen na Krymu. Případ únosu policie později znovu otevřela a zabývá se jím.