Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chřipka si v Olomouckém kraji vyžádala už devět obětí. Nemocnost klesla díky jarním prázdninám

 
pondělí, 25. února 2019, 11:00

Chřipka má v Olomouckém kraji již devět obětí, je to dvojnásobek oproti minulému týdnu.

Hygienici zaznamenali dosud již dvaadvacet případů chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, řekla ředitelka protiepidemického odboru olomoucké krajské hygienické stanice Růžena Haliřová. Nemocnost v kraji naopak poklesla, a to o 19 procent, podle odborníků na to měly vliv především jarní prázdniny. Hygienici zaznamenali k dnešnímu dni 1489 případů akutních respiračních onemocnění na 100 tisíc obyvatel, minulý týden jich bylo 1841.

V osmém kalendářním týdnu v Olomouckém kraji poklesla nemocnost o 19 procent. „Tuto situaci ovlivňuje průběh jarních prázdnin," uvedla Haliřová. Před týdnem hygienici zaznamenali sedmnáct případů závažného chřipkového onemocnění a z toho čtyři případy úmrtí. Nyní je jich již 22 a z toho devět obětí. „V rámci počtu oproti loňskému roku jde o obdobná čísla. Jde především o starší pacienty, chřipka zkomplikuje soubor jejich chronických onemocnění," doplnila Haliřová.

Počet nemocných klesl ve všech okresech. Nejvyšší nemocnost v Olomouckém kraji se drží na Olomoucku, kde hygienici zaznamenali 1861 případů na 100 tisíc obyvatel, jde však oproti minulému týdnu o razantní pokles. Tehdy hygienici evidovali 2412 případů na 100 tisíc obyvatel. Vyšší pokles zaznamenalo také Šumpersko, a to z 1680 na 1355 případů na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce nemocných zůstává mezi nejmenšími dětmi do pěti let, i tam však statistiky klesly, a to z 4665 na 3676 případů na 100 tisíc obyvatel.

Pokles zaznamenali hygienici i v ostatních věkových kategoriích. Oproti celostátnímu průměru je počet nemocných v Olomouckém kraji vyšší. Podle dnešních statistik činí průměrná nemocnost v republice k dnešnímu dni 1452 případů na 100 tisíc obyvatel.
 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Devatenáctiletý řidič nezvládl řízení a naboural do stromu. Na místě...

pondělí, 25. února 2019, 10:30

V pátek před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice k havárii Renaultu.

Svahy na Hané a v Jeseníkách zaplnili lyžaři. Kvůli velkému oteplení...

pondělí, 25. února 2019, 10:00

Sjezdovky v Jeseníkách i nižších polohách Olomouckého kraje o víkendu opět zaplnili lyžaři, kteří si v závěrečné části zimní...

Zloděj vykradl čtyři auta na Sv. Kopečku. Odnesl si z nich kosmetiku,...

neděle, 24. února 2019, 20:00

Dosud neznámý zloděj se vloupal do čtyř aut v pátek v době mezi 11:45 a 15:45. Auta byla zaparkovaná na dvou parkovištích na...

Opilý muž ukradl auto, ve kterém ujížděl policii. Snažil se ujet i...

neděle, 24. února 2019, 18:00

V sobotu kolem druhé hodiny odpoledne se pětadvacetiletý muž lstí zmocnil klíče od škodovky.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.