Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muž, který byl v ohrožení života či zdraví, se ztratil z domova pro seniory. Do pátrací akce byl zapojen i psovod

 
úterý, 26. února 2019, 13:30

Pracovnice Domova pro seniory Kobylá nad Vidnavou oznámila v neděli pohřešování čtyřiasedmdesátiletého klienta.

Senior byl naposledy viděn v jednu hodinu odpoledne po obědě. Odpoledne už nebyl k nalezení. Vzhledem k tomu, že se jednalo o osobu v ohrožení života či zdraví, byla požádána o pomoc policie. Policisté propátrali obec a místa, kde se senior mohl nejpravděpodobněji nacházet. Veškerá snaha k nalezení však byla marná. 

„Do pátrací akce se zapojili také policisté z Jeseníku, dopravní a cizinecké policie a na pomoc přijel také psovod se svým svěřencem. Po více jak dvouhodinovém usilovném pátrání se policistům podařilo seniora najít až v Lipové – lázních na vlakovém nádraží. Policisté seniora poté odvezli v pořádku zpátky do domova,“ řekla policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Cyklista se před jízdou posilnil deseti pivy. Policistům nadýchal...

úterý, 26. února 2019, 12:00

Včera odpoledne kontrolovali policisté v Prostějově dvaapadesátiletého cyklistu. Ten jel na kole silně posilněn alkoholem.

Pacient zapomněl v nemocnici peněženku s desítkami tisíc korun....

úterý, 26. února 2019, 11:00

Pracovníci Fakultní nemocnice Olomouc se v neděli večer obrátili na městskou policii s tím, že nalezli peněženku, která...

Řidič, kterému kolovalo v krvi dvě promile, dostal v zatáčce smyk a...

úterý, 26. února 2019, 10:30

Devětadvacetiletý řidič škodovky z Olomoucka havaroval v neděli ve dvě hodiny v noci v úseku stoupání z Mohelnice na Studenou...

Zloděj se vloupal do domu. Ukradl televize, počítač, vrtačku i...

pondělí, 25. února 2019, 22:00

V noci na 22. února 2019 se neznámý zloděj vloupal do rodinného domu v obci na Kojetínsku. Po násilném vniknutí pachatel dům...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.