Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Farmářské trhy v Přerově budou otevřeny o hodinu déle. Letos proběhnou v sedmi termínech

 
neděle, 10. března 2019, 14:00

Přerované, kteří rádi navštěvují místní farmářské trhy, si už teď mohou do kalendáře zaškrtnout letošní termíny. Trhy na Masarykově náměstí budou 14. března, 18. dubna, 16. května, 13. června, 12. září a 10. října. Na čtvrtek 24. října pak připadne větší, dušičkový jarmark.

„Pro Přerov organizuje tyto trhy Okresní agrární komora a my jsme se dohodli s jejich zástupci, že stánky budou otevřeny od 10 do 17 hodin – tedy o hodinu déle, než tomu bývalo zvykem,“ konstatoval přerovský primátor Petr Měřínský. Příznivci farmářských trhů se mohou těšit na celou řadu domácích výrobků – uzeniny, pečivo, ovoce a zeleninu, džemy, med, medovinu, mléčné výrobky z kravského, kozího i ovčího mléka, koření, bylinné sirupy, rukodělné výrobky, dekorace a květinové vazby.

Často se nás i v minulosti občané ptali, proč se trhy nekonají třeba o víkendu nebo proč nejsou farmáři ve stáncích až do večerních hodin. Odpovědí je, že prodejci právě v sobotu či v neděli prodávají v místech, které jsou pro ně větší zárukou výdělku. Vstřícným krokem je prodloužená doba do 17 hodin – a uvidíme, jestli to ovlivní kupní sílu,“ doplnil náměstek přerovského primátora Michal Zácha.

Obchodníci se nechali v minulosti slyšet, že je Přerované sice kritizují, že své stánky zavírají ještě před ukončením trhů – ale na druhou stranu mají problém dát jim utržit. A tento problém se netýká jen farmářských trhů, ale i těch vánočních.

Okresní agrární komora pořádá farmářské trhy v Přerově už třetím rokem. Po zkušenosti z roku prvního byly z harmonogramu už vloni vyňaty prázdninové měsíce, které byly z pohledu farmářů problematické. Přerované se ale mohou v srpnu těšit na historický svatovavřinecký jarmark, který se bude tradičně konat na Horním náměstí.

Tisková zpráva | Zdroj prerov.eu

Kam dál?

Malí tanečníci Baletního studia při Moravském divadle slaví úspěch....

neděle, 10. března 2019, 13:00

Celkem sedm choreografií Baletního studia při Moravském divadle uspělo na víkendové kvalifikaci na Mistrovství světa v...

FOTO: Hasiči zasahují kvůli silnému větru. Vyjížděli k rozpadající se...

neděle, 10. března 2019, 09:00

Od včerejší dvaadvacáté hodiny vyjíždějí profesionální a dobrovolní hasiči ke zvýšenému počtu technických pomocí.

FOTO/VIDEO: Výstava FOR MODEL láká davy lidí na krásné modely a...

sobota, 9. března 2019, 19:00

Nová airsoft střelnice, oblíbená playzone, živé RC modely a autodráhy či ukázky 3D tiskáren. To a mnohem víc je letošní výstava...

Šternberk investuje 26 milionů do modernizace školních učeben

sobota, 9. března 2019, 16:00

Zhruba 26 milionů korun investuje letos radnice ve Šternberku na Olomoucku do rekonstrukce i nového vybavení odborných učeben a...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.

FOTO: Nové sochy před radnicí. Do Liberce se po půl století vrací dílo Olbrama Zoubka

Na nároží radnice už stojí nové sochařské dílo. A je rovnou od jednoho z nejznámějších sochařů Olbrama Zoubka. Liberečáci tak budou příštích dvanáct měsíců procházet mezi charakteristickými postavami soch Kúra, Klytaimnéstry, Jidáše a Ifigénie.