Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Policie dopadla muže, který má na svědomí čtyři loupežná přepadení starších žen

 
úterý, 5. března 2019, 13:30

Olomoučtí policisté dopadli jednatřicetiletého muže podezřelého ze čtyř loupežných přepadení starších žen v Olomouci. Případy se staly mezi 22. až 27. únorem.

Muž si vybíral starší ženy, ke kterým přistupoval zezadu, v některých případech je fyzicky napadl. Operoval přitom v jedné oblasti města, obětem se pokusil odcizit či odcizil jejich kabelky. K loupežím se přiznal, je ve vazbě, hrozí mu až deset let vězení. Novinářům to včera řekli zástupci olomoucké policie.

Případy nás tížily celý minulý týden a zaměřili jsme na ně značnou pozornost. K dopadení pachatele přispěla velmi účinně olomoucká městská policie, kdy jsme využili jejich kamerového systému. Ve všech případech si pachatel vybíral ženy nejzranitelnější a to ženy středního až seniorského věku od 55 do 74 let. Ženy si tipoval dopředu a v době, kdy to nejméně čekaly, udeřil. Užil i přímé fyzické síly, v jednom případě svou oběť napadl zezadu a srazil ji na zem," uvedl šéf olomoucké policie Jiří Musil.

První případ se stal 22. února v Družební ulici. Jednasedmdesátiletou ženu srazil muž k zemi a vláčel ji zhruba deset metrů. Nákupní tašku jí nevzal, přepadená ji ubránila. Utekl poté, co místem procházel další člověk. „Druhý případ se stal 25. února v ulici Zikova, kdy si vybral další oběť. Během potyčky žena upadla na zem a pachatel jí odcizil kabelku," uvedl Musil. O den později v Brněnské ulici se zmocnil tašky ženy, která seděla na zastávce.

Ve středu 27. února pak zaútočil naposledy, v podchodu v olomoucké části Nová ulice. Pachatel se tam pokusil za použití násilí zmocnit kabelky pětapadesátileté ženy, která podchodem procházela. „Použil proti ní hrubé síly, pokusil se jí kopnout a žena upadla na zem," popsal šéf olomoucké policie. Policie již měli v této oblasti zvýšenou pohotovost, v době posledního útoku tak měla obsazeny všechna strategická místa a už také věděli, že jde o totožného pachatele. Pak si pro něj šli už na jisto do jeho bydliště.

Jednatřicetiletý muž nebyl dosud nikdy stíhán a ke svému jednání se doznal. Motivem byla zřejmě finanční tíseň, před dvěma měsíci skončil v zaměstnání. Při domovní prohlídce v místě jeho bydliště v Olomouci byla část odcizených věcí nalezena. Škoda byla vyčíslena na 17.000 korun. Obviněn byl z loupeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z
krádeže, na návrh státního zástupce jej soud poslal do vazby. Hrozí mu až deset let vězení. Policisté pracují i s verzí, že se mohl v minulosti dopustit i dalších skutků.

Napsal(a) ČTK | Foto PČR

Kam dál?

Začíná oprava fasády a hlavní věže radnice. Opravy se dočkají i...

úterý, 5. března 2019, 11:00

Stavební ruch bude téměř celý tento rok kulisou historické budovy olomoucké radnice.

Ivan Langer byl zvolen do vedení olomoucké ODS

úterý, 5. března 2019, 10:00

Bývalého místopředsedu ODS a ministra vnitra Ivana Langera dnes regionální sněm ODS zvolil do vedení krajské organizace strany v...

Opilý muž se zranil na plese a měl krvácivou tržnou ránou na noze. Po...

úterý, 5. března 2019, 07:30

V sobotu po třetí hodině ráno došlo ke zranění na plese v jedné z okrajových částí města Prostějova.

Opilý mladík nasprejoval na silnici nápisy a na rozvodnou skříň...

pondělí, 4. března 2019, 22:00

V neděli krátce po půlnoci posprejoval jednadvacetiletý mladík modrým sprejem silnici v obci Přestavlky. Chtěl touto formou řešit...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.