Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoucká Charita vyhlásila sbírku konzerv a trvanlivých potravin

 
středa, 27. února 2019, 15:30

Charita Olomouc se obrací na veřejnost s prosbou o přispění do sbírky Krajíc chleba pro chudé. Sbírka zacílila na konzervy a trvanlivé potraviny, které pomohou vícečetným rodinám, matkám samoživitelkám a lidem bez zázemí. Vybrané trvanlivé potraviny budou využity rovněž na přípravu polévek pro lidi bez domova. V nízkoprahovém denním centru střediska Samaritán připraví denně 70 až 90 litrů polévky, jen za rok 2018 bylo vydáno na 31.000 porcí jídla.

Sbírka Krajíc chleba pro chudé se stala celoroční sbírkou, v níž se v průběhu roku mění pouze zaměření na jednotlivé druhy potravin, a to podle aktuální potřebnosti.. „Momentálně máme nedostatek konzerv včetně instantních jídel, která jsou nejméně náročná na přípravu pro všechny naše klienty. Uvítáme masové, rybí i jiné konzervy, paštiky a další trvanlivé potraviny,“ sděluje Filip Holík, koordinátor Centra materiální pomoci Charity Olomouc. 

Trvanlivé potraviny, jako jsou luštěniny, rýže, těstoviny, použije Charita pro přípravu polévek pro lidi bez domova. „Každý den je třeba připravit 150 až 180 porcí, což je zhruba 70 až 90 litrů polévky. Jen za rok 2018 využívalo naši službu 1007 osob, celkově jsme vydali téměř 31.000 porcí jídla,“ vypočítává koordinátorka nízkoprahového denního centra Leona Martinková. Počet lidí bez domova stále roste. Jen na Olomoucku se jejich počet odhaduje kolem 900 osob žijících v azylových domech, sociálních bytech, ubytovnách, ale i holobytech či bytech bez energií. Z toho přibližně 300 osob se ocitá přímo na ulici či v provizorních příbytcích, jako jsou squaty, zahradní chatky či opuštěná a chátrající obydlí. 

Do sbírky Krajíc chleba pro chudé se celoročně zapojují nejen farnosti olomouckého děkanátu, ale i jednotlivci, instituce či firmy. Firma Edwards uspořádala v loňském roce potravinovou sbírku mezi svými zaměstnanci, kteří přispěli dle svých možností finančně i stravenkami, za které byly následně nakoupeny potraviny v celkové hodnotě 12 tisíc korun. „Prostřednictvím přímé potravinové pomoci pomáháme vícečetným rodinám, osamoceným matkám s dětmi, ale i lidem s tělesným nebo duševním handicapem,“ upřesňuje za Centrum materiální pomoci Filip Holík.

Sběrné místo je v prodejně U Samaritána na Wurmově 11 a v prodejně Dobrodruhá na Wurmově 5 v Olomouci, finančně lze přispět na konto 107 – 8921490207/100. 

Tisková zpráva

Kam dál?

V olomoucké zoo se narodila mláďata kriticky ohroženého adaxe

středa, 27. února 2019, 15:00

Olomoucká zoologická zahrada oznamuje světu adaxů zprávu plnou naděje. Narodila se zde dvě mláďata tohoto kriticky ohroženého...

Na jeviště Moravského divadla se Beatles vrátí až příští sezonu....

středa, 27. února 2019, 13:30

Baletní inscenace The Beatles Celebration, která na přelomu října a listopadu zažila na jevišti Moravského divadla Olomouce pouze...

Olomouc bojuje proti suchu. Řešením problémů je zadržení vody v...

středa, 27. února 2019, 12:00

Olomouc zpracovala studii o Hospodaření se srážkovými vodami. Podle vedení města jde o cestu k modrozelené infrastruktuře....

Podvodnice využila své práce a pod falešnou identitou objednala zboží...

středa, 27. února 2019, 11:00

Mladá žena ze Šumperska je obviněná ze spáchání trestného činu podvodu. Využila své práce k tomu, aby se obohatila.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.