Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury získá Vladimír Körner. Krajské ocenění získá i Divadlo Václav

 
čtvrtek, 28. února 2019, 12:00

Zastupitelstvo Olomouckého kraje schválilo na svém zasedání v pondělí 25. února nominace města Zábřeh na Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2018.

Cenu za celoživotní přínos v oblasti kultury (dvorana slávy) získá respektovaný filmový a televizní scenárista, dramaturg a prozaik, čestný občan města Zábřeha pan Vladimír Körner. „Dílo Vladimíra Körnera patří k tomu nejvýznamnějšímu z naší poválečné prózy i filmu. Je autorem více než třiceti filmových a televizních scénářů a vydal téměř dvě desítky prozaických knih. Jeho tvorbu charakterizuje snaha o zachycení osudů řadových, osamělých, bloudících lidí uprostřed zásadních historických zvratů. Typické je baladické ladění příběhů či detailní sonda do psychologie hrdinů. Jeho dílo je zásadně ovlivněno traumatickými zážitky z období konce války. V roce 2019 navíc oslaví Vladimír Körner osmdesáté narozeniny,“ uvedla k nominaci mluvčí zábřežské radnice Lucie Mahdalová.

V kategorii Výjimečný počin roku 2018 v oblasti umění, konkrétně v oblasti divadla, pak krajské ocenění získá václavovský spolek Divadlo Václav, který v roce 2018 oslavil 20 let své činnosti. Nominace mířila za vynikající reprezentaci města Zábřeh i Olomouckého kraje na poli ochotnického divadla a za organizaci celé řady kulturních a společenských akcí, zejména pak nesoutěžní přehlídky amatérských divadelních souborů O Václava z Václavova.

Tisková zpráva

Kam dál?

Zloděj okradl cizinku v tramvaji. Z batohu, který měla přes rameno,...

čtvrtek, 28. února 2019, 11:00

Včera dopoledne cestovala jednatřicetiletá cizinka městskou hromadnou dopravou, ve které ji někdo nepozorovaně okradl.

V těchto dnech kontrolují policisté a strážníci chatoviště. V zimě se...

čtvrtek, 28. února 2019, 10:00

S přicházejícími teplejšími dny se lidé začínají vracet do svých sezónních rekreačních objektů. Aktuálně tedy probíhají v...

Bývalá advokátka Tobolová si za zpronevěru odpyká sedm a půl roku ve...

čtvrtek, 28. února 2019, 07:30

Bývalá zlínská advokátka Marcela Tobolová si za zpronevěru peněz svých klientů definitivně odpyká ve vězení dohromady 7,5 roku.

První ročník Prostějovského plesu je tady, hvězdou večera bude Olga...

středa, 27. února 2019, 20:30

Je to neuvěřitelné! Ale je to tak. Letos se poprvé v sérii nejoblíbenějších plesů v Olomouckém kraji, které pořádá Radio Haná a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.