Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Farmářské trhy v Přerově budou otevřeny o hodinu déle. Letos proběhnou v sedmi termínech

 
neděle, 10. března 2019, 14:00

Přerované, kteří rádi navštěvují místní farmářské trhy, si už teď mohou do kalendáře zaškrtnout letošní termíny. Trhy na Masarykově náměstí budou 14. března, 18. dubna, 16. května, 13. června, 12. září a 10. října. Na čtvrtek 24. října pak připadne větší, dušičkový jarmark.

„Pro Přerov organizuje tyto trhy Okresní agrární komora a my jsme se dohodli s jejich zástupci, že stánky budou otevřeny od 10 do 17 hodin – tedy o hodinu déle, než tomu bývalo zvykem,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský. Příznivci farmářských trhů se mohou těšit na celou řadu domácích výrobků – uzeniny, pečivo, ovoce a zeleninu, džemy, med, medovinu, mléčné výrobky z kravského, kozího i ovčího mléka, koření, bylinné sirupy, rukodělné výrobky, dekorace a květinové vazby.

Často se nás i v minulosti občané ptali, proč se trhy nekonají třeba o víkendu nebo proč nejsou farmáři ve stáncích až do večerních hodin. Odpovědí je, že prodejci právě v sobotu či v neděli prodávají v místech, které jsou pro ně větší zárukou výdělku. Vstřícným krokem je prodloužená doba do 17 hodin – a uvidíme, jestli to ovlivní kupní sílu,“ doplnil náměstek přerovského primátora Michal Zácha.

Obchodníci se nechali v minulosti slyšet, že je Přerované sice kritizují, že své stánky zavírají ještě před ukončením trhů – ale na druhou stranu mají problém dát jim utržit. A tento problém se netýká jen farmářských trhů, ale i těch vánočních.

Okresní agrární komora pořádá farmářské trhy v Přerově už třetím rokem. Po zkušenosti z roku prvního byly z harmonogramu už vloni vyňaty prázdninové měsíce, které byly z pohledu farmářů problematické. Přerované se ale mohou v srpnu těšit na historický svatovavřinecký jarmark, který se bude tradičně konat na Horním náměstí.

Tisková zpráva | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Malí tanečníci Baletního studia při Moravském divadle slaví úspěch....

neděle, 10. března 2019, 13:00

Celkem sedm choreografií Baletního studia při Moravském divadle uspělo na víkendové kvalifikaci na Mistrovství světa v...

FOTO: Hasiči zasahují kvůli silnému větru. Vyjížděli k rozpadající se...

neděle, 10. března 2019, 09:00

Od včerejší dvaadvacáté hodiny vyjíždějí profesionální a dobrovolní hasiči ke zvýšenému počtu technických pomocí.

FOTO/VIDEO: Výstava FOR MODEL láká davy lidí na krásné modely a...

sobota, 9. března 2019, 19:00

Nová airsoft střelnice, oblíbená playzone, živé RC modely a autodráhy či ukázky 3D tiskáren. To a mnohem víc je letošní výstava...

Šternberk investuje 26 milionů do modernizace školních učeben

sobota, 9. března 2019, 16:00

Zhruba 26 milionů korun investuje letos radnice ve Šternberku na Olomoucku do rekonstrukce i nového vybavení odborných učeben a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea umění bylo na konci debaty zabráněno vystoupit

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého Muzea umění. Ač se téma bezprostředně muzea týká, na debatu podle tiskového mluvčího Tomáše Kasala žádná pozvánka nedorazila, řediteli muzea navíc bylo v závěru debaty zabráněno vystoupit.

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.