Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podvodnice využila své práce a pod falešnou identitou objednala zboží za desítky tisíc. Chtěla lepší Vánoce pro rodinu

 
středa, 27. února 2019, 11:00

Mladá žena ze Šumperska je obviněná ze spáchání trestného činu podvodu. Využila své práce k tomu, aby se obohatila.

Minulý rok v září žena využila své pracovní pozice na jedné z poboček společnosti, která poskytuje listovní a další služby, kde měla na starosti obsluhu přepážky.

Podvodnice si pod cizí identitou objednala v osmi případech zboží z e-shopů, a to kosmetiku, oblečení, šperky a bižuterii. Zboží v hodnotě 67 tisíc korun si nechávala zaslat k uložení na pobočku, kde pracovala. Z těchto zásilek pak vyjmula část zboží v hodnotě za více než 36 tisíc korun a zbývající obsah vrátila zpět odesílateli s tím, že adresát odmítl převzetí.

„Část takto získaného zboží měla užít nejen pro svou potřebu, ale především jím chtěla přilepšit rodině na Vánoce. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněné ženě za takové jednání až dvouletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Muž během jednoho večera ukradl hned dvě auta, s oběma boural

středa, 27. února 2019, 10:30

Velmi kuriózní případ má za sebou policie v Zábřehu. Muž tam totiž během jednoho večera ukradl hned dvě auta, s oběma však...

Agresivní muž slovně i fyzicky napadal svou partnerku. Policisté ho...

středa, 27. února 2019, 10:00

Devětatřicetiletá žena z obce na Prostějovsku včera ohlásila na policii, že je obětí opakovaných verbálních a fyzických útoků ze...

V zimě lákají opuštěné chaty zloděje i lidi bez domova. Na...

středa, 27. února 2019, 09:00

V pondělí mezi 8:30 až 13:00 proběhla na Šternbersku akce zaměřená na kontrolu chat a chatovišť.

Vědecká knihovna hledá nejlepšího neprofesionálního knihovníka kraje....

středa, 27. února 2019, 07:30

Už potřetí hledá Vědecká knihovna v Olomouci nejlepšího neprofesionálního knihovníka Olomouckého kraje.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.