Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doručovatel nestíhal, tak si bral zásilky k sobě domů, s tím, že je doručí později. K tomu však nikdy nedošlo

 
čtvrtek, 7. března 2019, 13:30

Prostějovští kriminalisté viní třiadvacetiletého muže z Prostějovska z přečinu porušení tajemství dopravovaných zpráv.

Muž byl v červenci minulého roku zaměstnaný u doručovací společnosti. Dopustil se toho, že různým adresátům nedoručil téměř 150 zásilek. Mladík se k činu přiznal a řekl, že svou práci v rámci pracovní doby nestíhal, a tak si nedoručené zásilky nosil domů s tím, že je doručí později. K tomu už bohužel nedošlo, a tak se doručovatel dočkal brzké výpovědi z práce a v těchto dnech od kriminalistů převzal usnesení o zahájení trestního stíhání.

„V případě prokázání viny a odsouzení mu za přečin porušení tajemství dopravovaných zpráv hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, peněžitý trest a zákaz činnosti v oboru,“ řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto pixabay.com

Kam dál?

Muž vyhrožoval matce smrtí, proti policistům pak šel s nožem v ruce....

čtvrtek, 7. března 2019, 11:00

Vypjatou situaci museli v neděli 3. března řešit policisté v obci na Prostějovsku. Sedmadvacetiletý muž tam vyhrožoval své matce...

AKTUÁLNĚ: Policie zasahuje v sídle firmy Kapsch. Akci dozoruje Vrchní...

čtvrtek, 7. března 2019, 09:13

Policie zasahuje v sídle společnosti Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. Prohledává i byt generálního ředitele firmy....

Olomouc si dnes připomene narození Tomáše Garrigua Masaryka

čtvrtek, 7. března 2019, 09:00

Vzpomínková akce k 169. výročí narození Tomáše Garrigua Masaryka se uskuteční ve čtvrtek 7. března v 15 hodin na Žižkově náměstí...

Třetí vlnu kotlíkových dotací připravuje Olomoucký kraj

středa, 6. března 2019, 22:00

V pořadí už třetí vlnu výměny starých topidel na tuhá paliva za moderní zdroje vytápění chystá Olomoucký kraj. Z Ministerstva...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních hodnot se podíváme na situaci v České republice. Jak jsme na tom s genderem, tedy kulturně vzniklými rozdíly mezi muži a ženami u nás doma? Stáváme se tak moc obávanou “bezpohlavní” společností?

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.