Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VÍKEND PODLE DRBNY: Zbavte se stresu, přivítejte jaro a odhalte tajemství domovních znamení

 
pátek, 15. března 2019, 18:00

Tento víkend je doslova nabitý skvělými akcemi. Na své si přijdou děti i dospělí.

SOBOTA

V sobotu od 9:30 do 16:30 se bude konat FlerJarmark. Pokud máte rádi originální výrobky a chcete nakupovat přímo od rukodělných tvůrců, pak na této akci nemůžete chybět. Bude možnost si něco vytvořit v dílničkách a hlavně se pokochat krásnými a jedinečnými kousky.

Od 10:00 do 17:00 můžete přivítat jaro na Poděbradech. Děti se mohou kreativně vyřádit a dospělí vysadit jaro do květináče nebo vyrobit dekorace, které ozdobí váš domov. Až vás přepadne hlad, můžete si tu dát svíčkovou s domácím knedlíkem a zapít pivem Litovel Patrik, které ma smaragdovou barvu.

Dny mozku můžete navštívit mezi devátou až osmnáctou hodinou v Pevnosti poznání. Čekají na vás interaktivní aktivity pro celou rodinu. Nahlédněte dovnitř mozku, dozvíte se mnoho zajímavých věcí. Chcete se zbavit stresu nebo trénovat paměť? I s tím vám zde poradí. Děti a dospělí se zabaví u optických klamů, kvízů a hlavolamů.

Máte rádi sport? Tak neváhejte a zúčastněte se s dětmi Přerovského Tritonu. Startuje se v 8:00 v přerovské loděnici, parku Michalov a na bazénu. Zkusit si můžete tři sporty, a to veslování, běh a plavání. Akce je určena pro děti a mládež ročník 2010-2003. V cíli čeká jak dobrý pocit, tak drobné ceny, poháry, medaile a diplomy.

Na pohádku O perníkové chaloupce vyrazte s dětmi do OC HANÁ v 16:00. Představení odehraje loutkové divadlo Pronitka v přestěhovaném dětském koutku. Vstup je zdarma.

NEDĚLE

Zajímalo vás někdy, jaký příběh se skrývá za domovním znamením, které vídáte na historické budově, kterou míjíte? Olomoucké legendy a pověsti jsou velmi zajímavé. Přiblíží vám je prohlídkový okruh, kterého se můžete zúčastnit v neděli ve 13:00. Nutná je rezervace předem na e-mailu tomas.kryl@email.cz.

Napsal Drahomíra Schneiderová | Foto Ivo Spisar, Facebook Pevnost poznání Olomouc, Olomoucký FLERJARMARK, olomoucké Poděbrady, Pavel Vychodil, Obchodní centrum Haná, nejlepsipruvodce.cz

Kam dál?

Olomoucký majáles bude dvoudenní. Letošním tématem je popkultura

pátek, 15. března 2019, 13:30

Na popkulturu se letos zaměří olomoucký majáles, který pořádají studenti Univerzity Palackého (UP). Jejich tradiční svátek bude...

AKTUÁLNĚ: Olomoučtí středoškoláci stávkují za ochranu klimatu

pátek, 15. března 2019, 09:03

Olomoučtí středoškoláci se připojili k celosvětovému projektu s názvem Fridays For Future. Jako studenti a studentky středních...

Podmínky pro lyžování v Jeseníkách jsou stále dobré, stále však platí...

čtvrtek, 14. března 2019, 21:00

Stále dobré sněhové podmínky nabízí v závěru zimní sezony lyžařské areály v Jeseníkách, kde je díky značné zásobě sněhu v provozu...

Vesnice v kraji dostanou dvakrát více peněz na svůj rozvoj

čtvrtek, 14. března 2019, 19:30

Olomoucký kraj opět navýšil objem peněz, které přitečou na venkov. Od roku 2017 narostly finanční prostředky dostupné v Programu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.