Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury získá Vladimír Körner. Krajské ocenění získá i Divadlo Václav

 
čtvrtek, 28. února 2019, 12:00

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo na svém zasedání v pondělí 25. února nominace města Zábřeh na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2018.

Cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury (dvorana slávy) získá respektovaný filmový a televizní scenárista, dramaturg a prozaik, čestný občan města Zábřeha pan Vladimír Körner. „Dílo Vladimíra Körnera patří k tomu nejvýznamnějšímu z naší poválečné prózy i filmu. Je autorem více než třiceti filmových a televizních scénářů a vydal téměř dvě desítky prozaických knih. Jeho tvorbu charakterizuje snaha o zachycení osudů řadových, osamělých, bloudících lidí uprostřed zásadních historických zvratů. Typické je baladické ladění příběhů či detailní sonda do psychologie hrdinů. Jeho dílo je zásadně ovlivněno traumatickými zážitky z období konce války. V roce 2019 navíc oslaví Vladimír Körner osmdesáté narozeniny,“ uvedla k nominaci mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

V kategorii Výjimečný počin roku 2018 v oblasti umění, konkrétně v oblasti divadla, pak krajské ocenění získá václavovský spolek Divadlo Václav, který v roce 2018 oslavil 20 let své činnosti. Nominace mířila za vynikající reprezentaci města Zábřeh i Olomouckého kraje na poli ochotnického divadla a za organizaci celé řady kulturních a společenských akcí, zejména pak nesoutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů O Václava z Václavova.

Tisková zpráva

Kam dál?

Zloděj okradl cizinku v tramvaji. Z batohu, který měla přes rameno,...

čtvrtek, 28. února 2019, 11:00

Včera dopoledne cestovala jednatřicetiletá cizinka městskou hromadnou dopravou, ve které ji někdo nepozorovaně okradl.

V těchto dnech kontrolují policisté a strážníci chatoviště. V zimě se...

čtvrtek, 28. února 2019, 10:00

S přicházejícími teplejšími dny se lidé začínají vracet do svých sezónních rekreačních objektů. Aktuálně tedy probíhají v...

Bývalá advokátka Tobolová si za zpronevěru odpyká sedm a půl roku ve...

čtvrtek, 28. února 2019, 07:30

Bývalá zlínská advokátka Marcela Tobolová si za zpronevěru peněz svých klientů definitivně odpyká ve vězení dohromady 7,5 roku.

První ročník Prostějovského plesu je tady, hvězdou večera bude Olga...

středa, 27. února 2019, 20:30

Je to neuvěřitelné! Ale je to tak. Letos se poprvé v sérii nejoblíbenějších plesů v Olomouckém kraji, které pořádá Radio Haná a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.