Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jeviště Moravského divadla se Beatles vrátí až příští sezonu. Dosud se nepodařilo získat licenci na všechny skladby

 
středa, 27. února 2019, 13:30

Baletní inscenace The Beatles Celebration, která na přelomu října a listopadu zažila na jevišti Moravského divadla Olomouce pouze dvě uvedení, se na olomouckou scénu vrátí až na úvod příští sezony.

Vedení divadla se totiž dosud nepodařilo získat licenci na všechny skladby této legendární britské skupiny, které jsou v inscenaci uváděny. To bylo důvodem, proč muselo být dílo po dvou představeních staženo. V programu jej na zbytek sezony nahradí projekt Balet Gala, informoval mluvčí divadla David Kresta.

Inscenace měla pouze dočasnou licenci a vedení divadla od té doby jedná o jejím prodloužení. „Situace byla a je komplikovaná, neboť jednáme s poskytovatelem licence v Londýně, a to zprostředkovaně přes českou agenturu. Jsme rádi, že navzdory složitosti celé věci se blížíme ke zdárnému konci. V tuto chvíli máme zajištěno devadesát procent skladeb a o možnosti užití zbývajících usilovně jednáme v součinnosti s agenturou," uvedl ředitel divadla David Gerneš.

PSALI JSME: Legendární Beatles v baletním představení uvede Moravské divadlo

Licenci na uvádění skladeb by mělo divadlo podle příslibu získat do konce této sezony. Dlouho očekávaná inscenace The Beatles Celebration měla první premiéru loni 30. října a druhou 1. listopadu, dalšího představení se již diváci nedočkali. Dílo divadlo stáhlo z programu a nahradilo jej jinými. Jako kompenzaci pro předplatitele, kteří The Beatles Celebration neviděli, chystá nyní divadlo taneční show Balet Gala, první uvedení je naplánováno na 23. dubna.

V projektu vystoupí umělecký šéf baletu Moravského divadla a bývalý první sólista baletu Národního divadla v Praze Michal Štípa. Na olomouckém jevišti se s ním představí primabalerína pražského Národního divadla Nikola Márová, domácí soubor pak bude zastupovat primabalerína Yui Kyotani. „Během jednoho večera si tak diváci užijí taneční mistrovství hned tří držitelů prestižní Ceny Thálie," uvedl Gerneš a dodal, že chybět nebudou ani další exkluzivní hosté. V květnu bude mít Balet Gala dvě reprízy, o přesných
termínech bude divadlo informovat.

The Beatles Celebration se třemi desítkami skladeb nastudovalo divadlo v choreografii tehdejšího uměleckého šéfa souboru Roberta Balogha. Vedení divadla jej na konci listopadu téměř po devíti letech odvolalo z funkce, problém s licencí byl podle Gerneše jedním z důvodů. Ve funkci jej poté nahradil Štípa. Potíže s licencí řešil olomoucký balet také v minulosti.
 

Napsal(a) ČTK | Foto mdol.cz

Kam dál?

Olomouc bojuje proti suchu. Řešením problémů je zadržení vody v...

středa, 27. února 2019, 12:00

Olomouc zpracovala studii o Hospodaření se srážkovými vodami. Podle vedení města jde o cestu k modrozelené infrastruktuře....

Podvodnice využila své práce a pod falešnou identitou objednala zboží...

středa, 27. února 2019, 11:00

Mladá žena ze Šumperska je obviněná ze spáchání trestného činu podvodu. Využila své práce k tomu, aby se obohatila.

Agresivní muž slovně i fyzicky napadal svou partnerku. Policisté ho...

středa, 27. února 2019, 10:00

Devětatřicetiletá žena z obce na Prostějovsku včera ohlásila na policii, že je obětí opakovaných verbálních a fyzických útoků ze...

V zimě lákají opuštěné chaty zloděje i lidi bez domova. Na...

středa, 27. února 2019, 09:00

V pondělí mezi 8:30 až 13:00 proběhla na Šternbersku akce zaměřená na kontrolu chat a chatovišť.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před hodinou

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.