Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zvýšil se počet chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem. Zemřel další člověk

 
pondělí, 4. března 2019, 21:00

Počet nemocných v Olomouckém kraji za uplynulý týden opět klesl. Hygienici k dnešnímu dni zaznamenali 1373 případů na 100 tisíc obyvatel, což je o 116 případů na 100 tisíc obyvatel méně než před týdnem.

Zvýšil se však opět počet chřipkového onemocnění s klinicky závažným průběhem a to o tři na 25 případů a přibyla jedna oběť. Ve
statistikách je tak již deset případů úmrtí, vyplývá to z dnešních údajů olomoucké krajské hygienické stanice. Nemocnost klesá už druhý týden. Počet lidí trpících akutními respiračními chorobami v Olomouckém kraji je nižší ve všech okresech, nejvýrazněji
přitom nemocnost klesla na Šumpersku a to z 1355 na 1055 případů na 100 tisíc obyvatel.

Nejvyšší nemocnost i nadále zůstává na Olomoucku a to 1779 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Naopak nejméně práce měli minulý týden lékaři na Přerovsku, kde v jako jediném okrese se již nemocnost druhým týdnem drží pod tisícovou hranici, aktuálně je zde 840 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Nejvyšší počet nemocných zůstává mezi nejmenšími dětmi do pěti let, lékaři nyní registrují 3446 případů na 100 tisíc obyvatel, i tam však počet pozvolna klesá.

Podle hygieniků naopak stoupla nemocnost u studentů, kde je aktuálně 2301 oproti 2277 případům na 100 tisíc obyvatel z minulého týdne. Oproti celostátnímu průměru je počet nemocných v Olomouckém kraji stále nepatrně vyšší. Podle statistik činí průměrná nemocnost v republice k dnešku 1316 případů na 100 tisíc obyvatel.
 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

S příchodem jara přilétají z teplých krajin první ptáci. Od nás...

pondělí, 4. března 2019, 20:30

Teplé počasí posledních dní uspíšilo příchod jara. V zahrádkách již kvetou sněženky a talovíny. Z teplých krajin se vracejí i...

Zloděj se vloupal do hotelového pokoje, ze kterého ukradl peněženku s...

pondělí, 4. března 2019, 19:30

O peněženku Armani přišel čtyřiačtyřicetiletý muž, který se ubytoval v hanušovickém wellness hotelu.

Zloděj u popelnic přistoupil k mladé dívce a požadoval po ní peníze....

pondělí, 4. března 2019, 19:00

Prostějovští kriminalisté viní čtyřiapadesátiletého muže z Prostějovska ze zločinu loupež. Muž se činu dopustil 27. února tohoto...

Silně opilá žena ležela bezvládně před hernou. Její záchraně bránil...

pondělí, 4. března 2019, 18:00

Motohlídka si při kontrole okolí nádraží v Přerově povšimla bezvládně ležící ženy před jednou z místních heren.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.