Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Šternberk investuje 26 milionů do modernizace školních učeben

 
sobota, 9. března 2019, 16:00

Zhruba 26 milionů korun investuje letos radnice ve Šternberku na Olomoucku do rekonstrukce i nového vybavení odborných učeben a tříd pro výuku počítačové gramotnosti ve všech třech základních školách ve města. Většinu nákladů pokryje dotace z programu IROP ministerstva pro místní rozvoj. Řekla to mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Projekt je zaměřen na rekonstrukci deseti odborných učeben a vybavení dalších tří učeben zaměřených na informační a komunikační technologie. Modernizované prostory budou vybaveny novým nábytkem, výpočetní technikou, učebními a didaktickými pomůckami. Dělníci učebny stavebně upraví a zajistí bezbariérový přístup.

„Šternberské základní školy v současné době nedisponují dostatečně vybavenými moderními odbornými učebnami, kde by mohla probíhat výuka přírodovědných předmětů, cizích jazyků, informačních technologií a řemeslných oborů," zdůvodnila investici Černocká.

Tyto předměty nyní pedagogové učí v učebnách, které jsou technicky zastaralé. „Při výuce není umožněn dostatečný prostor pro praktickou výuku, jako jsou experimenty v rámci přírodovědných předmětů nebo nácviky v rámci jazykových předmětů," podotkla Černocká.

Tři šternberské základní školy zatím nejsou vybaveny moderní internetovou sítí včetně rychlého bezdrátového připojení. „Síť není dostatečně zabezpečena a neumožňuje podporu bezdrátových technologií. Školy tak nemohou využívat internetovou síť pro potřeby moderní a interaktivní výuky," dodala Černocká.

Od investice do modernizace učeben základních škol si radnice slibuje zvýšení zájmu žáků o cizí jazyky, přírodovědné předměty, informační technologie a praktické vyučování, jako je například vaření. Žáci by také měli zlepšit své dovedností při práci s moderní informační technikou.

„Stavební práce ve školách budou prováděny tak, aby co nejméně zasáhly do výuky. Ukončení realizace projektu se předpokládá do konce letních prázdnin," uvedla Černocká.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Přerov zkusí první květnový den zlomit rekord v počtu kytaristů

sobota, 9. března 2019, 10:00

Přerované i další hudebníci z širokého okolí se pokusí první květnový den pokořit dosavadní rekord v počtu kytaristů hrajících na...

Zloděj vykradl osmnáctiletému mladíkovi auto. Odnesl si stravenky,...

pátek, 8. března 2019, 21:00

Neznámý pachatel napáchal škodu za téměř šest tisíc korun, když se v noci z 6. na 7. března vloupal do zaparkovaného Volkswagenu...

Babička neposílala svou vnučku řádně do školy. Zameškala téměř pět...

pátek, 8. března 2019, 19:30

Pětašedesátiletá seniorka z Přerova je podezřelá z přečinu ohrožování výchovy dítěte.

V rámci Světového dne ledvin nabídne Dialýza v Šumperku bezplatné...

pátek, 8. března 2019, 19:00

Ledviny jsou životně důležitým orgánem, který z těla odvádí odpadní látky a udržuje optimální tělesnou hladinu tekutin. Proto by...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.