Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Chřipka si v Olomouckém kraji vyžádala už devět obětí. Nemocnost klesla díky jarním prázdninám

 
pondělí, 25. února 2019, 11:00

Chřipka má v Olomouckém kraji již devět obětí, je to dvojnásobek oproti minulému týdnu.

Hygienici zaznamenali dosud již dvaadvacet případů chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem, řekla ředitelka protiepidemického odboru olomoucké krajské hygienické stanice Růžena Haliřová. Nemocnost v kraji naopak poklesla, a to o 19 procent, podle odborníků na to měly vliv především jarní prázdniny. Hygienici zaznamenali k dnešnímu dni 1489 případů akutních respiračních onemocnění na 100 tisíc obyvatel, minulý týden jich bylo 1841.

V osmém kalendářním týdnu v Olomouckém kraji poklesla nemocnost o 19 procent. „Tuto situaci ovlivňuje průběh jarních prázdnin," uvedla Haliřová. Před týdnem hygienici zaznamenali sedmnáct případů závažného chřipkového onemocnění a z toho čtyři případy úmrtí. Nyní je jich již 22 a z toho devět obětí. „V rámci počtu oproti loňskému roku jde o obdobná čísla. Jde především o starší pacienty, chřipka zkomplikuje soubor jejich chronických onemocnění," doplnila Haliřová.

Počet nemocných klesl ve všech okresech. Nejvyšší nemocnost v Olomouckém kraji se drží na Olomoucku, kde hygienici zaznamenali 1861 případů na 100 tisíc obyvatel, jde však oproti minulému týdnu o razantní pokles. Tehdy hygienici evidovali 2412 případů na 100 tisíc obyvatel. Vyšší pokles zaznamenalo také Šumpersko, a to z 1680 na 1355 případů na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce nemocných zůstává mezi nejmenšími dětmi do pěti let, i tam však statistiky klesly, a to z 4665 na 3676 případů na 100 tisíc obyvatel.

Pokles zaznamenali hygienici i v ostatních věkových kategoriích. Oproti celostátnímu průměru je počet nemocných v Olomouckém kraji vyšší. Podle dnešních statistik činí průměrná nemocnost v republice k dnešnímu dni 1452 případů na 100 tisíc obyvatel.
 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Devatenáctiletý řidič nezvládl řízení a naboural do stromu. Na místě...

pondělí, 25. února 2019, 10:30

V pátek před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na silnici mezi obcemi Němčice nad Hanou a Výšovice k havárii Renaultu.

Svahy na Hané a v Jeseníkách zaplnili lyžaři. Kvůli velkému oteplení...

pondělí, 25. února 2019, 10:00

Sjezdovky v Jeseníkách i nižších polohách Olomouckého kraje o víkendu opět zaplnili lyžaři, kteří si v závěrečné části zimní...

Brankář Lukáš je hrdinou víkendu. Olomouci vychytal šest bodů

pondělí, 25. února 2019, 07:30

V pátek Olomouc porazila ve vyhecované atmosféře vedoucí Liberec nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. O jediný gól Kohoutů se...

Zloděj vykradl čtyři auta na Sv. Kopečku. Odnesl si z nich kosmetiku,...

neděle, 24. února 2019, 20:00

Dosud neznámý zloděj se vloupal do čtyř aut v pátek v době mezi 11:45 a 15:45. Auta byla zaparkovaná na dvou parkovištích na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.